Споделена история от Други

Носеща стена ремонт
Здравейте, наскоро един съсед от втория етаж разби носещата стена в кухнята за да си я разшири, каза че уж щял колона да слага, ама ме притеснява да не стане нещо на блока, живея със семена си тук и не искам да му се случи нещо, казаха ми да не се притеснявам ама, имало други които живеят в такива блокове.
Да допълня блокът е панелка. Засега само той го е направил от целия блок.

Коментари

1.   Обърни се към домоуправителя. Ако то не провери за какво става въпрос, свиквате общо събрание и там обсъждате въпроса. след това има и Община, където могат да вземат отношение.

2.   Има хора, които не са дораснали да имат собствени жилища и режат клона на който седят. Събирайте общо събрание подавайте сигнали до общината, ДНСК, прокуратурата да се извърши проверка има ли необходимите разрешения. Настоявайте да възстанови щетата ако ще да се разглоби и сглоби блока. Правете го навреме сега, защото после ще е късно и ще трябва да си живеете с конструктивни повреди. Така се намалява ресурса и надеждността на сградата в която живеете. На събранието ще се чуят мнения като от панела по-здрави няма, Вие добавете, че и от Витоша по-високо със сигурност няма...

3.   Пусни жалба в общината. Ще му направят проверка и ако стената е носеща, ще го задължат да я възстанови.

4.   Викни няква комисия или там който отговаря, като цяло няма какво да стане, но супер много мразя такива номера, тоя селски дис трябва да разбере, че не е Господ да коли и беси и да си прави каквото иска в блока, нито е в къща на село.