Споделена история от Семейство

Проблем
Здравейте! Аз съм момиче между 20-25 годишна възраст и имам проблем, който искам да споделя.. и да ми кажете мнение и съвет. Ще съм Ви благодарна.
Майка ми е на 45 години и от известно време не говорим нормално, заради стари проблеми и тя се чувства недооценена и повишава тон всеки път, като говорим. Преди малко аз се опитвах да и изчистя телефона и тя ми викаше. Аз и казах "повече няма да го чистя", като погледнах че си го стискаше, но ми даде накрая. Казах и че изглежда сякаш не искаше да ми го даде и тя отричаше. Веднъж исках да направя мекици и тя ми казваше "не", а аз ги направих. Виждам че се чувства гадно, че не я слушам, но вече не съм дете и и го споменавам постоянно. Тя ревнува, че се държа по-добре с други хора, а аз се опитвам да и покажа, че я оценявам..
Малко за мен: аз съм безработна и не работя, и тази година се опитвам да помагам с работата на родителите ми.
Може ли да ме съветвате как да и покажа, че я оценявам по-добре и да намалим споровете с нея? Аз се опитвам да не споря, но като и кажа че нещо не е правилно и тя винаги се сепва (за астрологическите запалянковци аз съм Стрелец, а тя е Лъв. ) И да.. това е историята

Коментари

1.   За критическа чувала ли си?

2.   Мила моя нямаш си проблеми и си търсиш драми? От нищото правиш " нещо "! Голяма жена си измеси се започни да работи и сама да се грижиш за себе си! Ако то не познаваш макак си ние ли да в познаваме по добре от. трб? !? !? ! Това да пълни глупости! Сама казваш че се имаш А голяма а още си с мама под един покрив! Може би цената ти намеква да се изнасяш да си останат насаме с баща ти!
Едни родители задължението им е да отгледат децата си до 18 г възраст и след това ги пускат само да се справят и вземат живота си в ръце!
За макс 25 г жена повста ти е адски тъпо и безсмислен! Още разсъждаваш детски и глупаво! Ако ти не знаеш как да оцениш майка си дето те е отгледала ние ли да знаем дет ни е непозната и не е направила нищо за на нас??? !!
Ама то така е като се задържиш дълго до мама и тате един млад човек затъпява повече и повече защото не си позволява САМндя порастне и да се сбливкеа САМ със жестокостите на живота!
Моя съвет е да се изнесеш за да пораснеш малко поне за гпдонот си! ;
И няма да имаш * проблеми "!
Аз н виждам никакви проблеми да имаш ама както и да:е! Ела на мое място пък ти да видиш какво са проблеми!
Жена на 25

3.   Споровете ви са незначителни или поне тези, които споменаваш. Изобщо не си заслужава да им обръщаш внимание.
Жена, 47 г.

4.   Чувала съм за критическа и гледам да избягвам драмата. Гледам си моите неща и не се меся в работата на другите хора и знам, че трябва да работя и искам да се изместя. Всеки си има лично пространство и знам че ни е нужно. Аз и позволявам да го има. За работата няма да коментирам, но исках да ме съветвате, защото аз се опитвам да и кажа да не си викаме и подобни!

5.   Майка ти има ли си мъж или приятел? Не споменаваш. Значи, приемаме, че няма, следователно нещо й липсва. Внимание, мъжко внимание й липсва. За това си го изкарва на теб. Дразни се. Това е нормално. Но ти не й обръщай внимание, насочвайки я да се занимава с нещо, за да не мисли за глупости.

6.   Боже цяла тема си написала за незначителни неща.
По детски разсъждаваш. Може би и навлизаш в личното пространство.
Не е трябвало да и почистване телефона щом не желае.
Аз също бих ти се развивала ако се опиташ да ми почистиш телефона без позволение.
Ако живееш отделно в дома си ще можеш да правиш мекици когато поискаш. Може би на майка ти не са й се яли мекици.
Като представител на зодия Лъв ще кажа, че ние Лъвовете не обичаме да ни командват. Замисли дали не навлизат прекалено в личното пространство на майка си.

7.   До номер 5 тя има мъж, а номер 6 знам! Аз и давам ^^ Явно друг беше проблема.

8.   Майка ти била имала мъж, но ти не споменаваш този мъж да е твой баща, въореки че в текста по-горе пишеш, че помагаш на родителите си.
Не мисля, че майка ти е в критическата на тази възраст, но най-вероятно и се прави често секс. Иска й се да се усамоти с мъжа си/ баща ти може би, а ти се мотаеш из къщи.
Търси си работа, гадже, прави секс, забавлявай се, вместо да се опитваш да угаждаш на майка си.
На твое място щях да въм полудяла без гадже, без секс и в пълна зависимост от родителите.
Отидох да следвам, веднага след гимназията и това ми беше цел от 10-ти клас, да започна самостоятелен живот.