Споделена история от Други

Подарък на човек, който не оценява подаръци?
Здравейте. Един човек, когото познавам, след няколко седмици има рожден ден. Преди ми беше много близък, но сега сме само познати и си говорим много малко и рядко. Чудя се дали има смисъл да му подаря нещо? Той не може да оценява неща, включително и подаръци. Един човек ме посъветва да му подаря едно голямо нищо, като и аз така мисля, но все пак не съм сигурен.

Коментари

1.   А зашо изобшо ше ходиш? Аз не бих

2.   Аз съм такъв човек. Имам си всичко и мога да си купя всичко, което пожелая. Най-големият подарък, който може човек да ми направи е да ми звънне и да каже " така съм се затъжил/ а за теб. Обичам те много. Айде да се видим някъде утре. "
Може да пробваш, но само ако го мислиш наистина.

3.   Дай му 20 лева и картичка, стига толкоз :D

4.   Този човек подарява ли ти подаръци на теб, щом питаш значи се чувстваш длъжен да идеш на РД, следователно би трябвало да му подариш нещо подобно на това, което той ти подарява или поне на аналогична цена на неговия подарък, ако не може да е подобно.
Имам предвид, ако човека за когото говориш е близък на твой роднина, примерно мъж на сестра ти и те за твоя РД ти дават мъжки комплект с дезодорант и пяна за бръснене, подаряваш нещо подобно, ако ти дават пари за твоя рд, му купуваш подарък за подобна сума.

Колкото до оценяването на подаръка, това може да означава само че ти подаряваш неподходящи подаръци или боклуци, които по скоро го обиждат от колкото да го зарадват. Разбира се, че ако подариш лула на непушач той няма да я оцени, колкото и ценна да е тя. Или ако човек се мъчи да отказва алкохола е много неподходящо да му подариш пълно с ракия декоративно буре, така не само той а и сестра ти ще ти се ядоса. Ако е готвач е буквално обидно да му подариш евтин комплект черпаци или тенджера от 15лв. На дългогодишен адвокат или на човек, който го съдят е тъпо да подариш наказателния кодекс, колкото и красива опаковка да си опаковал и т. н. Такъв подарък няма как да се оцени, освен като обида. Добре е също да похарчиш аналогична сума, обидно е той да ти купува нещо за 200 лв, което те е зарадвало, а ти да му купиш чаша с надпис за 3лв, това ако и двамата сте възрастни и работите, ако си ученик или пенсионер е приемливо подаръкът ти да е по евтин но поне половината от сумата която той е похарчил за теб. А истината е че има толкова различни стоки на пазара и за всеки има нещо, което искренно ще го зарадва, само трябва да познаваш човека за когото ще купуваш, а ти го познаваш били сте близки.

5.   И какъв е смисъла на темата? Никой от нас не познава човека, че да преценим по-добре от теб заслужава ли подарък, или не. Нито пък знаем какво точно имаш предвид като казваш, че не оценявал нищо. Пари или ваучер също са вариант.

6.   До 4: Единственият ми подарък от въпросното същество е една гривна. Иначе имам чувството, че може човека да хареса много подаръка, ама бързо да забрави, че е от мен и после да се чуди кой му го е подарил.

7.   Понеже не оценява подаръци, моят подарък би бил да отида, да го поздравя и да му покажа снимка на телефона си. Когато попита каква е тая снимка, отговарям, че снимката е подаръкът му, но понеже не обича подаръци, само ще му я покажа и ще остане на телефона ми. Той така или иначе няма да одобри никакъв подарък, защо да получава и задържа такъв? Показва му се и си го вземам обратно! Пък нека продължи да не оценява подаръци!

8.   Значи... какво според теб означава да се оцени подаръкът ти за нечий рожден ден? ! Може би поне двойно салто от радост, да го публикува у фейкбука с благодарности и сълзливи обяснения като завърши поста с поне три сърчица?
Винаги съм подарявала от сърце, съобразено винаги с вкуса или нуждите на човека, на който подарявам и никога не съм очаквала да бъде "оценено". Или аз или ти, но някой не е съвсем в ред.
Като поздравявам хора също ли очакваш "оценяване"? !
Дали не си от онези, дето "аз от добротата си патя"? Такива са ми най- противни, всяко тяхно действие е с предварително очакване да бъде "оценено" от другите по подходящ за емоционалните им липсва начин, иначе следва "от добротата си патя"..
Нищо не подарявай! То с такава негативна нагласа, каквото и да подарил все ще е отвратно.

9.   До 6 След като е "същество" не е нужно въобще да ходиш на РД. Ти не уважаваш съществото, вероятно и то не те уважава, защо ще ходиш за да му развалиш празненството ли, или за да го гледаш как си празнува и да ти е тъпо?

10.   Достатъчно е да му честитиш рожденият ден, това е най ценният жест. Това доказва, че уважаваш рожденика, щом му помниш рождената дата.

11.   До 10 в днешно време при наличието на фейсбук за какво уважение за помнене на дата говориш?

12.   До 10 - аз например нарочно съм си махнала датата от профила, за да не ме поздравяват хора, които цяла година не са се сетили за мен или са се държали лошо, да ми се лигавят само в един ден... В тоя ред на мисли отношението, и то истинското - това е най-хубавия подарък. Ако него го няма - други няма да се оценят, защото нищо не компенсира споменатото, а не от неблагодарност. Дори е по-добре без подарък И БЕЗ поздрав дори, ако го няма уважението.

13.   В крайна сметка му честитих рождения ден във Вайбър и не отидох, и без това живее на 20 километра от мен.

14.   До 13 Преди 4 дни в темата, писа че РД е след няколко седмици, сега пишеш че не си отишъл/а, което говори че РД е отминл, защо ни лъжеш, за толкова прости ли ни имаш?