Споделена история от Други

Странно как решихте, че Русия започна войната в Украйна...?
Странно наистина как решихте, че Русия е агресор след като именно Украйна 2014 година прати армията срещу мирно протестиращите в Донбас? Казвам го това, защото вече много пъти чух как Русия била започнала войната и какви ли още не глупости нямащи нищо общо с реалността. Ами не е така и затова бих искал да ви припомня няколко факта:
1. В зимата на 2013 година в Киев започват протести известни като Евромайдан.
2. Протестиращите се въоръжават и постепенно превземат повечето правителствени сгради. Срещу тях е пратена полиция.
3. В край на сметка на 21 февруари 2014 незаконно избират свой президент. ЕС и САЩ признават новата власт.
4. В Южна и Източна Украйна започват протести срещу преврата.
5. В Донбас протестиращи превземат административни сгради (познато, нали).
6. На 6 април незаконният президент на Украйна обявява началото на антитерористична операция. В Донбас е пратена украинската армия. Започва военно противостояние продължаващо и до днес.

Това е основната хронология на събитията. Надявам се повече няма да се връзвате на наратива, че Русия била започнала войната. Достатъчно красноречиво е, че войната я запопнаха превратаджиите в желая си да разпространят властта си над цяла Украйна.

Коментари

1-50 от 52

1.   Русия стана единствената страна, свободна от международният валутен фонд на Ротшилд и СТО.
Бъдещите им поколения вече са свободни. Е, как няма да се пръскат от бяс зависимите..? !
А войната си е от преди 2014 дори. Украйна отдавна е оръжие в ръцете на тези, които окупирана планетата като "собствен бизнес" който включва и блеещите хуманоиди.

2.   "3. В край на сметка на 21 февруари 2014 незаконно избират свой президент. ЕС и САЩ признават новата власт. "- Авторе това е достатъчно за умните, а тъпите подлоги никога няма да те разберат, защото са зомбирани соросоиди. САЩ и ЕС признават фашистката власт, защото под тяхно нареждане се прави преврата, и затова сега газ пикаят, защото номера им не мина, Русия навреме се събуди и реагира точно.

3.   До 2,
Има умен начин да направиш нещо, а има и много тъп! Явно американците го направиха по умният начин, а руснаците НЕ! Това мога да кажа най-опростено за цялата ситуация...

4.   Мнението ти е доста едностранчиво, типично русофил. По твоята логика трябваше Турция да ни нападне по време на Възродителния процес. Тогава щеше да оревеш колко онеправдан си и как ти съсипали дома и убили семейството, без да си виновен, нали?

Това, че са пратили армията срещу мирно население, не го оправдавам, но също си има предистория. Ти удобно стигаш само до предисторията, която ти оттърва на теб.

Защо не каза нищо за гладомора примерно? Защото горе-долу от там тръгва омразата между двата народа. А да, сетих се, защото не ти е удобно.

5.   Много лесно можеш да се ориентираш, ако си представиш Турция на мястото на Русия и България на мястото на Украйна. Сега си представи, че територии с турско население започнат да протестират против някое правителство в София и Турция реши, че трябва да дойде да си спасява населението, като за целта окупира половин Б-я.
Имам и въпрос към теб-ти наистина ли мислиш, че през цялото това време Русия е стояла със скръстени ръце и е оставила Украйна сама да си определя съдбините? Напротив, никога, никога, не е искала я да пусне. Както Полша, Прибалтика, Чехословакия, Украйна, Румъния и България. Да не забравяме и бивша Югославия. Великата империя Русия се нуждае от тези територии да пазят гъза й от изгнилия запад, към който всички руснаци търчат с пълна сила.

8.   5, да, и на мен ми е интересно защо всички плюят украинците и защитават руснаците, ама ако сатне въпрос за евентуаелн подобен сценарий с българските турции - ауууу, врява до небесата, не може, как така. На чужд гръб е лесно да кажеш "те си го заслужават - да мрат невинни украинци, да остават без домове и с опропастени животи". Ами хубаво, ама ако и Турция действаше като Русия, щяха да реват същите тия русофили колко лоши са турците. Ама сега нали не им е на тяхната глава, няма проблем.

9.   Дори не ползвам тоя сайт за политика. Пълно е с хора дето явно комунизмът им е изпил мозъка. Вярвайте на Путлер ама едно ще ви кажа - тая дето я иска Костьо на Възраждане, дето говорят за излизне от ЕС и тем подобни да цуне на Путин обувките - няма да я бъде!

10.   Не се занимавайте, тази тема е провокативна, ясно е, че авторът взима пари от руснаците, за да направи такава тема.

11.   До 4 За какви два народа говориш по време на гладомора, тогава отделни народи ли са били??? И това че е имало гладомор, каква вина имат днешните руснаци, нима по онова време другите области на русия са живяли по добре?
Това все едно да скоча да се сбия с днешните софиянци, защото по времето преди социализма сме имали управници които са пратили пра дядо ми да се бие в първа световна война, той загинал и съответно децата му гладували. Ако ми кажеш че днешните софиянци заслужават бой заради описания случай ще се съглася и с украинците за гладомора.

12.   5, сравнението с Турция, което правиш е напълно погрешно, защото войната в Украйна не е на етническа основа. Паралел може да се направи с конфликта ни с Македония. Представи си, че комунистическата власт все пак дава Благоевградска област на Македония, както всъщност е трябвало да стане според Бледската спогодба от 1947 г. Минават 75 години и през 2022 македонските власти забраняват да се изучава български език в училищата, а техни националисти палят български клубове в Благоевград. Хората там се дигат и почват да протестират, но пращат армията срещу тях. Кой в тази ситуация би бил агресорът?
Или си представи Съединението. България в нарушение на Берлинският договор незаконно анексира турската провинция Източна Румелия. Кой е агресорът? Турция която по някаква причина владее територии населявани с българи или България, която 500 години е дала на Турция да управлява тези земи и видиж ли, има нахалството да си ги иска обратно?

13.   4, аз за разлика от теб посочвам факти, наричай ги едностранчиви, но това са факти, които ти нямаш.

"Това, че са пратили армията срещу мирно население, не го оправдавам, но също си има предистория. Ти удобно стигаш само до предисторията, която ти оттърва на теб. "

Няма друга предистория, ако имаше щеше да си я посочил.

"Защо не каза нищо за гладомора примерно? "

Защото аз не излизам от рамките на събитията от 2013-2014 година. Ако ти се води дискусия на тема голодомора може да си направиш своя тема.

14.   Аман от путинофили, които дори и в този сайт ръсят кремълски опорни точки... Почвам по ред на номерата:

1. "В зимата на 2013 година в Киев започват протести известни като Евромайдан. "

Забрави да споделиш защо започват тези протести? ! Проруският корумпиран президент Янукович прави обратен завой към Русия и спира Украйна по пътя ѝ за ЕС.

2. "Протестиращите се въоръжават и постепенно превземат повечето правителствени сгради. Срещу тях е пратена полиция. "

Протестиращите мирно студенти са брутално пребити от полицейските сили Беркут, след това действие протестите стават по-масови и народа започва да се въоръжава с подръчни средства, за да се защити от полицейската агресия. Превземаенто на административни сгради е следствие на агресията.

3. "В край на сметка на 21 февруари 2014 незаконно избират свой президент. ЕС и САЩ признават новата власт. "

В крайна сметка депутатите във върховната Рада все пак успяват по конституционен и правов път да изберат временно управляващ президент, след като Янукович бяга при покровителя си в Русия.

4. "В Южна и Източна Украйна започват протести срещу преврата. "
5. "В Донбас протестиращи превземат административни сгради (познато, нали). "
6. "На 6 април незаконният президент на Украйна обявява началото на антитерористична операция. В Донбас е пратена украинската армия. Започва военно противостояние продължаващо и до днес. "

Никой не се е вдигал на протести. Руската армия окупира Крим, а военнопрестъпника Гиркин (Стрелков) влезе в Донбас с групи на ГРУ, ФСБ и отрепки събираниот кол и въже. И постоянно ревеше, че от четири милионен Донбас едва събрали 1000 доброволци болшинството пропаднали типове и престъпници. И като ги почнаха украинците започна да реве "Путин введи войска". И Путин я вкара, включително части с щатното въоръжение и техника. Само, че като мишки свалиха шевроните и изтриха тактическите знаци по машините. Влязоха с Т-72БЗ, с Т-90, с МСТА-С и прочее. Това е документирано и доказано в стотици снимки и видеа с геолокация. Вдигнаха се украинци, руснаци и рускоговорящи, както и сега, но за бой и отпор на рашистките орки. И за съвсем кратко време сформираха над 45 доброволчески батальона за териториална отбрана и с героизъм и храброст заедно с части на ВСУ въпреки тежките загуби предотвратиха и ограничиха агресията през 2014-15 година само до Донбас. Но и нанесоха тежки загуби на рашистите. И Путя не посмя и не се реши на по-мащабни действия. Затова Гиркин го хулеше след това, че проявил страхливост и още тогава трябвало да проведе пълномащабна агресия докато украинската армия е още в бутафорно състояние и пробита от кремълски агенти и полезни идиоти като тебе...

15.   Тази тема, както и първите предателски коментари са абсолютно кооридинирани и анти български! И са написани точно след постването на темата.

Проблема с БГ русофила е, че е такъв. При него няма българофилия, защото ако мислеше за България, щеше да знае, че Левски, Ботев, Захари Стоаноя, Георги Раковски, Стефан Стамболов и редица други възрожденци са били тотално против имперската и робската политика на Русия спрямо нас и най-малкото, щеше да възприеме мнението и позицията на сънародниците си. За справка, след 9-ти е избито всичко инакомислещо, включително и хора, които никога не са направили нито едно престъпление.

Антикомуниста и русофоба са хора с мислене, които могат да приемат че там някъде има някакъв комунист или русофил, но обратното не може. Трябва едва ли не да убият отстрещния само защото не е на тяхното мнение.

Ако се вгледаме в българския русофил, той е озлобен, неудачен, смазан от живота, работи за смешна заплата, в нищо не му върви, все Америка и Европа са му виновни и никога не приема чуждо мнение, макар че самият той се има за инакомислещ и използва всичко, което е създал Запада - било то начин на живот, придобивки в ежедневието. При спор с него, единствените му думи в речника са: "ти си много залбуден", "националЙен предатЙел", "колективния Запад ни зароби", "Еврогейски съюз", "Западната джендърия" и ако видим коментарите им в социалните мрежи се припокриват и са почти винаги от рода на "браво, много истини", "само така, разби ги", "само напред и нагоре"...

Комунистите и русофилите в България, ако имат възможност и някой даром им даде да живеят в лошия Запад, но богато и охолно няма и да се замислят. То всъщност има такива. В Щатите и Канада има голяма общност руснаци, които пият водка като свине, имат някакъв бизнес в Америка, но като се напият и говорят колко е велика Масква! Да ама не искат да ходят в Масква, а си седят в лошия Запад.

16.   До Номер 1, Русия е толкова свободна и хубава и независима, че извън Масква и Санкт-а нямат пътища и серат на улицата. Съвсем официално, в Русия около 30 милиона души нямат вътрешна тоалетна. А и високите заплати са им макс 200-300 долара и то в Москва. Навсякъде другаде вземат по 100 долара и живеят мега мизерно. Всичко това се дължи на нечовешките кражби от страна на поличеиският им елит. Може Запада и Европа да имат едни проблеми, но в Русия има други, не по-малки. Не разбирам малоумието на путинофилчетата.

17.   Единственото, което ще постигнеш с тази тема, е русофили и русофоби да изказват мнение под влияние на емоциите си с типично кухненско- битово ниво на мислене. Събитията в света са доста сложни явления и не опират до това- единият е добър, другият лош. Така разсъждават децата в детската градина, както и за съжаление повечето хора, които отдавна са я минали тази възраст. Винаги можем да опростим процесите в света, най- вече защото нямаме достъп до класифицирана информация, която е достояние само на малцина. Дебилизми от типа " лудото джудже иска на всяка цена да завземе цяла Европа" няма смисъл да ги коментирам. Другата истина е, че светът е място, където злото преобладава, заблуждението също е широко разпространено сред масите от " обикновени хора", за които т. нар. " елит" пет пари не дава. За хората, които реално движат процесите в този свят, ти си просто една биомаса, източник на трудов ресурс, която обаче май в последните десетилетия им идва много като бройка. На простолюдието му се пробутва думата " демокрация", която е изпразнена от съдържание и служи само като прикритие за реализирането на користни цели в интерес пак само на избран кръг от хора. На изток от " демократична" Европа при тоталитарните режими пък поне не им създават илюзията, че някой се интересува какво мисли населението. В т. нар. Запад в последните десетилетия успяха да създадат едно консуматорско общество, голям процент от което е просто една дебилизирана човешка маса, тоест съзнателно синтезиран човешки материал, който е лесно да се манипулира. Но дори и да си от малцинството, което се усеща, че нещата не са така както се представят, пак нямаш достъп до достоверна информация, залят си от информационен поток, където си личи от далече пропагандата, но дори и да прочетеш нещо от уж " независима" медия, което може и да ти се струва логично, пак няма как да си сигурен, защото просто нямаш достоверен източник. Знанието е достояние само за малцина. Втората група, която е по- голяма, но също малка е съставена от хора, които имат капацитет, но нямат информационния и финансов ресурс. Третата, която е мнозинство и аз описах по- горе, въобще няма дори и желанието да осмисли каквото и да е било, погълната от консуматорско съществуване( живей сега, консумирай сега). Тук освен консумация на стоки и услуги, влиза и тази на плътски удоволствия без особен подбор, което се дължи на липсата на морал. Тоест третата група можем да я дефинираме като примитивизъм на ( почти) всички нива. Справка- повечето теми и коментари в сподели. нет. Това е за опростяване на анализа, разбира се. Границите между втората и третата група преливат и можем също да разграничим и много подгрупи. Хората виждат само 10% от айсберга, 90% от случващото се остава скрито за почти всички. А всъщност то е още по- отблъскващо от това, над което имате известен поглед.

18.   Всички много ревете ама карате западни коли, ходите на почивки на запад дори голяма част от българите работят и живеят на запад носите си западните марки дрешки а не ядете сальодка и не карате Лади а също и не носите галошите и парцалите които носеха вашите роднини като бяхме под руско влияние а не западно което толкова много плюете. Я вървете в Сибир малко във военни лагери като не ви харесва да няма задължителна мизерна казарма.

19.   Естествено, че ще има проевропейски протести, всяка нормална държава иска да стои далеч от кочината Русия. Жалко, че в България има страшно много неуки русофили, които не четат история и си нямат грам представа за нещата. Все пак се надявам Украйна час по-скоро да победи Русия и да проправи пътя към разпадането на Москва. Какво ще правят родните русофили като се разпадне Русия след няколко години не знам...

20.   По твоята логика би трябвало да подкрепиш независимостта на Чечня и Дегестан, които се разбунтуваха и искаха свобода от миризливият руски ботуш. Между другото някои хора забравят, че некадърните руснаци загубиха първата чеченска война.

Пак по твоята логика и Елцин и петербургският хулиган путин са незаконни президенти защото допускат разпада на СССР - някои хора наистина са мислели така и за това организират августовският пуч.

Между другото кремлинската мармозетка отрича да води война - още си го нарича СВО. И русия я започна. И настъпи мотиката. Само дебил може да вярва на приказките на русия, която все води завоевателни войни за да се "отбранява". Грузия, Украйна, Втората чеченска война и т. н.

21.   Авторе... вземи една карта на света и погледни- руските войски ли са на територията на украйна или украинските на територията на Русия.
Това веднага ще ти даде отговор на въпроса кой е агресор, кой е жертва и кой кого е нападнал. Нататък е лесно.

22.   13, хубаво излагаш факти, ама само тези, дето ти оттърват.

23.   Няма толкова нагли хора като русофилите. Хем вашите нападнаха суверенна държава и съсипаха милиони животи, хем ги изкарвате жертви. Аз не съм чул прозападно настроен да оправдава американците за техните нападения, но виж русофилите винаги ще оправдават Путин, дори да спретне ядрена война. Няма такива коне с капаци честно. Киро Брейка дори се беше изцепил, че искал Русия да нападнат и България. Един в този сайт пък се беше изказал, че ако стане война между Русия и България, ще се бие за Русия. Хора със заврени в гъзвете глави, поставящи Русия пред собствената си родина. Чак ми е трудно да го повярвам. Болни хора с промити от комунизма мозъци. Не съм чул русофоб да иска да се бие за САЩ срещу България или да се моли американците да бомбрадират дома му и да убият семейството му. С такива тюфлеци като путинофилите никога няма да се оправим.

24.   Е как Русия ще е нападнала, Украйна сама се нападна и продължава да се бие със себе си. Това само някой платен трол може да го напише, както и първите коментари.
Русия губи, приемете го. Ако има малко акъл, ще прекратят войната поне да минимизират щетите. На грешната страна сте, осъзнайте се.

25.   Автора

21, вземи една карта от 19 век и погледни България днес на чии територии се намира и веднага ще ти стане ясно, че България е била агресор срещу Османската империя.

26.   Мнението ти не се базира на факти, а на това, че си русофил и си емоционално обременен по темата. Това, което наричаш факти, са русофилски интерпретации, които на теб са ти удобни.

27.   26, фактите ми са копирами от Уикипедия. Иди и провери. Тоест не са мои, а общопризнати. И стига сте ме наричали русофил само защото казах истината такава каквато е.

28.   25. 25, не съм 22, ама логиката ти куца доста. В русофил логика не търси. На него само ми превъзнасяй първосигнално Путин, тати и комунизЪма.

29.   Авторе, колко тенекии с мед ти дават рашистите? Явно бая рубли събираш, за да пишеш провокативни теми.

30.   До 5 и 8
Не можете да сравнявате турското малцинство в България, просто защото са коренно различна етническа група. Освен това България е имала независимост по тези земи много преди те да се появят при нас.
-----
Отговарям само на 14. Изглежда ми адекватен, въпреки че е промит

1. Протести за сваляне на президент, който не иска да ги вкара в ЕС. И какво - Порошенко и Зеленски вкараха ли ги?
2. Изобщо не са били убити от Беркут. Полицията е стреляла във въздуха. 80те жертви са убити от снайперисти с ловни пушки, стреляли от съвсем различен ъгъл, от които никой никога не е намирал ни, патрон, ни гилза. Тъй като разследване не е имало никога! (Защо ли?? )

3. Точно обратното! Турчинов неконституционно си присвоява власта. Тъй като върховния съд няма правомощията да сваля президенти. Това се нарича "преврат"... Все едно са в Латинска Америка през 20ти век

4. Протестите са и подписка за формиране на федерация, срещу които са били изпращани азовци, с автобуси от Коев, да ги пребиват от бой. Те даже се престарават - направо ги палят живи вътре в административните сгради за които говориш. Сред жертвите в Одеса има и един българин..

5. Крим е вземат с референдум Точка! Имаме даже български представител от БАН, както и комисия от други държави, които са проверили легитимността на референдума..

Факт е, че защитата на Донбас е спонсорирана от Русия и в началото там действаха Вагнер ( и до днес). Факт е обаче и че украинския олигарх Порошенко (който ТОЧНО СЕГА живее в Лондон ) плащаше 13000 гривни на човек да ходят да убиват хора в Донбас. Свидетел съм с очите си. 2015 бях в Киев. Защитавали нещо... От 8 години конфликта се води на територията на Донбас, а не на територията на Слава Украине. Това е показателно, кой какво защитава.

Спрете да гледате новини. Намерете си приятели от Украйна, които в момента живеят там, а не са побягнали с Кайените си към мангалската Европа, питайте ги. Ако не ги е страх от СБУ, ще ви кажат истината.

32.   30, ми те и украинците са различен етнос. Какво му е различното? Ако се самоопределяха като руснаци, изобщо нямаше да има война.

33.   27, фактите си ги цитирал, ама си ги интерпретирал типично по русофилски. Каквото и да говорим Русия влезе в суверенна държава и започна война. Всичко друго са локуми на който както му изнася.

34.   27, фактите, които цитира си ги изкривил точно по русофилски.

35.   Но. 30, факта е че 20 млн от украинците в източна Украйна ТОЧНО се определят като руснаци, и скорошните референдуми го показаха..
Не знам дали си ходил в Украйна, но там всички (могат да) говорят на Руски, включително и западно украинците, но не всички говорят Украински.

Ти знаеше ли например, че в Западна Украйна даже вече не празнуват 24ти Май? Ако ги питаш кои са изобщо ще ти изреват насреща някаква националистическа фраза Слава Украине... Това са психично болни мозъци, повтарящи някакви нео-нацистки лозунги, на които вие се вързвате
"Deuche Uber Alles", което повтаряше Хитлер, как се различава от "Украина над все "? Или пък "Героев слава! ".... къде са им героите, кои са им героите? .
Бандера и Шукевич са им техните герои - СС офицери избили десетки хиляди евреи и поляци. И сега техните деца избиха десетки хиляди Донбасци... Това ли им е нацията и етническата принадлежност? Това ли подкрепяте? Това ли защитавате? За това ли искате да се праща оръжие?

36.   35, точно така. Етническите руснаци в Украйна резонно се самоопределят като руснаци. Това, че в Украйна има етнически руснаци, не означава, че украинците са руснаци. По твоята логика и в България всички сме турци, щом има хора, определящи се като турци. Не ти схванах логиката.

37.   35, викаш Путин не е психично болен, като постоянно си държи пръстта на червеното копе и заплашва. Дори да са психично болни това не не дава право на руснаците да нападат суверенна държава. А това, че са психично болни си е твоя гл. т. Защото от моята руснаците са агресорите, националистите, империалистите и психопатите. Нормален човек в 21. век не може да нападне суверенна европейска държава. Ако беше 10. век и нямаше ресурси, щях да ги разбера, ама това, което направиха е меко казано безумие.

38.   32, ми то по твоята логика и ние в такъв случай трябва да се определим като македонци, така ли? Всъщност, ако руснаците не бяха диваци, нямаше да има такава война. Щото като гледам за тях живота е нищо.

39.   От цялата тема разбрах едно - не е лесно да си русофил.

40.   Ама как кълвете на гола кукичка! Примерите с Турция са неадекватни и все пак ги чувам на доста места, т. е. един и същ евнух ви ги разправя тия вицове!

41.   41, неадекватни са във вашите русофилски очи, понеже за вас украинци и руснаци е едно и също, ама не е така. То логически няма как да е вярно, защото нямаше да има война.

42.   А съм 30 и 35. Обяснявам на 36 каква ми е логиката:

Пак ще повторя. Турците в България са придошли. Руските украинци, са си руснаци.. Станаха "украинци" след студената война.
И въобще какво какво означава "украинец"? Това са руснаци, с полски диалект и българска азбука... Факта, че в момента те се определят като отделен независим етнос е резултат на местна пропаганда на ЦРУ, от 1949та досега. Виж операция Аеродинамик и Михаил Лебед, в нета. Има цял разсекретен документ по въпроса за нео-нацизма в Украйна.

Може да напъхате и Македония, спрямо България в същия сценарии..
Но тук казуса с турците няма никаква прилика.

43.   За да разберете т. н " нацизъм" на украинците, трябва да прочетете за голодомор. И се върнете пак в темата да говорим.
Интересът на Русия е тази територия и народа, барабар с ресурсите и черноморските пристанища, плодородните земи да е тяхна. Това е, просто е. И, ако някой твърди, че от Владивосток до Лвов са сал' руснаци, е смешно.
Друго, явно, че докато Украйна беше в рамките на СССР, нямаше проблем в въпросните нацисти. Впрочем, такива нацисти е имало и в Крим, ама не го пускат! Защо? Ами, на Русия й е жизнено важно Черно море.

44.   42, аз пак ще ти кажа, че това е пропаганда и не е вярно. А дори и да е така, всеки има право да се самоопределя и това кой от къде е дошъл няма никакво значение. Ти не си никой, че да казваш на някого как да се самоопределя, както и на теб никой не ти казва дали си китаец, японец или ганаец. Така че това изобщо не е аргумент.

45.   Голодомора е в резултат на ембарго наложено ВЪРХУ Украйна, от запада. Нали са съюзници? Американците е можело да помогнат на Руснаците с пшеница, защо не го правят? А вместо това са им ПРОДАВЛИ оръжие... на съюзниците си! Руснаците чак през 2017 ако не се лъжа се оттърсиха от този дълг. Няма такава лицемерна сган на тази земя!

Само едно ще ви кажа. Думата slave = роб идва от думата Слав = славянин.
Още от времето на римската империя, та досега- англосаксонския й наследник са държали славяните в робство. Ние сме техните "бели роби". За тях ние сме трета категория хора (и ние- българите имаме славянска кръв ). Заробвали са хората и от библейско време. Кой е чел Библията знае за какво говоря.

Няма кой да им помогне на украинците, освен ние -братските им народи. Къса ми се сърцето че някои от нашите вместо да помагат, искат да пращат оръжие... Никога не бяха чували за Украйна и сега най много те са загрижени... Пет пари не давате за Украйна!
Вие не обичате Украинците, вие мразите руснаците! . Мразите братята си, родителите си, българите... а най вече мразите себе си!

46.   45, благодаря за вица. Как можах да се усъмня, че и за гладомора американците са виновни? Руснаците са невинни по дефолт, ясно.

48.   Поредното аутистче. Ето сега една реална хронология и обяснение на нещата:

1. Украйна - отделна държава, не "собственост на Раша", още от разпада на СССР насам;

2. Полезни изкопаеми, горива - единственото нещо, което държи рашите живички (ако не продаваха изкопаното от калта нямаше и денги за водочка да имат);

3. Нови залежи на горива се откриват в източна Украйна и крайбрежието на Крим към или около 2012-та;

4. Започват изведнъж протести, анексации, всичко.

Русия (и преди това СССР) печели от износа на горива. Газпром, Лукойл, Роснефт, тези руски компании са сред най-богатите фирми в Русия. Данъците им допринасят сериозно за държавния бюджет. Украйна обаче не искаше Раша, ориентираше се на Запад (правилно). Ета што значает? Значает, че неруски фирми като Shell и BP ще започнат да копаят в Украйна, което ще намали износа на руски горива за Европа. Това е директно против руските интереси: по-малко политическо влияние в Украйна, по-малко износи, по-малко буферни зони.

Войната е за пари, както всяка война е. Руски пари, конкретно. Трябва да си феноменално тъп да вярваш нескопосаните есета и речи на Лилипутин или пък на деилните изцепки на армията му от онлайн тролчета.

49.   Дали е пращала или не е пращала армия срещу протестиращите си е вътрешнополитически въпрос и не дава право на чужда държава да я атакува. По твоята логика, ако в Сърбия, примерно има протести и ги потушат със сила, това дава ни ли право а изпратим армия в Сърбия, защото при протестите имало пострадали и хора с българско самосъзнание? А както знаем, в Западните покрайнини има българи, но не сме тръгнали с танковете и самолетите, нали? Защото Сърбия както и Украйна, са независими държави. Така, че няма какво да говориш в стил партийно събрание от 1956 г. когато сме подкрепили нахлуването на съветската армия в Унгария. Ами помисли малко разумно, дали е ок чужда държава да се намеси и то директно с военно сила, във вътрешните работи на независима държава. Че то, по твоята логика утре и нас ще атакуват, ако недай си боже, решат, че нарушаваме правата на руснаците по морето. А повярвай ми, руснаците в ъв Варненско не са толкова малко. Е, какво? Путин военно кораби ли да прати, ако нещо се почувстват дискриминирани? ! Мисли малко!

50.   Странно защо толкова много хора решиха, че Украйна е "собственост" на Русия? Ако тя принадлежеше на Русия нямаше в момента да има война. Тези "факти", които авторът ги е написал са абсолютен фейк и нямат нищо общо с РЕАЛНАТА истина. Дали, ако примерно Русия беше нападнала България, авторът щеше да се прави на интересен с "доказващите" си факти?

51.   45 - Напиши в Гугъл Лендлийз "$160 млрд. спасяват СССР през войната" и Голодомор и чети, преди да пишеш глупости.

52.   Да ни е честито сега поскъпването на горивата, защото заради забраната да изнасяме преработен руски петрол, вероятно Лукойл ще затвори и ще трябва да си търсим другаде от къде да го внасяме.

53.   До Номер 50, троловете опипват почвата и опитват да видят до каква степен хората са податливи на руската пропаганда в интернет пространството. Само че колкото са по-агресивни и говорят лъжи, толкова повече истината изскача наяве и виждаме как всъщност Русия е нищо повече от една ниско развита африканска държава. Дори много африканци избират да вървят напред и имат по-добра инфраструктура, че дори и по-добри заплати от тази кална клоака.

54.   53-за мен Русия е просто една бензиностанция с ракети. Това заплашване с ядрени оръжия, което казва Путин става вече банално. На полезни изкопаеми Русия е добре, но на икономика и развитие е пълна леща. А това, което каза за троловете е много вярно, един от тях е и авторът.

1-50 от 52