Споделена история от Други

Кое е това нещо, което ни прави живи?
Здравейте. Младеж съм и още в гимназията обичах да се замислям за човешкия организъм как фукционира. Всеки който е учил биология знае за фукциите на различните органи. Всеки орган върши определена работа, но всички те работят синхронизирано. Кой е най-главния орган без който тялото няма да функционира нормално. А кое е това нещо което ни прави живи? Орган ли е като например сърцето или мозъка. Така и не можах да си отговоря. Чувал съм от някои по-образовани хора да говорят за Душа, че Душата правела хората и животните живи. Но Душата орган ли е и къде е тя в човешкото тяло? Много ми е трудно да си отговоря как ние живеем и от какво някои хора умират много млади, а други хора живеят до 100 и дори над 100 години. Моля ви споделете вашето мнение по въпроса ми в заглавието.

Коментари

1.   Чувал съм от "образовани" хора да говорят за душа :) Това ми звучи като тема провокация.
Не душата те е създала жив, а духа. Душата само те поддържа жив (защото има точно определена цел)
Човек е съставен от четири елемента и има нужда от тях
1. Земя - имаме нужда да ядем
2. Вода - имаме нужда да пием
3. Огън - имаме нужда да ни е топло
4. Въздух - имаме нужда да дишаме.

... и Етер - това е "веществото" от което направена душата. Душата има за цел да балансира всички тези 4 елемента в перфектния баланс за да поддържа живота. Нещо като двигателя на колата, в който има желязо, въздух, масло/вода и експлозия.
* Малко отклонение - вижте кръста на хан Аспарух - това е символа който отразява четерите елемента с етера в средата.

Духа обаче е нещо друго. Духа не е душата. В Християнството се нарича Сетия дух( Отец, Син и Светия дух). Това е зрънцето Божествена светлина, която има всеки от нас в себе си и която дава новия живот. Ако ви е неудобно да говорите за Бог, то тогава го наречете Твореца.
Този дух при някои хора е в големи количества и ги спохожда често. Казваме "а, на този духа му е приповдигнат " или " този човек е одухотворен" и тн. При други хич го няма, толкова го няма, че не вярват в него. Само че Духа толкова ги обича, че те продължават да са живи. Не ги оставя да умрат.
Този дух носи светлина със себе си кара хората да се обичат. Защото живота се заражда с любов. Т. е. той е носителя на любовта.
Той е направен от фотони и нашето тяло е негова проекция. Ако например измениш едно човешко ДНК, на мястото на нишките доста дълго ще се наблюдава фотонно копие на липсващите нишки.. Има доста експерименти за това. Гугълни туй - онуй по въпроса ако искаш..

Та така... надявам се ти отговорих.
Ако толкова много се интересуваш какво толкова представлява този дух - прочети евангелието на Йоан, в което Иисус му казва какво представлява Бог. Само това.
Недей да четеш Библията. Повечето от нея е или чист сатанизъм или страхотна плява.
М. В

2.   Дефинирай живот, защото медузите, растенията и едноклетъчните също са живи

3.   Няма такова нещо като душа. Номер 1 те заблуждава, защото и той е заблуден. Същността ти е мозъкът. Ако ти отрежат главата и я закачат на тръби, които да дават необходимите кислород и хранителни вещества и пречистват кръвта от отпадъчните вещества, то пак ще си жив в тази глава. Ако умре мозъкът, казва се мозъчна смърт и дори всичко друго да ти работи по тялото, не могат да те съживят и да те накарат да бъдеш отново ти. Затова при мозъчна смърт се изключват животоподдържащите системи и се обявява човекът за мъртъв. Могат да ти сменят всички органи в тялото - ръце, крака, сърце, бял дроб, бъбреци, черва и т. н., докато не пипат мозъка, пак ще си ти. Ако ти се повреди мозъкът, да кажем при инсулт, при травма, при прием на наркотици или при алцхаймер, то може да започнеш да забравяш, да се държиш по друг начин, който не е свойствен за теб, да не разпознаваш хора и предмети около теб. Тъй че ти си мозъкът в кутийката, която се нарича череп.

4.   Най главния орган следва да бъде brain stem, част от мозъка и май е единственият незаменим орган.

5.   Това, което те прави да бъдеш жив е... паричките. Ако нямаш пари, само гледаш живота като куче пред месарски магазин.

6.   Имаше един експеримент, който доказва, че дори след умирането на мозъка, човекът продължава да има съзнание няколко минути.

7.   Донякъде съм съгласна с номер едно! Правилно!
А за тебе момко бих те съветвала да прочетеш Библията че да си отгпвпвроиш на всички въпроси! Затова е тя! Тук и да питаш ще то говорят всякакво небивалици като н 3 и всякакви неверни неща и измислици!
Седни често Библията и ще разбереш как Бог е създал човека защо д каква цел! И ще разбереш че човека ИМА душа и без нея няма как да е жив! И да Духът е свързан с ъс връзката с Бог е теб! Това зависи доколко силно вярваш първо че Той съществува и второ доколко вярваш че Той е с теб и в живота ти! А вярвай ми щом ти си тук на тази земя то Господ е РЕАЛЕН и истински! Защото ако го нямаше то никой нямаше да го има!
Библията ще отговори на всеки твпо въпрос! Стига да имаш вярата!
И не трябва на никого да му е неудобно да говори за Бог - своя Създател така както не му е неудобно да говори за секс и всякакви секс извращения!
Но мисля че на човек повече му харесва да обсъжда Аморала отколкото морала и Божественото и Святото!

Жена на 25

8.   Има един добър стар виц на тая тематика:

"Събрали се всички органи на тялото, за да изяснят кой от тях е най-главният.
- Аз съм главна. - казала главата, - управлявам всички системи, и без мен нищо не може да стане.
- Главна трябва да съм аз, - казала кръвта, - аз циркулирам из цялото тяло и доставям кислород, без мен сте за никъде.
- Аз съм главният, - казал стомахът, - преработвам храната и давам на всички ви енергия.
- Ние сме главни, - казали очите, - ние позволяваме на тялото да отиде където трябва.
- Аз съм главният, - казал задникът, - аз изхвърлям фекалиите от тялото.
Другите органи се изсмели и започнали да се подиграват на задника.
Задникът се обидил от такова отношение и тихо се затворил.
След няколко дена главата почнало ужасно да я боли, очите почнали да сълзят, стомахът се надул, а кръвта почнала да става токсична. В един хор всички органи признали, че задникът е най-главен!
Извода от историята? Независимо, че всичката работа я вършат другите, командва като право задника. "

9.   До 1 - Супер жалък опит сатанизъм...