Споделена история от Други

Фобия от губене на хора
Здравейте. Искам да попитам дали мога да се справя с този проблем? Единствената причина, поради която съм в депресия понякога е, че все си мисля дали няма да изгубя някой близък човек. Просто когато изгубя някой, после се чувствам ужасно. Не знам как да променя това.

Коментари

1.   Може да е по-зле! Да загубиш някой близък. Гарантирам ти, че емоционалните последствия могат да бъдат ужасяващи.

Няма начин човек да промени страха си от загуба на близък - начинът би бил да станем безсмъртни. Доколкото ми е известно, няма напредък в тази посока. Някои хора твърдят, че знаят какво става след това - прераждания, рай/ад, други теории, но и тук нямаме категоричност. А човек, който не се страхува от смъртта вероятно е дете или не приема живота сериозно. Страшно си е - днес е тук, говорите си, ходите нанякъде, смееш се на шегите му, утре си сама, ходиш по улицата и ти се струва, че го виждаш в далечината, но когато се приближиш се оказва друг човек, често се хващаш как искаш да го повикаш или да му кажеш нещо, но в един момент осъзнаваш, че това няма да се случи НИКОГА ПОВЕЧЕ. Колкото и да си ларж що се отнася до въпроса със смъртта, едва ли някой я приема напълно спокойно.

Е, освен ако не е психопат/социопат! Те вероятно не виждат никакъв проблем в това.

2.   Затова прекарвам колкото се може повече време с родителите ми. Голяма вина имам към миличките ми баби и дядовци. Която никога няма да си простя. Все нямах време за тях. Особено при едните хидих 2-3 пъти в годината. Само като си спомня как светеха очите им от щастие когато сме там и ми се къса сърцето. Там, на село бяха най-хубавите ми лета. Другите баба и дядо живееха с нас. Но все мислех "има време" Да ама няма. С баба, например всичко стана толкова внезапно, разболя се и след седмица я нямаше.
Имам приятелки, които ходят при родителите си през няколко месеца. Не им се обаждат с дни. Други се изпокараха с тях заради пари и неподходящи мъже и напълно за зачеркнали родителите си.
За някой хора сигурно е странно и смешно 31 годишна жена да има такава връзка с родителите си, ама не ми пука.

3.   Ти си в депресия и за това те е страх от загуба. А, не обратното. Лекувай депресията. Не е срамно. Не пренебрегвай състоянието си.

4.   Проблемът е, че има много предатели и не се знае какво може да се случи.