Споделена история от Други

Могат ли да ме съдят за псувня по фейсбук?
Преди няколко дни писах на едно момиче във фейсбук на лично съобщение, просто исках да я заговоря и да се запознаем. При което вместо нормален човешки отговор - получих обиди от нейна страна наричайки ме "помяр", "утайка" и така нататък. При което на мен ми кипна и след това аз й оставих гласово съобщение от рода на "само да те набарам някъде ще ти е** пу**а ма**а - и после я блокирах.
Само да отбележа че с въпросната не се познаваме. Нито на нейния профил пишеше от кой град е, нито на моя профил има каквато и да е информация за град. След като я блокирах - няколко дни по късно някакъв ми пише, че ми имал IP-то и адрес и другата седмица щял да подава жалба в съда за заплахи и щял да ме съди.
Първо - всичко се случи по месинджър. И второ - тя започна с обидите, аз просто от яд й отвърнах и после я блокирах. Никога не съм някакво намерение реално да я търся и да се разправям. Според мен няма как от месинджър да разбереш IP-то на някого, адреса му и т. н. - тоя просто се опита да ме сплаши

Коментари

1.   И според мен се опитва да те сплаши. Това, че тя те е обидила първа в много голяма степен неутрализира.
Освен това всеки може да подава каквато жалба иска, въпросът е дали въобще ще се стигне до дело.
В чужбина може и да има печеливши подобни дела, в България и да заведеш дело за обида или онлайн тормоз само ще си даваш парите.

2.   И още как!

3.   Има дръжки. Това са бебешки заплахи от путки, които си мислят че като кажат думата "IP" и "съд" ще сплашат някого. За да ти има IP-то, трябва да има досръп до метаданните на програмата. Много ме съмнява някакво леке да е такъв велик хакер, а и да го има после какво? Да се подаде жалба в съда си е протакваща работа, че ще трябва и да докаже че си баш ти.

Съветче, авторе: не си губи времето с глупости и престани да пишеш на селски бръкми.

4.   Не може да те съди. Загубена кауза е. Но ако все пак реши да плати на адвокат, не признавай нищо! Намери си и ти адвокат, разкажи му всичко, той ще намери начин да те измъкне. Иначе по правило отговорност на всеки човек е да ограничи достъпа на хората около себе си в подобни платформи, именно за да не получава такива съобщения.
Загубена кауза. Даже и да има някаква форма на заплаха, тя е продукт на афект, провокиран от нея. Не може да те осъди.

5.   Първо мисли, после действай.

6.   Може и да намерят напин, да получат данните, които Мета има за теб, но не и да те съдят... Ех, исвен ако тате не е важна клечка. Тогава те съветвам, да стягаш куфарите и с кола към Гърция.

7.   ИП-то намерила на майка й в ****, тя ся всяка мастия като вкара ИП в изречението и си мисли, че е хванала Господ за шлифера, айде да ти прати ИП-то като е толкова отворена и да докаже, че е от твоя рутер. За да има ИП-то, трябва да има достъп до базата на месинджъра, мислете малко. Единствения вариант е да има познат в МВР, по името ти да ти намери адреси и т. н. и да те изненада в засада, друго няма какво да стане.

8.   До н. 3-Това някой да разбере чужд IP адрес, не се ли счита за незаконно? Би трябвало да използва някоя програма за проследяване на адреса, а това в тая селска държава се води незаконна дейност, нищо че от мобилните компании и не само... , те следят с точките и запетаите-и то абсолютно незаконно, но тях няма кой да ги съди...
Чудя се-дали няма вариант да се разбере нечие име, само по номера на телефона му? Някои казват-в гугъл пишеш номера, но гугъл е умряла работа за намиране на човек по телефонен номер, затова си мисля има ли друг легален и качествен начин за това.

9.   Типично по мъжки! Вие мъжете си мислите, че щом пишете на една жена, то тя е длъжна да ви отговори. Виждате, че нямаме интерес и повечето пак нахалствате. За да реагира така момичето, явно ти си я предизвикал. Или си бил досаден, или вулгарен и т. н. Очевидно е, че не те е харесала, не е трябвало да и досаждаш.
Незнам дали ти има IP адреса. Но, ако си отправил заплахи, то тя може да пусне сигнал в полицията.

10.   Аман от скапаняци. И мен един подобен бунак, беше решил, че ще ми наложи психически тормоз като ме "стрелка" по всяко време на денонощието. Вече е блокиран, но имам извадка на неговото презвъняване. Ще гризне дръвчето много скоро и ще му се стъжни животеца. На жените им писна от загорели злетаци.

11.   10, ще гризне друг път. Като не те кефи да те търси някой просто го блокираш, няма никакво дръвце да гризне заради прозвъняване, хаха. Казвам ти като човек, прилагал реален психически кибер тормоз на не един, и полиция и прокуратура нищо не ми направиха. Научете се да се справяте с проблемите си сами и да се държите като възрастни хора, вместо да търчите за всичко в полицията. На тях им е дошло до гуша от такива жалби...

13.   Като те чета, не само се е, , опитала да те сплаши, , а ми е и успяла. Щом една жена е успяла да те уплаши, как утре ще защитиш семейството си от някой мъж? Въпроса е риторичен.

Чингис Хан-Скандинавеца

14.   Не вярвам една жена да е реагирала по този начин, 100% ти си ѝ наговорил нещо, за да те обиди с думите "помяр" и "утайка". А щом се плашиш от една жена, представям си как ще се защитаваш от мъж....

15.   Номер 9, авторът да вземе да ти пусне гласовото си съобщение! Как пък винаги жените са провокирани, жените са прецакани, жените са жертви и т. н.? Само вие, гейовете и негрите никога не сте виновни за нищо! И, естествено, вместо да го блокира, което ТОЙ е направил, решила да се прави на засегната и да ругае - типично поведение на жертва на лош мъж! Да, бе, да! Няма какво да я жалим тая простачка! Но се радвам, че си е намерила майстора. Дано всяка като нея да си го намери, докато спрат да вирят носове до небесата!

Аз на мястото на автора бих върнал съобщение с текст "Готино - и аз имам нейното ИП и данни. Искаш ли да заведем делата си в един и същ ден". Интересно какво ще отговори хакерчето. Ако не е твърде заето да търси адвокат и да се напикава в гащите, което очаквам да стане!