Споделена история от Семейство

Искам да се промениш
Здравейте!

Как ви се струва, ако мъжът или жена ви ви кажат: ако се промениш и аз ще се променя и ще стана добър и ще се отнасям добре с теб?

Как ви се вижда това?

Благодаря!

Коментари

1.   Като смес от мазохизъм, садизъм и гавра. Тоест този човек ще ти се мазни, защото ти си направил/а нещо. Той или тя по принцип не те иска, не те харесва, неговото или нейното добро държание след Великата промяна ще е лицемерие. Ако тази личност може да е добра към теб, защо изобщо да го прави с условия? Мазохизъм- толкова да се мразиш, че да лазиш в нечии крака. Садизъм- поставяне на условия и гледане на сеир. Гавра.

2.   Зле ми се вижда. Който твърди, че ме харесва трябва да го прави, заради това, което съм. Щом иска да се променям значи не ме харесва. Партньорът ми е ДЛЪЖЕН да се отнася с мен добре. Ако не го прави се разделяме веднага. Ако някой ти е казал горните неща да знаеш, че това е основният репертоар на насилника. Остави го веднага и на момента, в който прочетеш това. Бие ли те?

3.   Зависи. Ако мъжът ми се е променил към лошо с годините, да, бих му поставила подобен ултиматум и бих разбрала ако е обратната ситуация.
Ако обаче и аз и той сме както винаги и изведнъж единият да излезе с подобни изисквания... ще ми се види като раздяла.
И в двата случая обаче, няма да чакам да стигне до "ще стана добър и ще се отнасям добре с теб"! Няма начин да е с мен още като съм видяла да проявява и затвърждава подобно поведение.

4.   Долна манипулация.
Като не те харесва каквато си - вратата и да направи място за следващия.

5.   Сама си го избрал/а... Сигурно като си избирате половинката гледате дали има пари и коли, после се чудите защо ви кава това...

6.   Жените сте длъжни да се променяте!

7.   Защо са заедно тези хора?
Ж

8.   Манипулация. Вменява ти чувство за вина за неговото очевидно лошо поведение. Ако е добър човек, ще се държи добре.

9.   Няма как да стане. Ако се държи лошо с мен няма да съм с него.

10.   Много зависи в какъв контекст е казано. Компромисите във връзката са необходими и от двете страни, ако става дума за това, приемам го и считам за нормално.
Погледнато от друга страна обаче смятам, че хората не се променят (чисто като характер) или дори да го направят, то е временно и след това се връщат към предишното си "аз". Е, вероятно има изключения от правилото, както във всеки един аспект от живота. Респективно такива ултиматуми като "промени се, за да... " или "промени се, в противен случай... " ми се виждат доста безсмислени и със сигурност не водят до нещо хубаво.

11.   а мен дори не е хуманно са променяш някого и не можеш и нямаш право! Така както ти не би се променил! Какъвто го е създал Бог такъв трябва да го приемеш! Никой няма право да " моделира " човека до себе си по Свой образ и характер!
Всеки си има лоши черти но за всеки да различно поносими! За едни не се търпят други ще ги понасят по леко или няма да обръщат внимание изобщо и ще стигнат по бързо! Така че за всеки си има по някого! Затова сме създадени различни за да се допълваме а не да се променяме насилствено! Ако не ти харесва такъв какъвто е - пусни го за да открие човека за себе си който ще го търпи понася повече от теб!
Скъпи дами и господа, запомнете! Никой НЕ е длъжен да се променя за друг и никой НЯМА прави да променя човека до себе си! Това е един от принципите ми! Трябва да уважаваш както себе си така и партньора си! Както ни е създал Всевишния такива сме!
Жена на 25

12.   Това е невъзможно. Човек се формира до 21 годишна възраст и после не може да се промени. Така че се разделяйте и не си губете време. Нито ти може да се промениш, нито той. Ако сте заедно трябва да се харесвата каквито сте. Ако не се харесвате такива, се разделете.

13.   Н6, така ли? А един пък тук пишеше, че жена му се променила, напълняла двайсет килограма. И той не е доволен.

14.   Повече прилича на манипулация или изнудване

15.   Бих се изсмяла. Никой не може да се промени. Вече сте изградени характери.

17.   Зависи, ако казва че ако оставиш цигарите и той ги спира и вече ще се държи добре и няма да пуши в спалнята е едно. Но ако ти казва да отслабнеш и той вече няма да ходи по чуждо е съвсем друго. Има хиляди варианти, по въпроса са много важно подробностите какво иска от теб и от какво ще се лиши половинката в замяна. За някой неща половинката ще е прав/а за други няма никакво право.

18.   Така като е поставен въпроса няма как да отговоря.
Не съм съгласна да се приеме човека такъв какъвто е. Ами ако е убиец.
Звучи като манипулация ако не е нещо ненормално.

19.   Номер 11 не съм много съгласна. Ако някой е убиец как да не се промени.