Споделена история от Други

Проблеми относно шофиране!!!
Здравейте, на 22 години съм имам книжка от цели 4 години!
Искам някакво мнение което е ефективно и някой сблъсквал ли се е с този проблем.
Май месец 2021 докато шофирах и беше дъждовно за пролетта, докато пътувах към вкъщи се подхлъзнах с автомобила ми и от тогава отключих някакъв панически страх да шофирам.
За тогава не го бях приел толкова навътре, но от тогава започнаха проблемите. Страх ме е да шофирам не смея да вдигна повече от 40-50км/, ходих да ми леят куршум при врачки и така й ли иначе ефект няма...
Моля дайте мнение какво може да се направи...
Мислех да продам сегашният си автомобил и да си закупя друг като вариант, но не съм сигурен дали ще помогне.
Това нещо ме преследва вече година и половина скоро ще станат 2.
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Имам лоши новини за теб мой. Щом за две години не си се управил, явно е някаква сериозна страхова невроза от катестрофи. Не си единствения. Известния български актьор Мариян Вълев, разказа в едни интервю, че той е претърпял сериозна катестрофа и от тогава даже въобще не се качва на кола. Аз преди години в една люта зима се завъртях на един завой и колата ми полетя в една пропаст. Живота ми спасиха млади дръвчета посадени по-надолу, които спряха колата. Слава на Господ нищо ми нямаше, но един месец не можех да шофирам от страх. После леко по-леко се качвах и започнах само на село и след два месеца всичко изчезна и от тогава си шофирам като Шумахер. Но всеки човек е различен. Щом те е страх не се насилвай за да не стане наистина някоя беля.

Чингис Хан-Скандинавеца

2.   Врачките и леенето на куршуми няма да ти помогне, а само ще ти навреди. С практиката ще преодолееш страха, който не чак толкова лошо нещо стига да не те панира.

3.   Не куршум, а гранати да ти изливат, все тая. Трябва да превъзмогнеш страха си и да караш. Няма да караш със 120-140 в дъждовно време, но лекичко увеличавай скоростта и карай със една скорост. Успех.

Гаро

4.   Аз имам книжка от 7 години и обичам да карам. За сега съм имал 2 инцидента. Един беше миналата зима на едно кръгово в 1-2 през нощта. С ниска скорост, но беше много заледено и надцених гумите си и настилката и тръгнах да намалям като вече приближих кръговото, но отдолу явно беше лед и много хлъзгаво и се натресох в тротоара, а колата отскокна назад доста. Другият инцидент беше наскоро, при спряло положение докато се огледах и тръгнах на полу-съединител ударих леко предния автомобил(джип). На него нищо му нямаше и полиция не викна, но мойта предница имаше щети. Но аз не съм се наплашил и в двата случая продължих да карам все едно нищо не се е случило. Моя съвет е да проверяваш и поддържаш автомобила за най-важните неща. Много хора подценяват гумите. Вземи си хубави, качествени гуми като Мишелин. Да по-скъпи са, но може да ти спасят живота в много ситуации. Почти съм сигурен, че ако си бил с хубави гуми си нямало да се подхлъзнеш. Представи си ходиш зимата на сняг/лед с обикновенни маратонки(евтини гуми все едно) и с хубави зимни обувки(Мишелин примерно). Еми да с обикновенните маратонки ще се пречукаш, а ако си с хубави зимни обувки шанса да се пребиеш е в пъти по-малък! Също по спирачките всичко трябва винаги да ти е наред - дискове, накладки и т. н!

5.   Играй Need for Speed може с волан, може без.
Аз лично мисля, че на мен ми помогна да развия рефлекси когато бях малък.
Днешните версии са още по реалистични от тогавашните.
Друг и по добър вариант е, да си платиш за допълнителни часове с инструктор. Гледай да е от по възрастните, не че е гарант, че ще ти помогне. Обясняваш му какво те плаши, какво ти е трудно и той ще ти показва

6.   До Номер 4
Сложих хубави гуми чисто нови, но въпроса е, че страха е много голям просто лош късмет тогава беше надцених себе си...

7.   Вече не минават ли кандидат шофьорите през психотест? Ти не си бил за шофьор още отначало, защо изобщо си се захванал, най много друг да пострада заради тебе. Бил се подхлъзнал, на всеки се е случвало, особено зимата, все куршуми ли да леем!? Стани по уверен в себе си, а и 50 км в населено място си е предела, ти автопилот ли искаш да ставаш?

8.   Какви куршуми, какви чудеса? Кормуването ще ти трябва цял живот. Гадже, семейство, дете, стари родители. Обръщал съм се в поледица и после в мъгла в канавка два пъти. Преди 30 години и преди 10-тина. Карам от 1985. Сега карам градско в София всеки делничен ден за работа. извън града друга по-голяма кола. На моята възраст не е много успокояващо, но се налага. Следя за поведението на другите, анализирам си проявите на невнимание или неумение при ситуации. Ще ти се наложи да препрочиташ правилника, за научаваш пропуснати неща и да си търсиш предимството с клаксона. Нови гуми,хубави спирачки, здрав съединител, съобразена скорост, плавно спиране и енергично предвидимо движение, работа с маркировката. Пази пешеходците! Поддържай си уменията с кормуване. На всеки му е олеквал някога волана по пътя при поледица и не е било един път. Млад човек си, ще си като риба във вода след по-малко от половин година. Успех и пиши как върви.