Споделена история от Други

Прощавам много лесно
Здравейте, открих най-големия ми проблем. Той е, че прощавам прекалено лесно, особено на хора, които са забавни, яки или пък просто се познаваме много добре. Обаче в същото време знам, че това е грешка, но в същото време ми се иска да простя и го правя. Може ли да помоля за вашето мнение.

Коментари

1.   Същата съм. Научих се с времето, че да простиш съвсем не значи да забравиш, оставям си едно наум.
Много хора злоупотребяват с това, но пък за мен е много "сито" да преценявам дали си струва такъв човек да е нещо повече от познат, който поздравявам и/или пием по едно кафе някой път.
Но пък това, че бързо ми минава гняв например, лесно прощавам, е едно от най- положителни качества за МЕН! Не трупам гняв в душата си за постъпките на други хора, не "боледува" мозъкът и тялото ми за това, че друг човек ме е наранил, се е възползвал от нещо което имам/съм т. н
Но не забравям!!! Не забравям, което пък ме предпазва от следващи подобни неща. Първият път виновен е другият, може и да има право на втори шанс, но определено ако се случи и трети път- виновният си ти, защото след втори - трети шанс не се дава.
Това, че лесно прощаваш е огромен плюс за теб. Не допускай обаче да става лесен начин за манипулация от други.

2.   Много зависи за какво прощаваш.

3.   Мнението ми: Господ да те пази в свят, където е "нормално" да те прекарат през иглено ухо и пак да не ти простят!

4.   И аз така. По-добре е човек да прощава, отколкото да бъде злопаметен и да трупа гняв и огорчение.

5.   Значи си светъл човек, който не таи мисли за отмъщение. Не харесвам злопаметни хора, те са прекалено токсични. От друга страна това, че прощаваш не означава, че трябва да оставиш хората да ти се качват на главата. Пазиш си интересите и личното пространство, просто не трупаш лоши чувства към никого - хората са такива, каквито са.