Споделена история от Други

Защо когато си в затруднение, хората се подиграват с теб
Здравейте на всички.

Живея с баща ми, който е болен от 3 години. Налага се непрекъснато да се грижа за него, защото той не може да става, не може да прави нищо без мен. Нямаме други хора, само двамата сме.

Това е причината да не работя, защото не мога да го оставя с часове сам. Съседи и приятели и познати знаят, че живеем трудно, но никой не се интересува.

Аз искам да започна работа, дори и почасово. Много от хората, които мислех за близки ми обещаваха работа, но си останаха само с обещанията

Никога не съм се оплаквала на никой как живеем, нито ходя по хората да ям или да искам пари. Сигурно защото не се оплаквам, всички мислят, че сме добре

Коментари

1.   Не си уточнила какво точно се е случвало при обещанията за работа? Тези твои познати каква точно работа можеха да ти предложат, имаха ли нужда от човек? Като ти "обещаваха" работа, какво казваха? Кое точно визираш и приемаш като подигравка?

2.   Иди в социални грижи и настоявай за личен асистент на баща ти. Тогава можеш да ходиш на работа.

3.   Браво, поздравления, че носиш трудностите с високо вдигнато чело. Единствено можеш да помолиш някой познат, евентуално, ако има идеи за работа. Иначе другия начин е да си търсиш работа по обяви или да чукаш на вратите на фирмите. Впрочем, вероятно си личен асистент на баща си? Нали знаеш, че баща ти като инвалид има право на лична помощ? С ТЕЛК се ходи в социалните...

4.   "хората се подиграват с теб"
"никой не се интересувa"

Женският език винаги ми е бил изключително интересен. Липсата на интерес да ти помогнат, т. е. пасивността, ти го възприемаш като подигравка - т. е. активно отношение към себе си. Изключително типично женско поведение....

Иначе всеки си има собствените проблеми, а и в такова време живеем.

" Сигурно защото не се оплаквам, всички мислят, че сме добре"
Не всички си гледат живота. Това с оплакването... обикновено ти трябва мъж за да работи. Иначе няма пред кого...

5.   Добре как се издържате? Не работиш, явно той има някаква пенсия по болест, но как се оправяте?

6.   Евала, че гледаш баща си. Повечето хора в днешно време са мерзавци и страхливци и зарязват родителите си по старческите домове. Такива хора като теб са достойни за уважение. Ще срещнеш хора, които ще ти протегнат ръка, точно когато най-малко очакваш! Вярвай в Господ!

Чингис Хан-Скандинавеца

7.   Хората наистина се подиграват с другите в подобни ситуации. Белег на простотия или фалшиво самочувствие. Само че в твоята тема виждам единствено случаи на незаинтересовани хора, които ти обещават неща без да ги изпълнят. Незаинтересовани или такива, които не държат на думата си. Нищо за подигравки! Очаквах нещо по-различно с това заглавие.

8.   Не разбрах защо смяташ, че се подиграват? Защото не се интересуват как живеете или защото не си получила обещана работа?
Живота като цяло е достатъчно сложен за всички, особено последните няколко години. Кой и как да се интересува постоянно 8т чуждите животи? !
А за работата, ако смятат, че няма да можеш да изпълняваш задълженията си... в смисъл, че ще отстъстваш често заради грижите около баща ти, никой няма да ти предложи така работа.
Може да помогнат хората 2- 3 пъти, но не цял живот.
Виж в трудова борса за безплатен курс по шев и кройка например, ще можеш да работиш и от в къщи по поръчки.
Или фризьорски услуги от дома.
Можеш да предлагаш и чистене по домове почасово. Да плетеш дори шалове, шапки т. н и да ги продаваш. Варианти има за който иска да работи.
За баща си потърси вариант някой да ти подари инвалидна количка щом не може да се изправя сам. Пускай обяви из соц. мрежи, че се нуждае от такава, а нямате средства. Така поне ще може да седи край прозорец. От какво е болен? На колко години си ти?
Ако е съвсем зависим до тоалета включително, ако има пенсия телк, може да му потърсиш добър дом за подобни болни, да го настанил дори временно там и да подредиш малко живота си- работа, курс някакъв за после работа от в къщи.

9.   Едва ли хората се подиграват с теб, по-скоро не им пука как си. По принцип масово липсва съпричастност и емпатия, хората се интересуват само от себе си.
А ти подай документи поне за социален асистент на баща ти, не е добре да стоиш вкъщи с години и да не получаваш дори минимална заплата. Ако утре се разболееш, какво ще правиш? Така и на баща си няма да си полезна.

10.   Здравей, отиди в бюрото по труда и попитай как можеш да станеш соц. Асистент на баща си, или при социалните.

Успех!

12.   Не очаквай добро от двуногата маймуна! На мен колеги от работата не ми се обаждат вече трета година, докато бях на легло тежко болен, а съм им правил на всичките добрини!

13.   Номер 8 е дал адекватен съвет.

Пробвай нещо почасово. Познавам чистачка, която на едно чистене взима по около 60 лева(в София).

А чистенето приключва за не повече от 4-5 часа!

Има страшно много хора, особено в големите градове, които са твърде заети сами да си чистят, да си взимат децата от училище и т. н.

Детегледачка, чистене по домове, научаваш език - и даваш уроци вкъщи, варианти има много.

4-5 часа на ден качествено свършена работа и без мотаене могат да ти донесат някакви не лоши доходи. Важното е да имаш желание и да не се демотивираш от трудностите.

Успех!

14.   Здравейте на всички. Аз съм авторката и благодаря за коментарите. Баща ми е с втори инсулт. След първия подготвихме документите за ТЕЛК, но не получи никакъв процент, защото можел да се движи. След втория пак нищо, личната лекарка каза, че нямало смисъл за някакви 35 лв.
Издържаме се от неговата пенсия и от парите, които получавам като чистя входове.
Обещаната работа беше да мия чинии в заведения и то на непълен работен ден, но всичко беше само на думи. Обещават ми хора, които знаят, че имаме нужда от доходи, но явно не им пука, както казах не се оплаквам

15.   Заинтересувай се при социалните как можеш да станеш официално асистент на баща си, и да получаваш пари. Другото е да работиш нещо он лайн. Браво, че се грижиш за него, свестен човек си. Може и да работиш целодневно, и със спечелените пари да наемеш гледачка та баща си.

16.   Не става ясно как са се подигравали с теб. Може би заради неспазените обещания за работа? Това може да се случва по ред причини: или по начало не са имали възможност да ти предложат работа, а са обещали само, за да не изглеждат неспособни самите те, или работното място вече не е налично, или пък някой друг го е заел. Причините може да са всякакви, но все пак не е редно да обвиняваш хората. За да даваш, трябва да имаш излишък, за повечето хора е трудно да издържат себе си, както остава да подпомагат някой друг постоянно.

17.   Познавам две жени, които са лични асистенти на свойте болни родители. Получават около 1000 лв. Ако не си личен асистент вече, значи не губи повече време, а си подай документите.

18.   Почистване на частен дом също е вариант, Ако те интересува и живееш в София, мога да помогна с такава работа като допълнителна.
Номер 17 ти е дал много полезен съвет, стига баистина да може да се реализира