Прекалено много внимание омръзва ли
Здравейте, според вас ако една жена/мъж във връзка ви отдава много от вниманието си, в даден момент не ви ли омръзва от този човек. Имам приятел от близо 1 г. И от ден на ден става все по обсебващ и по, виждам го че ме обича, но не съм свикнала на такова отношение и почва да ме задушава.

Коментари

1.   Ами когато е задушащо, обсебващо си е вече психарско.
Аз не мога да бъда с някой, който ще и увиснали на врата като тежест, ще ми ограничава свободата, та и въздуха чак. Такъв човек има сериозни ментални проблеми и никаква връзка със себе си, те живеят чрез енергията на другият.

2.   Прекалените неща стават неприятни. Човек трябва да има чувство за мярка.
Можеш тактично да му кажеш, че не може да иска непрекъснато цялото ти време и внимание. Ако не разбере, помисли си дали си струва да продължите.

3.   Жена да се оплаква от много внимание? Не очаквах някога да го видя!

Ти каза ли на твоя как ти действа? Обясни ли му, че не искаш да е толкова напорист? Даде ли му да разбере, че имаш нужда от някакво лично пространство? С думи, имам предвид! Жените обожават да намекват неща или да дават сигнал с клепачи, но ние, мъжете, разбираме от думи и то думи, които не са казани в метафоричен стил! "Имам нужда от лично пространство" или "вниманието ти към мен ми идва в повече, моля те да го намалиш дотолкова, че и аз да бъда доволна" биха свършили работа.

Ако си го направила и продължава, прецени - достатъчно луд ли е, че да се притесняваш? Ако да, намираш си закрила /мъжка такава - баща, брат, приятел, някой, който да действа респектиращо/ и се изнасяш, прибирайки си нещата заедно с твоя закрилник, а после не ходиш сама никъде! Добави ограничителна заповеди каквото ти хрумне, за да го държи настрана. Ако приеме критиката и нещата се нормализират, темата е излишна.

4.   Сега ще ти споделя нещо от личен опит. Имах приятел година и няколко месеца, обсипваше ме с внимание буквално. В началото всичко беше прекрасно, обаче с течение на времето това омръзна страшно много. Неговото отношение стана страшно задушаващо, не можех да излизам/правя неща сама, без него. Не можех да ходя по дискотеки/рождени дни и като цяло не можех да правя нищо без него, защото той не го прави. Много съм говорила с него за това нещо, но успех нямаше. Замислих се един ден, че аз така не мога да продължавам с тоя човек и че след време това ще избие нанякъде. Приключих връзката си с него, след това все едно камък ми падна от сърцето. В момента имам връзка, нищо общо с това, което е било преди. За мен лично това “обсебване” от партньор е супер токсично и колкото и да е хубаво в началото, след време идва в повече. Помисли си хубаво, поговори с него и ако няма резултат, вземи някакво решение. Но не позволявай на мъж да ти казва ти какво и кога ще правиш.

5.   Аз съм мъж и направо не понасям да съм центъра на вниманието на една жена. Не знам за другите, но при мен е непоносимо. Това си е истински тормоз.