Споделена история от Други

Не говорете лошо за България или по- добре не живейте в нея
Не четете това, ако страстно се ядосвате на българската ни земя, няма да ви хареса този пост! Даже ще ви се стори клише.

Съжалявам, финансовите доводи и глупости въобще не ме интересуват! За мен лично, който плюе заслужава да върви да си преследва в чужбина хартийките и там да си остане! Сред техните пушъци, шум и хайлайф, фейклайф...

Заобиколена съм в обкръжението ми с хора, които са живели в чужбина, особено в страни като Америка, дори Алжир, Италия, още много и всички единодушно не веднъж са ми казвали, че такава вкусна храна и спокойствие като това в България НЯМА!
Н Я М А! Дори мой познат, който желаеше от сърце да се махне от тук и ми говореше с часове колко глупава е България, тази година се завърна и ми каза колко е грешал...

Колко хора плюха плюха по страната ни и се върнаха с подвити опашки от чужбина и видяха, че възможността за повече хартийки на друго място не им донесе задължително вечното щастие?
Защото не могат хората да видят, че не парите носят щастието, за което само се джафкат, а СПОКОЙСТВИЕТО, чистият въздух и добрата храна! Тука внасят храна от чужбина за печалбарски цели, но всеки от тях знае много добре, че нашата реколта създава истинската храна!

Какво не им харесват някои на България? Няма много хартийки и хората не се борят? Ами и те не се борят. За мен оплакването, плюенето и бягането за хартийки в чужбина не е борба! То е измъкване, чакане да се завърнат само, ако проблемът е решен наготово!

Колко са ми завиждали за това, че имаме чист въздух, богата природа пълна с красиви и гъсти гори и планини. Добра почва с вкусни домати и краставици, не ни тресат непрекъснато земетресения и не ни заливат цунамита, нямаме толкова много престъпност и като цяло сме по- усмихнат народ!

Мои приятели от чужбина, които преди не бяха чували за България сега искат и мечтаят да живеят тук! Чудят се и ме питат как да дойдат, защото от целия хайлайф са разбрали едно:
Душата не я интересуват хартийки, някой друг да и реши проблемите, егото се интересува от тези неща! Освен, ако не си богаташ в чужбина и не си си построил къща далече от цивилизацията, нашето пак ще залипсва! Душата иска природата!

Душата иска спокойствие, природа, чист въздух! Държавата може да не ни е хубава, и аз съм се ядосвала със страха в хората за промяна, управниците ни да вършат глупости, но земята ни България е благословена! Ако не за това късче от рая, за кое друго да се гордеем?

Аз лично съм отвратена от това, което вършат нашите управници, но съм горда с тази българска земя! Гордея се да съм българка и съм сигурна, че и нашите борци за свобода са имали предвид същото нещо! Ако решите да пътувате в чужбина, защото искате да познаете и други страни и да живеете там, направете го, но не плюйте вашата родина, защото тя е една наистина добра майка и втора като нея няма!

Коментари

51-57 от 57

60.   Изненадвам се колко хора има, казващи на черното бяло. Великобритания с нито едно нещо не превъзхождала България, България била най-добрата сред всички 200 държави във всяко отношение - природа, кухня, българите били най-усмихнатите. Хора, пийте ги тия хапчета. Вие или сте болни патриоти, или не сте излизали от селото си. Да, кажеш, че България си има някои предимства - добре, да кажеш, че на теб ти е готино в България, понеже си свикнал, родил си се тук, близките ти са тук - добре, ама да твърдиш, че бг-то било по-по-най във всичко сред всички, айде моля ви се. Имайте поне малко обективност.

61.   Номер 59 съм. Искам да се извиня на човека, който ми е дал единичка на коментара. Явно не е съгласен с мен и затова се усъмних в достоверността на коментара си и реших да проверя официалните статистики и да видя дали наистина не греша.

Да, наистина съм в грешка. Оказа се, че Великобритания в никое отношение не е по-уредена от България. Видях, че минималната им месечна заплата е едва 100 паунда, т. е. по-ниска е от българската. Средната им е само 300. В класациите за университети Кембридж и Оксфорд са далеч зад УНСС, Свободния във Варна и Земеделски колеж в Русе. Особено от земеделския са произлезли най-видните аграрни Нобелови лауреати.

Лондонското метро също е доста по-неуредено от Каспичанското. В Каспичан какво метро има, ехеее? Ум да ти зайде. Това тяхното метро метро ли е?

В бг са и най-модерните болници. Това болницата на краля ряпа да яде.

63.   51, аз съм авторката и ти благодаря за твоята честност. Всеки може да реши да постигне целите си другаде, това е право на всеки човек, но докато го прави може да запази също и обичта си към родното място. Да запази хубавите спомени. Защото да обидиш мястото където си роден и от където си тръгнал, e да обидиш себе си. Хората нямат твоя опит и понеже са тук, забелязват само недостатъците.

Ако искаме да променим нещо, трябва да променим съзнанието си. Системата е огледало на нейния народ и неговото мислене. А не обратното. Това е, което мога да кажа и това имам предвид с този пост.

64.   Добре, аз преча ли на някого, ако смятам, че България не е на първо място в класацията за качество на живот? Преча ли на някого, ако харесвам пицата повече от баницата или Копа Кабана повече Пампорово?

Защо е този назидателен тон? Нямам право на мнение ли? Защо трябва някой да ме убеждава, че моето мнение трябва да съвпада с неговото? Някой да е написал тема "говорете само лошо за България"? Каква е тая мания патриотите да убеждават другите в правотата си?

Ами аз пък не съм съгласен, да се гръмна ли? Или да кажа "аааа верно, бе, прави сте. Не съм се замислял до сега. Добре, че беше тая тема в споделито, че да разбера, че съм бил в грешка. Оказа се, че 40 г. съм халиционирал за хилядите неуредици в България. Благодаря, че ми отвори очите след 40 г. живот. "

65.   До 60

Тази сутрин се събудих в Лондон. Хванах си Лондонското метро да отида на работа. На станцията имаше две локви от урина и една от повръщано, която в 9ам никой все още не беше изчистил, от снощи(събота). По пътя се разминах с 4ма наркомана, просещи да си вземат дозата още от рано сутринта. На Лондон бридж един ми удари лакът в рамото (нарочно), защото човека бързаше да си хване същото метро като мен. Ама аз съм свикнал да живея в пасивно- агресивно общество и вече не ми дреме да получавам 3-4 лакътя в ден. Днес пих чай за 2. 40 сандвич за 3. 75 Кола за 1. 2. Вече е обяд а съм похарчил 12 паунда ( с метрото). По днешния курс това са приблизително 23 лв.
Резервирах си билет за България, защото трябва да отида на дерматолог. Тук NHS ми дадоха час за август 2023.

Много обичам да слушам някой от България да ми разказва какъв е живота тук, защото той е гледал ПО ТЕЛЕВИЗИЯТА погребението на английската кралица. И Цветанка от бТВ му е казала лично, на ушенце колко специално било бабето. Госпожа Ризова и Стивън Спилбърг са неоспорими авторитети и тряба да им се вярва повече от на Иисус.

Така че не знам кой от двама ни вика на черното бяло...
Ти къде се събуди днес, приятелю? Щото ако си се събудил в България смятай малкия ни спор за приключен.

-----
До авторката от 41.
Мила, то това да си българин е много повече от цифрите в банковата си сметка. Живял съм във Англия, Франция, Швеция, Тайланд и Китай. Само в една държава да иде човек и почва да се чувства като Нео от Матрицата - излъган. Спомням си едно момче преди да замине за Китай колко много хвалеше всичко китайско.
http://spodeli. net/16/story-121676. html
Аз там съм но. 6 Бяхме заформили един спор тук - във форума. Аз се опитвах да съм обективен, за да го предпазя. Той ме наричаше негативист. Простп защото живееше в един идиалистичен балон, който си беше създал предварително.. След няколо месеца пребиваване написа отговор и ми каза че съм бил прав.

Аз бях същия като него обаче преди да ида там. Бях същия и преди да ида в Англия, за първи път, 14 години назад. Спорех с хората, набирах се. Дойдох, видях, и разбрах. Пожелавам го на всички. Няма по-голям учител от жизнения опит.

М. В.

66.   "Тази сутрин се събудих в Лондон. Хванах си Лондонското метро да отида на работа. На станцията имаше две локви от урина и една от повръщано"

Да, прав си. В България няма урина в метрото, защото изобщо няма метро (освен в София). В този ред на мисли защо не живееш в пъти по-уредената България, а живееш в лошия Лондон. Да ти кажа ли? Защото в бг с 1000 лв заплата бързо ще прежалиш няколко локви урина. Плюеш Лондон, ама си се заврял там. Значи все пак има нещо по-важно от 2 локви урина и ти го знаеш.

67.   До но. 66

Ще цитирам мене си в 51:
"Стоя тук заради парите, които скоро ще си изгубят стойността, накъдето вървят нещата"
Кога съм твърдял обратното?
Ти невменяем ли си или си 12 годишно хлапе? Изобщо разбра ли сам дотук каква е темата на спора?

Хората дето сме живели и тук и там - и в запада, и в България (живял съм София 22 години ) му говорим, че не е като по телевизията. Той тук най вероятно само на екскурзия или на бригада за ягоди е ходил... и пак спори и се набира като пуле пред майка си.

Знаеш ли много ми е чудно защо като толкова много го хвалиш този запад ти не си тук? Ами си стоиш в България, да те питам аз?

Хайде. Виж аз как си казвам. Стоя заради парите. Изобщо не ме е срам от това. Ти обаче за какво стоиш в България? Ммм?

М. В.

51-57 от 57