Споделена история от Други

Злобна продавачка в магазин за козметика. Да подам ли оплакване?
Здравейте, върнах се от чужбина за 2 седмици в България, за празниците. С майка ми решихме да отидем на шопинг в средно-голям областен град в един мол, точно на центъра. Влезнах в скъп и марков магазин за дамска козметика... аз съм жена на 32, а майка ми е на 64г. Същият ден, бях ходила на фризьор, бях се гримирала и си бях купила ново марково палто, което бях облякла. Попитах продавачката за околочен крем, за махане на тъмните кръгове под очите. Тя ми отговори, че всички кремове са такива и млъкна. Остави ме повече от 10 минути да си избирам, но аз нямам опит с тях и тъкмо мислех, да я попитам, да ми препоръча някой, тогава майка ми влезна и ме попита, дали знам какво търся. Аз и отговорих, че не знам... и тогава въпросната продавачка, ме попита с какво съм се гримирала под очите. Аз и отвърнах, че е пудра, а тя ми каза, че какъвто й крем да ползвам, няма да ми помогне, защото не съм се гримирала правилно и пудрата изсушавала кожата. Майка ми се намеси и каза, че и тя ми казвала същото, но аз не съм я чувала. Продавачката продължи и ми каза, че в момента кожата на майка ми изглеждала по-свежа, от моята... аз запазих хладнокръвие и й казах че явно ще си търся професионален гримьор и излезнах. Майка ми прие случката доста добре и ми каза, че нищо кой знай какво не е станало, но аз питам друго. Няма значение как съм се гримирала, ако искам и като Мерлин Мейсън мога да ходя :), но от къде на къде, тя ще изказва мнението си за мен, без дори да й е искано и ще сравнява кожата на майка ми с моята. Аз влезнах с конкретен въпрос... после се върнах и си записах името на магазина, за да се оплача и аз да кажа своето мнение за обслужването. Още не съм писала до управителя, вие какво бихте направили на мое място.

Коментари

1.   "[... ] но от къде на къде, тя ще изказва мнението си за мен, без дори да й е искано и ще сравнява кожата на майка ми с моята. "
Ти сега откъде накъде ще изказваш мнение за обслужването, без дори да ти е искано? :)
Много правилно ти е казала за пудрата и няма какво да ѝ се сърдиш. Слушай майка си - жената явно има на какво да те научи.

2.   Поискала си мнение, дала ти го е. Не разбрах какво общо има с цялата работа купуването на палто, идването ти от чужбина... Тръгна някак да обрисуваш претенциозна комплексарка, която очаква продавачите да и лъснат обувките, може даже да ти целунат палчето на крака...
И аз съм в чужбина, и аз съм обикаляла в нашенски мол. Случи ми се веднъж докато оглеждах една пола да ме бъзикне саркастично продавачката "скъпо ли ти се вижда" на което и отговорих, че само бельото ми е по- скъпо от всичко, което носи по себе си и не беше лъжа.
Но нито съм търсила съвети, нито съм питала каквото и да е. Захапа ме ей така, провокира отговора с поведението си. Докато ти май си търсила някакво специално внимание, а те обижда истината. Пудрата подчертава бръчки- напълно вярно е.
За околоочен крем е трябва предварително да знаеш поне някакви изисквания- чувствителна кожа може би, прозрачна т. н тоест да и подадеш долу- горе от какво се нуждаеш.
Иначе питам: какво отношение има към темата ти марковото палто, физиката и гримът?

3.   Разбира се, че трябва да съобщиш на управителя! Ако аз съм управител-бих искала да знам. Не знам какво общо имаше новото палто и т. н. Тези подробности доста ми убегнаха. Но както и да го гледаш, на 64 няма как кожата ти да е по-свежа от тази на 30. :D на майка ти не ѝ пука, защото за нея това е било комплимент. А пък може онази да ти е завидяла и затова да ти е казала така, за се почувстваш зле. Задължително подай оплакване. Такова отношение е недопустимо.

4.   Не бих си разваляла настроението. Трябвало е да излезеш веднага. Между другото, половината население се изживява като завършили Академия по гримиране като проститутки в отчаяние.
Един съвет от мен за кремовете- всеки действа различно на различната кожа, независимо от какъв клас е, марка и пари. За това, пробвай различни, докато намериш твоя. Можеш да искаш тестери.

5.   Боже боже, чак до управителя ще пише... Ти сериозно ли?
Значи питала си продавачката за околоочен крем, а тя ти е казала че ако слагаш пудра под очите се изсушава кожата и какъвто и крем да ползваш няма да е от полза. Ами права е била жената. А ти може да си се гримкраш както желаеш. Сама си отишла да питаш после се сърдиш когато ти дадат съвет.

6.   По принцип човек който иска сам да полага грим върху собстеното си или върху чуждо лице, би трябвало да поне малко да се образова кой продукт за какво се нанася и как. Не би трябвало да се очаква от прадавачка да обучава клиентите, но в България.... Авторке може да си живяла в чужбина, но българската селяния си живее в теб.
Нима очакваш продавачката да прецени лицето ти през пудрата от какъв крем се нуждае? То и професионален гримьор не може да прецени през пудрата, а продавачката е обслужващ пресонал не е кожен лекар. Самото искане на крем предполага че искаш хидратиране, и след споменаването че си положила пудра която наистина изсушава обърква човек който те слуша какво искаш да хидратираш или да изсушаваш?

7.   Върнала се от чужбина, наконтила се, да не би някой да каже, че се е върнала бедна от чужбината. Издокарала се като за ревю и на шопинг. Бутнала се в марков магазин, ама изобщо не знае какво търси, каква и е кожата. Нищо, ама нищо. Нито марки знае, нито нищо. Ама се засегнала като чула професионално мнение.
Доста комплексарско. Поне като ще се оплакваш не включвай часовете на контене и дрехите. Жена на 32 отдавна трябва да е по-зряла и да не се впряга от глупости.

8.   Като управител ще ти се изсмея и ще ти затворя... Защо си мислите, че вие като имате свободно време за глупости и другите имат само не разбирам, че и са длъжни да се занимават с вашите комплекси....

9.   99 % са злобни, та не знам защо се учудвате.
На ваше място не бих си разваляла празниците връщайки се в България.
Няма значение града, малък, голям все тая.
Не е до град, а до манталитет.
Пък с това скъпо палто сте събрали погледите. Аз винаги се радвам, когато видя добре облечен мъж или жена, защото ми е писнало от хора облечени в черни якета, изсулени панталони и изтъркани от пране тениски. Не че ми пука кой какво носи на гърба си но клошари колкото искаш.
Ще кажете, че било скъпо сега, то и на евтиното беше същата картинка.
Народът ни няма ясно изразен стил на обличане. А за злорадстването сме номер 1. Относно палтото, просхо е тръгнала малко отдалеч преди въпросната случка.
Не се занимавайте т продавачката. Няма да има последствия.
Щом си позволява грубо отношение, значи не страхува, че може да загуби работата си

10.   Ще ти препоръчам моя околочен крем. Крем за лице е, но го слагам под очите и ми помага. D'oliva за много суха кожа с витамин А и Е на д-р Тайс. Имат и други варианти, имат и околоочен крем, но не съм ги използвала и не мога да препоръчвам. Евтин вариант е. Ако искаш по-скъп, може да слагаш в допълнение към този K-ox на Isdin - има минимален стягащ ефект. Пудрата наистина изсушава. По-добре слагай по-малко коректор, за да не ти се налага да го фиксираш с много пудра. Можеш да потърсиш коректор със светлоотразяващ ефект, за да неутрализираш по този начин донякъде тъмните кръгове. Използвай продукт с SP фактор.

11.   Какво лошо ти е казала жената не разбрах. Може би си свикнала с фалшивите лицемерни усмивки и любезности в чужбина. И когато някой каже истината го приенаш като обида. Тук сме си "право куме в очи". Ако имаш бръчки около очите, а майка ти не, то естествено тя изглежда по-добре от теб. Майка ми на 65 също няма без да ползва козметики. Колежката на 27, която пуши като комин има. Та всичко си е индивидуално.

12.   Много ненаходчива продавачка, вместо да те надуши веднага и да ти продаде възможно най-скъпата помада, че да не се покажеш като бедна случайно, тя има наглостта да ти дава съвети за твое собствено добро.... Мажи там пудрата, остави я тая грубиянка.

13.   Аз бих искал да попитам подобен въпрос (за да не пускам нова тема го пиша тук). Веднъж си купих айрян за 1. 60 и дадох банкнота от 20 лева, защото нямах други, а касиера искаше да му дам 2 лева. Аз му казах, че нямам и той попита, , как така няма? ". Но все пак реши да вземе банкнотата и да ми върне рестото. Има ли смисъл да подам оплакване?

14.   Няма смисъл да подаваш оплакване - нищо няма да й направят. Оттук нататък обаче никога не искай мнение от продавачки. Събират ги всякакви селянки от кол и въже.

ПП Майка ти звучи къде-къде по-злобно. Има си проблем някакъв.

15.   До 13 няма смисъл, нито имаш доказателство, нито има институция на която да се оплачеш

16.   15 - Номер 13 иронизира авторката май-май. Аз поне така го разбрах и му дадох 5 :D

17.   Аз лично, ако бях на твое място, бих отворил някой атлас по астрономия, да проверя дали вселената се върти около мен.

18.   Първо: не продавачката, а ти си злобната, а освен това и адски тъпа и проста! Какво си работила досега в чужбина, и дали изобщо някой те е взел на работа, с тоя твой кокоши мозък, дето го демонстрираш тук, никой не знае. Сигурно си заработвала, като проститутка на някой дебел, плешив сводник, то такива простовати квачки като теб, само в такава работа успяват.
Второ: не ти от нея, а тя от теб трябва да подаде оплакване. Жената ти е казала самата истина право в очите и е била честна и откровена с теб, което ти не оценяваш, защото в чужбината си свикнала да те ласкаят и ти сипят комплименти един след друг, заради това между краката ти.
Трето: Не се казва Мерлин Мейсън, а МериЛин МеНсън!!!

Дон Жуан

19.   Жената ти е дала адекватен съвет. Благодари и за което и се поучи. Много комплекси и селски манталитет прозират в тази тема.
Правилната грижа за кожата - хидратация, почистване, защита от слънцето са много по-важни от грима и са в основата на добрия вид на кожата. Стига сте се мазали с тия декоративни боички - само се влошава положението и кожата се състарява преждевременно.

20.   "Дон жуанчо" Ганьовски, сега като си изля собствената мизерия, където видя кошче за душевните ти отпадък, ти самият дали стана по- добър, по-умен, по- човечен?
Освободи ли малко от злъчта си? Ако не, виж из темите още, има и други, на които на воля можеш да пишеш колко са тъпи, злобни и прости (тъпи и прости е тавтология, ама извинявай, че ти казвам, де, знам, че иначе си умничък).
Хайде със здраве, интелигентен добряко!

21.   Миличка, да ти имам проблема. У нас във всеки втори магазин и заведение обслужването е неотзивчиво или почти грубо. За съжаление, единственият вариант е просто да отидеш в друг магазин.

22.   Продавачката е права за пудрата. Ако имаш лоша кожа - пудрата само подчертава дефектите ти.
Колкото до тъмните кръгове - кремове няма да ги оправят.

Колкото смотани продавачи има, толкова и неприятни клиенти има.