Споделена история от Други

Какво ми става?!
Здравейте! Ще бъда кратък.
Мъж съм на 33 години. Семеен с дете. Това което искам да споделя е от доста време (цял живот като се замисля) ама сега взима да ми става досадно..
Не е голяма работа, но виждам учудването в погледите на околните, когато се получи.
Висок съм 175 и съм 90кг. Атлетична фигура съм ( повече мускули от колкото атлетизъм :P)
Не знам как да го кажа мускулите ми си имат мускули; космите на гърба ми си имат техни косми? ! :) Не е това проблема превъзмогнал съм го - ген...
Мъж съм на 120 % и тука идва странното явление...
Когато гледам нещо мило по телевизията и очите ми започват да плачат мамка му, ... Не знам как да го контролирам. Дори и да няма влияние от алкохол усещам как мили сцени ме разчустват и започват да ми текат очите и носа от сополи. ахах звучи смешно, но повярвайте ми когато малкия ме пита: "тате ти нали си силен мъж? Защо плачеш? " Как да му кажа, че детето на филма е умряло и плача с баща му примерно... Така не знам какво искам да ви питам просто си споделям.. ето сега пак гледам филм на работа и човека си осинови дъщеричка еми, насълзиха ми се очите мамка му... Баща ми е така, явно от него съм го взел.. Няма въпроси не искам отговори. Живи и здрави! Поздрави!

Коментари

1.   Ти си нормално човешко същество. Няма от какво да се срамуваш. Обясни на детето, че да плаче не го прави по-малко мъж. Само психично болни не плачат, защото не могат да усетят и споделят емоциите на другите.

2.   Искрено се надявам, че следващия път, когато малкият те попита “Ти нали си силен мъж, защо плачеш? ”, да му отговориш, ”Мъжете също плачат” :). От младото поколение съм и забелязвам оперирани от емпатия млади хора или такива, сдържащи чисто човешки емоции, което води до болести. Също така с годините имам чувството, че човек става все по-емоционален, преди години съм се чудила на майка ми, та тя жената и на реклами плаче, ами към момента се просълзявам на сутации тип…отбиването на автомобили при преминаването на линейка, последно плаках тази вечер на световното, за филми да не говорим:d
Е виж сега, баща ми пък от своя страна плаче само на филма “Бащата на булката” :)
Ж 21

3.   Нарича се емпатия. Без усилие се поставяш се на мястото на героя (човека) и съпреживяваш с него. Ако повече хора я притежаваха, светът щеше да е много по-различно място. Безценно и красиво качество, макар и да създава повече неудобства на този, който го притежава.

4.   Ами чувствителен си, какво по- хубаво? !
На синът си казвай каквото е: силен не значи безчувствен, силен е да знаеш как да реагираш в различни ситуации към възможно най- добрият изход/вариант. Силните хора са и чувствителни, състрадателни. Не му внушавай, че силните или мъжете специално не плачат.
Даже му кажи, че някой път като го гледаш, пак ти се доплаква- ей така, от любов към него, от умиление. Децата трябва да знаят, че сълзите не са лошо нещо, не показват слабост. Предните поколения така възпитаха особено мъжете да не смеят да покажат дори състрадателност, да не би да ги вземат за слаби.
Татко си поплакваше от умиление или от жал, но никой не смееш да бутне никого от семейството, тогава се превръщаще в лъв.
Мъжът ми е същият. Последно се напълни заради малка костенурка на пътя, успя да спре цялата колона за да я вземе и занесе на сигурно място. Но при опасност за секунди се превръща в някой с когото никой не иска да има проблеми.
Нормален човек си, а това в днешно време се приема малко "странно" от проектираните да поддържат маски за пред обществото.

5.   Малко фалшивее тая тема, ама и аз съм същия. Ама аз затова не гледам повече сълзливи холивуд истории.
Осъзнах, че тия филми имат единствено за цел да напраеят мъжете слаби.

6.   Ее, номер 4, какво хубаво определение:
"силен е да знаеш как да реагираш в различни ситуации към възможно най- добрият изход/вариант"...

7.   Дори Христос плака, когато Лазар умря, въпреки, че Божият син знаеше, че приятелят му ще възкръсне два пъти - първия път непосредствено след смъртта му, а вторият път ще бъде при всеобщото възкресение на мъртвите. Така, че е напълно нормално и мъжете да плачат, но и да знаят(това се отнася и за жените), че единствено истинско успокоение може да се намери в Бога на Библията, Който ще създаде ново небе и земя, където повече няма да има скръб и смърт.