Споделена история от Други

Дали ме приема за даденост?
Имам един познат човек, който познавам от около 2 години. Понякога му помагам с някои неща, понякога го черпя, никога не ми благодари. Веднъж ми каза, че даже и да спра да му помагам или да спра да го черпя, няма да му пука, тоест все тая му е, което е странно. Също така често ми пише съобщения, като например :, , здр, айде да си пишем, че ми е скучно " Чудя се дали ме приема за даденост. Веднъж питах директно човека, но ми каза, че няма такова нещо. И малко след като му го казах, почна да се държи по друг начин с мен и да ми се подмазва често.

Коментари

1.   Според мен да, и аз съм имала такива хора в живота си. Една приятелка почерпих един път с един обяд, тя си мислеше, че имам доста пари. Един път я поканих в нас на гости и трябваше да отида до другата стая, за да взема нещо и се връщам и чувам как ми отваря чантата и през отвора на вратата я видях, че ми взима пари от портмонето и влязох и я питах защо ми взима парите, та тва е кражба... Видях после как я хвана доста срам, отдавна не излизаме вече. Гледам да съм с хора, на които им пука за мен.

2.   Много ясно, че те приема за даденост. Имах един приятел, на когото дори купувах билети за концерти. И какво стана? В даден момент като му застанах навъпреки и му казах, че поведението му не е окей, изведнъж станах мърла, курва и т. н. Търсят изгодата такива хора и като вече не си им удобен, не ставаш. И понеже рядко си намират някой, който да използват така, както са използвали теб, гледат да ти петнят името и да те дразнят от яд. Спирай контакт и бягай надалече - хем и пари ще си имаш в повече, хем и вниманието ти ще е на подходящо място. Загуба на време и ресурси са такива хора - никога не оценяват това, което им даваш.

3.   Автор: Благодаря за коментарите, лошото е, че човека ми говори много милички думи и аз се привързвам лесно по този начин и така

4.   Докато има балами ще има и тарикати. Вие сте си виновни.

5.   Нарцис е. Прочети в нета.

6.   Благодаря на коментар 5 за разяснението