Споделена история от Други

Нормално ли е почти всички приятели да ме лъжат
Здравейте. Имам някъде към 8-10 приятеля. От тях, почти всички обичат много често да ме лъжат за различни неща. Само 2-3 от тях не ме лъжат никога, или ако го правят, ще е за дреболия. Другите много често ме лъжат, включително и за нещо сериозно. Няма да пиша за всички лъжи, но ще пиша само за някои от тях. Един от приятелите ми веднъж ми каза, че ще ми подари нещо хубаво, месец по-късно му го казах и той първо ми вика Кога съм казал такова нещо, а после успях да го убедя, че лъже и той ми вика Остави, станало е вече. Друг пък ме покани до друг град да се видим, да се забавляваме и да ми подари таблет, само дето вместо таблет, ми подари шоколад. И аз не очаквах да ми подари нещо скъпо, ама все пак... Друг приятел пък ми казва хубави думи за мен, а на неговите приятели вика, че съм тъп, глупав и разни други неща. Също често се е случвало да се скараме с някой от тези приятели, а с другите 2-3 винаги сме се разбирали, дори от време на време им подарявам неща, защото ми харесват като приятели. Въпросът ми е нормално ли е много от приятелите ми да ме лъжат и също да ме удумват пред други хора.

Коментари

1.   Хората лъжат, не им вярвай на самохвалствата и тн

2.   Две неща.
1во тия проблеми ще си намерят решението като порастнеш и започнеш да разбираш хората по-добре.
2ро - ти пък защо им вярваш? Всеки лъже. Учи се да живееш с това и не се оставяй да те лъжат.

4.   Човече бъркаш, какво значи "приятели"! Най-добрите приятели се броят на пръстите на едната ръка. С тях може да не сте се виждали /писали/ от 5 години и като се видите все едно сте се разделили вчера. От най-добрите си приятели не очакваш да ти подаряват нищо! Би трябвало да са ти приятели за да те подкрепят в най-трудните моменти за теб и да са до теб а не да те изоставят!

По скоро ти имаш 10-тина познати дето все търсиш нещо материално от тях - някаква изгода??? Объркал си се пич - никой за нищо не ти е длъжен в тоя живот!

Виж аз пък нямам приятели които ме лъжат - и защо ли, ми защото като хвана че някой ме лъже в очите, този човек повече няма как да ми е приятел!

Опичай си акъла и спри да дружиш с хора, които не заслужават да сте приятели!

5.   Това е нещо което и аз съм мислил.. хората просто станаха такива, всеки лъже дали за нещо голямо или дреболии както каза. Аз също съм го забелязал сред моите приятели, а за бившата да не ти разправям :D
Всичко е загубено приятели

6.   Това не са приятели, а познати.

7.   До номер 6
Много точно казано, в днешно време повечето хора са просто едни познати.