Споделена история от Здраве

Тестове за ХИВ
Здравейте! Тъй като съм имала контакт без презерватив с момче, което не познавах много съм решила да си направя тест. Въпросът ми е как се правят тези тестове. Анонимни ли са, каква цена са и всякакви подробности в тази насока ако може да ми кажете. Ще съм много благодарна на хора, които вече са минали по-този път да ме посъветват!
Благодаря и на всички останали!

Коментари

1.   Тестът е кръвен. Взема се венозна кръв от сгъвката на лакътя. Резултатите излизат бързо. Правят се във всички големи лаборатории и там не са анонимни - Цибалаб, Рамус, Биомед, лабораториите на големите болници като Токуда-Аджибадем. Цените варират от 18-25 лв. по спомен. Правила съм си 6 пъти такъв тест, 2 пъти заради ражданията и вземане на стволови клетки, а останалите преди и след по-сериозно зъболечение. Бякога, когато се заговори за СПИН имале немалко случаи на заразени от зъболекаря си в САЩ. Та имам такъв насаден страх.
Има смисъл да си направиш това изследване и сега, но ако не са минали 3 месеца от половия ти контакт, след 3 несеца трябва да си направиш пак, а за най-сигурно и след 6 отново. 3-те месеца са пероодът, през който се изграждат антитела, преди това може да не бъдат засечени.
Някой по-рано писа, че имало и анонимно вземане на кръв от разни фургони, но аз по-скоро си мисля, че на такова съмнително място могат да те заразят и не бих отишла.
Вероятността да имаш HIV 1 или 2 е много малка, затова внесто да живееш на тръни, по-добре си направи тест. Узбягвай тстуирани партньори. Татуировките се оравят в студия със съмнителна хигиена, а са свързани с отделяне на кръв. Освен HIV много чести вируси предавани по полов и кръвен път са хепатит B и С. Срещу хепатит B. има ваксина и повечето млади хора са ваксинирани, ако са приели последната доза в юношеска възраст.
Моите и 6-те са отрицателни.

2.   От авторката под анонимен тест какво разбираме? Понеже аз питам за анонимен в смисъл дали ако е положителен ще бъде казано на трето лице

3.   От авторката до номер 1 защо смяташ, че вероятността за хив 1 и 2 е много малка?

4.   Веднъж съм си правила. Не помня вече цената, но може да провериш в интернет. Направих си го в нормална лаборатория заедно с други неща. Реално няма как да е анонимен, защото ако излезе положителен те са длъжни да уведомят, за да се подложиш на лечение. Ако е отрицателен е все тая за теб дали е бил анонимен или ти пише името.
Шансът да е положителен теста за Хив е много малък, но човек никога не знае. От секс без презерватив обаче може да хванеш всичко друго, което да доведе до възпаления на матката и яйчниците, запушване на маточните тръби и стерилитет. Хепатитът е доста по-разпространен също. Дори като изключим болестите, не знам как не те е гнус да го правиш без презерватив с човек, който слабо познаваш.

5.   Е голям праз. Спин тука няма. Само гвйовете и наркоманите, които се боцкат, евентуално може да са опасни. Аз сто пъти съм правила без и ми няма нищо. Няма какво да се бодеш.

6.   Ти не мисли, че като го познаваш много, си най предпазена. Единствения път, когато имах венерическа болест, беше от сериозен лартньор. Те кръшкат, ебат се наляво надяснл, а на жената носят болести. С несериозни гаджета и секс приятели изобщо не съм имала проблеми. Даже повече те пазят.

7.   Ти не мисли, че като го познаваш много, си най предпазена. Единствения път, когато имах венерическа болест, беше от сериозен лартньор. Те кръшкат, ебат се наляво надяснл, а на жената носят болести. С несериозни гаджета и секс приятели изобщо не съм имала проблеми. Даже повече те пазят.

9.   От номер 1, HIV у нас не е чак толкова разпространен, затова пък болните от хепатит B или С са страшно много. Избягвай татуирани партньори, наркозависими, черни, украинци, руснаци, живяли в Африка или посещаващи често страни като Тайланд. Въпреки всичко човек трябва да се пази, защото не се знае партньорът отсреща с кого е бил.
Много мъже ходят по проститутки, секс масажьорки, компаньонки и прочие, част от които предлагат и услуги без презерватив. Болестите, предавани по полов път са много и трудно лечими.
Човек никога не знае, на кого ще попадне, например Ницше се е заразил от сифилис от първата и единствена жена в живота му и е умрял от сифилис млад.

10.   Отиваш в Цибалаб и си пускаш пакет "Спокойствие". Така се казва. 47 лв. май беше, не помня точно, октомври си пуснах. Не е анонимно.

11.   След като не са анонимни без значение в коя лаборатория са правени какво се случва ако резултата е положителен?

12.   Хаха, номер 11, ами що за въпрос? ! След като е положителен - лечение, което е доживотно с етапи на подобрение и влошаване. Имунната с-ма до такава степен се срива, че и един обикновен сезонен грип може да убие човек.

Експресните тестове за ХИВ, много често излизат фалшиво отрицателни, така че голям смисъл от тях няма. По-добре чрез кръвна плазма изследване в частна лаборатория срещу заплащане.

13.   Номер 11 - вероятно те вписват в регистър, защото всичко се следи.