Споделена история от Други

Чувствам се грозен, странен, не вярвам в себе си!
Здравейте днес ще ви разкажа моята странна история.
На 18 години съм 1, 84 близо 70 килограма, но не ми личат.
Имам проблем със момичетата и като цяло със разговарянето с много хора, имам проблем със притеснението и може да се каже че съм доста срамежлив имал съм връзки с момичета получавало ми се е винаги, но това беше до 16 годишна възраст от тогава на сам нямам връзка и се чувствам как да кажа (Загубеняк) във мойте очи съм грозен. Започнах да споделям това с няколко познати и те казват, че това е само в моята глава, но аз още си мисля че съм грозен. като изляза забелязвам, че всяка втора ме заглежда, но аз си мисля че това в защото съм неприятен или грозен в училище доста момичета ме заглеждат. Наскоро си бях харесал едно момиче при опитът ми да я заговоря и да и поискам Инстаграма целият треперех и се чувствах много зле имах чувството че само като ме види ще се отблъсне говорех странно и имах нещо като тик е и това стана отблъснах я. Моля дайте ми съвет какво да правя даже ми е смешно как станах на 18 и съм такъв смотан нямам обяснение

Коментари

1.   Заглеждат те, защото си висок. Момичетата, повечето, харесват високи момчета.
Опитай се да не мислиш как те възприемат другите.
Харесаш ли си момиче, предварително си подготви това което искаш да и кажеш. (може да се упражняваш пред огледалото)

Успех ти желая!

2.   Какво се е променило когато си бил на 16, авторе? Защо си станал толкова неуверен?

3.   Според мен се чувстваш притеснен. Ако беше грозен на тази възраст нямаше да те заглеждт толкова.

4.   О, я се стигни! Не си загубеняк и нищо ти няма, просто се саботираш сам, като си мислиш глупости. Както все ми повтаряха учителите ми по-бойни изкуства: "Ако вярваш, че ще загубиш, значи ще загубиш без значение колко си бърз, добър или силен. За да спачелиш битката, първо трябва да спечелиш психическата в главата си. "
Знам, че е трудно просто да спреш да мислиш за глупости и да се изправиш срещу страховете си, но вместо да се концетрираш върху лошото, се концетрирай върху позитивния развой на събитията. Ако момиче те отблъсне, не е краят на света и няма да умреш, с времето даже ще претръпнеш и ще спре да ти пука (което е голям плюс), а момичета на които ще харесаш със сигурност има.
Иначе буквално не губиш нищо, напоследък повечето момичета/жени са като отровен морски таралеж в гащите. :P

5.   ето даже днес едно момиче ме заглеждаше бях с едно аверче тя ме гледа в очите 1 минута сигурно след което аверчето ме надъха да и взема иснтаграма отивам при нея тя наща англичанка била ама такава красавица и по филмите не съм виждал и познайте отряза ме Хахаха

6.   какво се е променило от както бях на 16 ли?
честно казано нямам логично обяснение

7.   Всеки човек има някакви периоди, в които се чувства потиснат и неуверен в себе си, колкото и добре да изглежда. Ще ти кажа в какво съм сигурна - няма как момичетата да те зяпат, ако си грозен. Успокой се, всичко ти е наред, не си мисли глупости.