Споделена история от Други

Защо българите се мразим един друг...
Това не е въпрос.. Просто бързо мнение, да поясня че хората тук се изядоха на русофили и русофоби.

Не знам какво общо има Русия тук. Т. е. знам, но е абсурдно. Проблема всъщност е в самите нас.

И така, има два вида етноса в България. БългарИН и БългарЯН. Ако второ не ви говори нищо вижте публицистиката на Христо Ботев

Българяните са особен вид етнос. Страхливи. Злобни и злоради. Жалки. Мишоци. За тях кражбата е културна ценност и ако не крадеш значи си будала и си достоен за подигравки. Важното при тях е да имаш социален статус. Защото мисълта че си жалък и никой е непосилна..
Те са от ония дето ще предадат Ботев и ще се скрият в плевнята, престорени на агнета. Те са и ония които ще предадат Левски. Те се кланяха и на Константин, и на Сюлейман, и на Сталин, и на Байдън.
Те нямат морал, нямат жизнен опит, нямат самочувствие, нямат граждански и синовен дълг. Те не се чувстват част от едно общество. Те нямат християнски ценности(или каквито и да е други), вместо това имат Европейски ценности, каквото и да е това. Те обичат хаоса и безредието, защото това ми дава свобода да правят каквото си искат. Те винаги са на страната на победителя, ако ще и той да е най големите душманин. Те нямат собствено мнение, което да отстояват, просто защото нямат достойнство. Те са хитреци и дребни ( и не чак толкова дребни) тарикати.
Алеко много добре ги описва с една дума. Знаете коя е.

Това са нови души.

За съжаление Бог тия души ги е пратил при нас. В България. Те са каймака на световната помия. Но защо при нас? И то вече хиляди години се раждат тук. Защото БългарИНа е тяхната противоположност.

Истината е, че имаме нужда един от друг. Като ИН и ЯН. Колкото е голямо едното, толкова е голямо другото. Неотлъчни са и не могат едно без друго. Най големия изрод на планетата се родил българян, то най големия ангел може да е само българин..
Доброто не може без злото и обратно. И просветлението идва от самия конфликт между тях.

Затова мили мои българи. Приемете се такива каквито сте. В случай че сте се припознали.. обичайте се, мразете се(то и двете идват от едно също място). Само не бъдете безразлични!

Всичко ще бъде наред

Коментари

1.   Тази тема включва по-дълбокия философски въпрос, трябва ли доброто да победи злото? Каквко следва след едно тържество на доброто? Нищо?

Борбата между доброто и злото означава динамика, живот. Без този конфликт остава една скука. А от скука хората поне, правят страшни зверства, защото при наситен живот прекаран в социални задръжки, единственото, което все още не са изпитали, са усещанията от прекрачванията на тези задръжки. Когато се наситят и на жестокост, не знам какво следва...

Но мисълта ми е, че може би животът е безкрайна динамика, съответно, няма за какво да жадуваме окончателна победа на доброто. Трябва да се стремим към кратката победа тук и сега, до следващата битка и евентуалната следваща победа, и така, докато сме живи и имаме сили?

2.   Не знам за души и т. н. описани работи, но знам, че българите нямат равни за разтягане на локуми. Започна политически, обърна го през Ботев и Левски, изнасили го през религия, изсра го през народна литература, раздуха го през религия (отново), смени рязко религията и изцепи някаква пълна простотия с натрапчив привкус на новата религия за финал... Евала за шитпоста.

3.   По времето на Бай Тато, не съм чул някой да плюе България. Тогава българите бяха обединени и силни. Тогава в училище те учеха на труд морал и ценности. Както и в къщи. Хората се обръщаха с, , Другарю, , един към друг. А не, , Господине, , По телевизията даваха само български филми и българска музика. А не западните помии, които извратиха мозъците на хората. Хората не си заключваха вратите, защото си имаха доверие. Имахме велики български спортисти, музиканти, учени, които прославиха България. Българско семейство с по-малко от две деца нямаше. Българите не се принуждаваха да стават черноработници да берат ягоди и гъби за 5 евро на час в калта за да си платят сметките. А работеха по професиите си в България в тяхната си страна. Дишаха техния си въздух и си пиеха тяхната вода, да говорят техния си език. До като не дойде друг обединител като Бай Тато шанса да се затрием като народ е почти сто процента.

Чингис Хан-Скандинавеца

4.   Тъй като българите били разделени, ти реши да ги разделиш по още един признак, ами добре!

5.   Е да ги обичам ли, като повечето са адски прости и злобни селтаци? Онзи ден един умишлено щеше да ме изкара от пътя, изтиквайки ме в страни, в храсталаците. И това само защото не карах като бесен с висока скорост по един изключително разбит път с буквално дупка до дупка, та се наложи човека да се забави с цели 2 секунди, за да ме изпревари. За едни 2 секунди едва не ме изкара от пътя, където можеше да пострадам. Трябваше цветя ли да му подаря или да го разцелувам от обич? Как да го обичам този българин и останалите 90%, които малко или много са като него?

6.   Харесва ми изложението, кратко и ясно. Лично аз съм атеист, който ненавижда тези европейски ценности, които ни налагт в момента. Вярно е, че мъжете са подложени на системна и целенасочена демонизация и се подчертава, че феминизма е в настъпление най-вече в САЩ, а от там респективно в Европа. Не казвам, че мъжете са идеални, определено не са, ако трябва да съм откровен жените са по близо до идеалните. Нека не се забравя, че мъжете и жените са двете страни на една монета, ако едната страна не е оригинална, то цялата монетата е фалшива. Не трябва да се забравя, че ако се стигне до ""Сюблимният момент" и жената откаже да продължи, това е нейна малка победа, а за мъжа е обида. Но нека си представим, че в наближаващият сюблимен момент мъжът откаже, то това е жестока и непростима обида за жената, но това уронва и неговият престиж, в собствените му очи. Тъй като съм възрастен, три или четири пъти съм попадал в такива ситуации, но въпросът, че в момента върви активна демонизация на мъжкият пол, което върви с вменяването му за многовековна вина, потисничество на жените, даже се учудвам, че още как не са се сетили и за светата инквизиция, а там представителите на инквизицията са само мъже, а жените са основните им жертви-може тази атака да предстои. След цялата тази гнусна и непрекъсната агитация, трябва да се очаква, че това води до признаване на ИК, което пък от своя страна отваря все по -широко прозореца на Овертон за навлизане на всякакъв вид перверзии в цялото им разнообразие, мултикултурализъм, изчезване на идентичност, намаляване на съпротивителните сили на обществото, защото то не се състои само от мъже, защото жените са другата равнопоставена част на него. Няма как нормален мъж да харесва за секс друг мъж, както и да го туниговат, все остава нещо от бившото му "АЗ" и това е "Y" хромозом.. Вярно е, че мъжете имат десетки недостатъци, но харесват, и обичат, нормалните жени, а след като нормалните мъже в съзнанието на всички бъдат превърнати в черни изроди, то ще последва същата демонизация и на нормалните жени. Физическото посегателство над жена, лично аз го смятам за отвратително и не човешко, и никога, ама никога, не съм вдигал ръка при никакви обстоятелства над жена, но мен са ми посягали, но като всичко отмине са много по- всеотдайни. Да танцуваш под мелодията на парчето "Shine On You Crazy Diamond", когато тя е сплела ръце на врата мъжа, а тялото И е притиснато до неговото, то тогава той вдъхва аромата на парфюма И, и топлото И тяло. В ръцете си усеща гъвкавото И пъргаво тяло, постигнато от много аеробика. Говори му тихо и нежно в ухото му и топлият И дъх го гали и силно го вълнува. Както и да се опитва да бъде възпитан, защото от алкохола, топлината, близостта, нежността, започва да се вълнува по един неповторим начин, сърцето му е изместило обичайното си място и се наместило някъде около трахеята, така, че усеща тъпа болка зад гръдната кост, та чак гърлото го заболява и гласът му звучи хрипкаво, и необичайно. Ами няма как да изпиташ такива вълнения, ако в ръцете ти има нещо, което до преди няколко години е било мъж, абсурд. Няма как да го забравиш.

8.   ЧХ, голямо хвалене на комунизЪма, ама не си споменавал да живееш в С. Корея, а в капиталистическа Нидерландия.

А това ме разсмя искрено

"Тогава в училище те учеха на труд морал и ценности. "

Е, явно теб не са успели да научат, съдейки по историите ти, които сам си писал - секс с пенсионирани порно актриси, купуване на калайджийки, изнудване за секс, за да не изгониш жена с малко дете на улицата, ходене до другия край на света, за да откупуваш проститутка от сутеньора ѝ и мамене на жени с автосервизни услуги и последващ секс зад гърба на гаджетата им. Че и се хвалиш, сякаш си свършил голяма работа. Даже сам си писал, че в училище си бил гаменче.

Поне да го беше написал грамотно изречението. Явно и на грамотност не са успели да те научат.

Иначе откъм самочувствие и липса на реална самооценка го докарваш.

9.   ЧХ и един прекрасен пример защо не обичам повечето българи. Тотална липса на реална самооценка, кухо самочувствие до небесата, псевдо ценности и моралничене, макар че самия той е най-насран от всички.

Един прост пример: сам каза, че ще купува калайджийка, а после започна да чете конско на българки, които се хващали с цигани.

Е, как да го обичам такъв? Жалко, че точно такива селски тарикати ни излагат по чужбините и после върви доказвай, че хем си от България, хем не си поредния Чингис Хан или бай Мангау.

10.   Автора е.
Очаквах доста българяни да се включат. Не само но. 2
С хора като Чингиса е много скучно, друго си е някой да те нарече с имена и да ти каже че си фашист, комунист или там нещо друго.

До но. 4. Никой не разделям. Точно това ми е мисълта. Че българите са разделени изначално от време оно. Не можем да живеем един без друг обаче.
Българините имат нужда да са великодушни и полезни. Като мине някой с бясна скорост по разбития път да си кажат " Ех, тия келеши, дано се научат един ден". Това че те самите и техните деца не са този идиот ги кара да спят спокойно нощем.. Хубаво им става и като са полезни на някого. Пък ако ще и на просяка левче да дадат, знаеки много добре, че онзи ще си вземе след това наркотици.

Идиотите пък искат да има някой пред който да важат. Защото са комплексари. Искат и да има някой, на който да увиснат на врата и да го цуцат. За парички, за внимание, за да има кой да им каже евала..

Не знам дали Китайците са измислили Ин и Ян и Таоизма. Ама знам, че Българите сме живели в Якутия някога и кой знае колко ген сме оставили там.

С други думи, но. 4, призива ми е към примирие. Просто хората трябва да се примирят един с друг. Знаейки кой - какъв е, е по-лесно..

11.   10, много филсофстваш. Хората си казват мнението, ти ги коментираш кой какъв бил и от какво имал нужда. Това е най-малкото неуважение към хората, които питаш за мнение. Освен че няма практическа полза от подобно философстване. Честно казано не мога да търпя такива дървени философи като теб.