Споделена история от Други

Защо падна качеството на турските сериали?
Преди десет и повече години сякаш бяха по-добри, не ви ли се струва така? Тогава вкъщи сме се чудили кой по-напред да гледаме, а от всички турски сериали, излъчвани сега следим най-вече "Опасно изкушение", защото сценарият е добър и играта е на ниво, има много завъртяни интриги и като цяло е най-добрият турски сериал в момента. Гледаме и един съботно-неделен "Песента на живота", не е лош. Всичките други турски в момента са някакви бози, че и нали са дълги продължават с месеци, дори години. Но защо така им спадна качеството на турските сериали? Как от "1001 нощ" и "Перла" се стигна до бози като "Приказка за Бодрум" и "Ямата"? Има едни нови криминални Италиански сериали, ами те са по-интересни от тези.

Коментари

1.   Съгласна съм! "1001 Нощ " беше наистина много добър сериал

2.   Пари! Преди две десетилетия Турция изпрати свой студенти по света да се образоват за сметка на държавата, после като се върнаха отдели много пари за да финансира филми в които държавата да е представена добре пред очите на европейската публика. Хубав филм се прави с много пари, и идеите за интриги струват пари.

3.   По принцип нивото на телевизията днес падна много, но от всички глупости, които излъчват турските и индийските сериали са абсолютното дъно. Изобщо не мога да си представя човек под 70 или с IQ над 80 да си губи времето с подобни дивотии. А като чета как млади хора не само гледат такива ужасии с години, но дори вярват, че в тия сериали показват реалния живот, направо лошо ми става!
Преди години се хилехме на момичетата, които четат любовни романи, но те направо са с недостижимо качество спрямо сериалите. Ако толкова ти липсват емоции в живота по-добре чети, пък ако ще и да са 31 забравени любовни романи или там каквото четеше баба ми преди 30 години.

4.   То пък едно качество са имали! Просто ви лъжеха, че са качествени и вие вярвахте. Явно с времето сте започнали да гледате повече и сте осъзнали вечната посредственост на тия сапунки.

5.   Не гледам турски сериали.

6.   Ами действително преди си личеше, че се влага ресурс, внимание и умисъл във филмите. Такива като "Забраненият плод" са някакъв мираж. Ти споменаваш "Опасно изкушение", но истината е, че сценарият е тотално инфантилизиран, стремежа е само да се направи интригата и някак няма никаква последователност и логика. Може би горните коментари са прави, че липсата на финансов ресурс се отразява и то е много видимо, понеже филмите, които преди ги имаше просто ги няма.

7.   Проблемът е, че следите сериали, които се излъчват по българската телевизията. От лични наблюдения виждам, че тук се купуват сериали с ниски рейтинги, които вероятно са и по-евтини. А номер 3, защо смяташ, че сериалите не показват истинския живот? Принципно турските сериали са адресирани към турската аудитория. Съответно проблемите, които са показвани са проблеми в турското общество и посланията са отправени към него. В никакъв случай не можем да кажем, че турските сериали са изгубили качеството си, защото десетки държави ги купуват и търсенето не спира.