Споделена история от Други

Съвет
Как да не се престувам когато имам пропуски или ми липсва богата обща култура? Как да съм себе си без да се излагам допълнително?
Неуважително отношение на другите техен проблем ли е или аз ги предизвиквам?
Какво да си казвам казвам когато например някой казва че жената обиграна например в леглото. Аз не съм съгласна и едва ли не трябва да се доказвам на всеки. Търся външно одобрение.
Знам че трябва да отстоявам мненията си и принципите си, но се чувствам като смачкана.

Коментари

1.   Бъди себе си, че ще си докараш невроза накрая. Не е нужно да си най-великата.

2.   Умел език е сребърен, а мълчанието - злато...

3.   Повече си мълчи, когато усещаш, че личността срещу теб е на по-високо интелектуално ниво. Това е шансът ти. Търси събеседници на твоето ниво. С тях можеш да се отпуснеш при разговор. Избягвай да "отстояваш мнението си всеки път". Това изобщо не е нужно. Прави го само в краен случай и само пред хора, при които имаш шанс да те разберат.

4.   Трябва да имаш силни убеждения за което. Мненията и принципите ти не са достатъчно солидни.
Как се изгражда това? Ами просто си задаваш въпроси и се интересуваш, докато не стигнеш до истината.
Примерно аз не съм съгласен, че човек трябва да си мълчи. Това го правят хора, на които не им стиска.

5.   Имаш проблеми със средата от хора, според мен. Никой свестен мъж няма да ти каже, че жената трябва да има опит в леглото и т. н. такива ги говорят мъжете, който търсят секс. Ако си добра и мила, подкрепяш човека до себе си, ще се забавлявате и в секс, ще свикнете един с друг и така. Тия с невероятните мечти, че всяка трябва да е порно актриса ще си останат само с порното.

Иначе просто си намери човек като теб с твоето интереси, който уважава хората и различното мнение.

6.   Ако нямаш нужните познания - мълчиш, усмихваш се дускретно и любезно, от време навреме кимаш едва забележимо утвърдително, и гледаш участниците в диалога, слушаш внимателно, демонстрирайки повишен интерес.
Няма начин да не се изложиш, ако си отвориш устата по тема, от която не разбираш нищо или нямаш достатъчно познания.
В такива ситуации мълчанието е злато.
А ако умишлено се опитат да те включат в разговора, се измъкваш любезно с реплика от рода на: "Всички толкова изчерпателно и увлекателно дускутирахте/говорихте, че аз едва ли имам, какво повече да добавя, без да повторя вече казаното. "
А иначе, работи върху общата си култура, ако искаш да си интересвн събеседник и повече от празноглава кукла...