Споделена история от Други

Ако стане война между България и Русия...
На чия страна ще сте и кой ще искате да победи? Ще сте съгласни ли да приемаме помощ от запада? Трябва ли да се бием или направо доброволно да станем руска провинция? Как мислите?

Коментари

51-76 от 76

54.   48, целта ми не е да накарам хората да помагат на Украйна, а да разберат, че насилието е насилие независимо дали идва от Русия или САЩ и че това са двойни стандарти продиктувани от 45 г. промиване на мозъци. В 21 век да има война е недопустимо. По същата логика трябваше и Турция да бирбардира невинни хора по време на възродителния процес. Ама тогава нямаше да го оправдаваш както оправдаваш Русияннали. Понеже болните не падат на твоята глава, няма проблем да бомбардира. Ей това се опитах да кажа, но вие путинолизачите пак не го разбрахте, защото не можете да си извадите главите от да не казвам къде.

55.   49, къде ги видя тия демократи. Аз освен комунистически отрочета други не виждам във властта. Колкото до оръжията платихме си цената с връщане 2 века назад. Хората на запад икономика построиха ние още си караме по улици като в Индия. Когато 12 млн западняци отидат да гледат руски баби и да берат марули в Русия тогава ми ги разправяй тия. Ако не знаеш, в лошия запад живеят 12 млн руснаци, а в Русия почти няма западняци. Защо ли? Защото сте много хубави сигурни. В руските села още серат в ориенталски клозети, ама иначе сте много велика страната на трети място по алкохолна смъртност и употреба на опияти.

56.   България никога не е обявявала война на Русия. Русия ни е обявавала война и нападала на няколко пъти. Много сме страдали от тази страна. Това са фактите от историята. То пък Русия на кого не е причинявала страдания още от време оно. Ето сега и Украйна при все, че на два пъти им дават независимост.

Гръмвам се като чета как тука “патриоти“ милеят за Русия - толкова ли сме глупави като народ, се питам? Русия винаги е водила анти-българска политика и е била категорично Македония да е част от България. Нямам проблем да се бия срещу Русия, били сме ги в Добруджа и Македония, и пак може да ги бием, ако се наложи. Дядо ми беше прост селянин, но казваше, че немците за всичко са си плащали. а руснаците само крадяли. Доколко е факт не знам, така разправяше.

57.   №46, ти американски архиви ли четеш? Чети българската история, не краварските логории!

58.   57, ама не се и съмнявам, че истината е американска, щом не ти оттърва. Това, че комунистите са крили доказателства, не означава, че фактите са се изменили, нали се сещаш?

59.   49,

"оръжие срещу Русия не бих вдигнал"

Т. е. ако ни нападнат, ще се предадеш ли на Русия или направо ще се биеш на нейна страна срещу България?

60.   Въпросът е "ако стане война между Русия и България на чия страна ще сте"

Български полковник от запаса отговаря "оръжие срещу Русия не бих вдигнал"

и този коментар получава 9 пъти или колкото са там 5 звезди.

Аз ли не съм в час или хората тотално са изтрещели? Толкова ли я обичате тая Русия, че чак едва ли не ще се биете на нейна страна и ще убивате собствените си роднини, ако има война между нас и тях?

61.   57- Не съм 46, но това е истина. Стигнало се е дотам Георги Димитров да пише на Сталин и да се оплаква от престъпленията на съветските войници. В село Дивдядово, сега квартал на Шумен те убиват един българин комунист, когато искали да го ограбят. За три години, когато България е била окупирана имало много случаи на мародерство.
Случаят с отровените от метилов алкохол в Бургас е отбелязан в съветските архиви. В периода 16-19 септември 1944 г. в гарнизона в Бургас, в резултат от отравяне с метилов алкохол били засегнати около 190 души, потърсили медицинска помощ - 154 войници и офицери, 120 са били хоспитализирани, 6 са ослепели. Починали са 42-ма. След като са убили пазача, който ги е предупреждавал да не пият спирта.
"Днес в парк „Изгрев“ (старите гробища до 1962 г. ) южно от параклиса „Св. Троица“ се намира немалък по размери общ гроб с два паметни знака. Надписът на единия гласи: „Тук са погребани съветските войни починали в гр. Бургас“, а на другия паметен знак пише: „На освободителите вечна слава! 1944-1945“.
Изследването е на руския историк А. Тимофеев, което е поместено в руското списание "Родина", №1, 2011, с. 133-136.

62.   Отварям широко вратите на дома си и посрещам руснаците като роднини.
Кравари не искам да виждам! Да ми се махат от страната, от земята ми, ако може и от планетата въобще!
Всички, които поне аз познавам са на същото мнение. В Испания голяма част населението- също!

63.   От 56. Без да искам съм пропуснал едно не като съм писал по-горе. Русия винаги е била за Македония да НЕ е част от България. Сега това не е от значение, но навремето е било силно анти-българска позиция.

64.   Тоя дето мразят Русия да се идват при мангала Сунак, за да живеят с другите мангали. Той ще ви даде и демокрация, и мир, и пари, и джендърство, и либералност, и свободия, и всичко за каквото си мечтаете.
Айде, че ние да се приберем от Англия най накрая.
Чудите се защо тия, които обичаме Русия сме в чужбина ли? Че ние от вас русофобите- ганьовци, евроатлантическия слугинаж избягахме Не сте ли? Вижте резултатите от изборите - или Бойко, или Бойко 2 с трапчинките.

Тук поне никой не ни знае кои сме. Докато вие ще сте сред свои и ще живеете мирно и щастливо докато свят светува

Аааа... и ако толкова искате да давате пари за оръжие за Украйна... те тука направо от данъците ви ще дърпат за това, нямате грижи.

Айде чичко Путин чука на вратата и ви шепне, че тряба да си сменим местата.

65.   До последният коментар на предната страница /53 ли беше/: не съм съгласен с твърдението ти, че никой не оправдава САЩ! Подсети ме за изредените по-долу реакции около поредната "специална операция" на американците /все едно коя ще избереш от 89-та насам/:
- санкции;
- масови критики от останалия свят;
- специално мрънкане от всеки тъпанар в ЕС, който си мисли, че е важен;
- военна помощ за талибаните или други там юнаци;
- спиране на американски телевизии;
- акцентиране върху проблема с американската пропаганда и платените тролове на американците;
- готовност на политиците да ни вкарат в криза и дори да живеем мизерно, за да спрем американците и да ги принудим да се оттеглят.

Това, че някой е казал тихичко и вероятно на ум "не одобрявам това" не се брои! Такъв глобален цирк като настоящия не е имало досега, гарантирам лично! Все пак не забравяй, че аз съм бил тук през цялото време и съм следял случващото се, така че няма как да ме убедиш, че съм пропуснал подобно пошло зрелище в последните 30 и няколко години! Тая простотия няма как да я пропуснеш, дори в Космоса ви чуха как жалите, че някой освен американците си гледа интереса.

67.   До номер 62
Аз пък с радост ЗАТВАРЯМ вратите на дома си за руснаците и руски тролове като теб! България не ти е никаква страна след като подгъзуваш и се кланяш на Русия! Тези, които познаваш явно също имат толкова мозък, колкото и ти! Върви в Русия като те кефи, даже замъкни и познатите си там, може би с няколко руски подлоги България ще е по-ЧИСТА!

68.   60, по същата (твоята) логика ти би се бил на страната на краварите среу собственият си народ? !

69.   67, не знаеш колко много ме впечатли хаххаха върви ти да се навеждаш на краварски... и без вазелин! С краварските подлоги ли ще чистиш България, робче? ! Нямаш право на глас тогава!

70.   68< за разлика от теб аз бих се бил на страната на България и на никой друг.

71.   65, аз не говоря за медиите, а за самите хора и то за хората в България Абсолютно никой не оправда американците при нападението над Сърбия например. Но повечето оправдахте нападението на Русия над Украйна. Ей тези двойни стандарти не ги разбирам. Всъщност ми е ясно - 45 г. пропаганда си е дала резултата.

73.   До 70
Да, да, ама България в момента е на страната на краварите, нали сме в НАТО? Т. е. ако искаш да се биеш за българската България, първо тряба да излезем от там.

Тук въпроса е за коя България ще се биеш? За Американската или за Руската.

Разликата знаеш ли каква е?
Че докато бяхме в сферата на влияние на Русия, турците трепереха от нас. Защото както казва полковника руснаците ни пращаха оръжие за чушки.
А американците напротив - нарязаха ни ракетите.

Ако говориш за свободна и независима държава, която не се влияе от големите сили е наивно. Не е непостижимо. Но е е наивно. Те хората затова не харесват Костадинов, защото той все едно е някакъв наивен хлапак и вярва в чудеса.
Аз съм с теб, за това и гласувах за Възраждане, защото искам да се бия за българската България. Само че, пак казвам - стъпка едно е да се махнем от НАТО. Това е токсично влияние.
По добре да бяхме под Индийско или Китайско влияние, баси.

74.   70, тогава ти искрено вярваш, че България е суверенна държава, пък и с военна мощ?
Остави, не мога и няма да споря с хора не знаещи на кой свят се намират.

76.   До номер 64
Редно е преди да публикуваш нещо, първо да погледнеш граматиката в коментарът си! В изказът ти има грешки (и то не грешки от бързане, а чиста неграмотност), но иначе си на първо място по плюене на русофобите и милеене на Русия! Като си толкова ербап, защо не отиде на мобилизацията, когато твоят приятел Путин я обяви? Обичаш Русия, но се обзалагам, че кракът ти не е стъпвал там и сигурно няма и да стъпи! Даваш определение за русофобите, аз мога да ти дам още "по-цветущо" определение за русофилите:
Русофили-комунистически роби, които се кланят на господарят им-Путин, руски подлоги, които на сто процента се опитват да наложат "цветущото" си мнение на останалите.
Ти си един, които се причислява към русофилите. Твоят убиец Путин е пътник, скоро и той ще плати за всички животи, които отне в Украйна! Най-много ще ми е забавно, ако Русия предизвика някоя трета световна и такива русолюбци като теб насила да отидат да се бият!

77.   71, американците не бяха лично замесени в Сърбия и се правеха на каубои, както обикновено. Руснаците са - тая война започна с един Майдан и операция на американското и британското разузнаване в Киев, довели до опит за унифициране на населението в Украйна /македонизация, да го наречем така/ и продължително въоръжаване/подготовка на едни хора, заедон с мотивация за дадени действия /пробваха пак номера с Ал Кайда, които ако помниш самите американци са подготвяли преди Осама да им... пее "Чао, бамбино"/. Украйна се явява важна за сигурността на Русия по безброй причини, докато Сърбия не е в такава позиция що се отнася до САЩ. Когато САЩ имат такъв проблем /Куба/, помним какво става, нали?

Ти виждаш лицемерие, аз виждам опит за приравняване на ситуации, които не са съвсем идентични. Войната в Украйна е по-идентична с Кубинската криза, отколкото с Милошевич и сръбските глупости на американците. Но ти пак ми говори за пропаганда! Днес видях пример за това - статия във Вести. бг, която направо рисуваше "правилното" мислене относно Русия и Путин, за да не вземе някой да се обърка само от статиите за различни събития, които се пускат там. Често виждам подобни "есета" покрай новините, за да се грижат "раята" да не забрави как трябва да мисли. Ето това си беше пропаганда от сой! По-рано се стараеха да сравняват реч на Путин с реч на Хитлер - ово йе класа, ако се опитам да имитирам сърбите!

78.   73, проблемът ти е, че си податлив на демогагогия и популизъм. Или си си най-обикновен русофил, жертва на 45 г. руска пропаганда. Щом си фен на русофилски продажник нямам какво повече да дискутирам с теб, по-добре да спорят със стена. Благодаря, приключвам с те.

74, не това казах, ама за да го разбереш, трябва да си си извадил някои неща от някъде.

77, как да видиш лицемерието, като самия си лицемер?

79.   До номер 73
Като гледам, явно ти ще се биеш за "Руската" България? Ако толкова ти се бие, къде бля, когато Путин обяви мобилизацията? Нали харесваш Русия, защо не се би тогава? Или май е по-лесно да се правиш на ербап от разстояние. НАТО ти е "токсично", ама ако някоя държава ни нападне, цяла Европа ще се намеси и такива като теб ще заминат в някоя Западна държава да се спасяват. А пък, ако излезем от НАТО, господарят ти-Костя Копейкин ще се изнесе първи от България и от него помен няма да има!

80.   78, ти си ми ясен! Речникът ти, поведението ти - типичен русофоб и фен на разни там партийки като ДБ! Това сте вие - винаги другият е виновен, но пък с кеф изтъквате 45-те години пропаганда, пропускайки 30 и няколкото американска. Или нея не я видяхте? Пък после мен наричат лицемер! Толкова явна пропаганда се лансира от някои кръгове, че напоследък даже започнаха да обясняват дума по дума какво трябва да мислим за някого - само липсва "седни и си записвай" преди да дръпнат речта си! Как ли някои хора ще мислят сами, ако спрат да им подават "правилните" твърдения?

81.   До 80
Като гледам и твоят речник не е от най-добрите! Преди да обвиняваш някого и да изтъкваш грешките му, първо обърни внимание на своите! Изказванията ти са типични точно на русофил, не знам какво толкова се обиждаш. Ти със сигурност си фен на Възраждане! Което и правителство да дойде на власт няма да може да оправи България и знаеш ли защо? Заради ей такива русофилчета като теб, които цял живот мислят за чуждият интерес, но не и за собствената си държава!

82.   Страшен "възрожденец" съм - не гласувам за тях, ама онлайн ме усещат, че съм от техните. На оня там, лидерът им, няма да му хареса много. Пробвай с друга партия! Все някога ще нацелиш!

Нещо за останалото? Вицът с 45-те години промиване на мозъци е готин, особено в условия на пропаганда, каквато виждаме от десетилетия, а от февруари насам въобще не се крият!

51-76 от 76