Споделена история от Други

Аман вече от тия “факти” за Северна Корея!
Здравейте. През 2019 Ким Чен-Ун нещо беше стрелял с атомни ракети, скараха се със САЩ и почна една пропаганда срещу Северна Корея. Стана много интересна тема в цял свят, включително и в България. Почнаха да излизат някакви американски пропагандни филми, видеа с “факти”. Ама те тия факти само лоши неща. Как династията Ким убивали хора за щяло и нещяло. Нямаше нищо за природата там, за морето, някакви забележителности, планината Пекту или нещо такова. Помия след помия. Все едно гледам северномакедонска неонацистка партия как плюе по България, за да си прави предизборна кампания. Добре, династията Ким разстрелвали хора. Как така тогава Северна Корея е 25 милиона души? Тука никой не разстрелва хора, а най-много стигнахме едва до 9 милиона. Даже 9 не достигнахме. Сега сме по-малко от 6. Видях Пхенян, тука-там някой небостъргач, ние в България нямаме нито един. Скай Форт в София така и не успяха да го довършат и сега напредват с остъкляването на по няколко етажа на година. На жените там им било забранено да носят панталони, а в същото време показват снимки на жени как носят панталони. Американската пропаганда сама на себе си противоречи. Доходът на хората там бил 5 долара на година. Е, имаше видео с българин, който бил в Северна Корея и казва, че още на летището трябвало да се купи букет за 15 евра. Букет за 30 лева, а доходът им бил 5 долара, което тогава нямаше и 9 лева. Много умно. Показват хора, които избягали от там. Една жена избягала за 8000 долара. Тогава, а сега било по-скъпо. Откъде тогава намери 8000 долара, като уж печелеха по 5 на година, според американската пропаганда? И какво говорят те? Те нали ще говорят това, което им кажат американците да говорят? Много просто. А не е дори нужно да са от Северна Корея. Наслушах се на всякаква помия за тая Северна Корея. “Факти” пълни с неточности и откровени лъжи, пропаганда и всякакви безумия. Ще излезе, че тия имат по-добър сапун са промиване на мозъци от самите севернокорейци. А защо ме говорят така и за Южна Корея? Аз знам и за някои техни керливи ризи. Например, че там все по-голяма част от хората живеят на кредити. До скоро там са обрязвали бебета в родилното. Деца се самоубиват заради образователната система там. Самотни майки пускат бебета в специални вратички към институция, защото там самотна майка се смята за нещо срамно. Щом двете Кореи са като ада и рая, защо в Южна Корея раждаемостта е почти 2 пъти по-ниска, отколкото в Северна? Но за тези неща се мълчи, а те са доказани и дори не са скрити. За Северна Корея обаче се чудят каква ли не простотия да измислят. Била толкова затворена, а те всичко разбраха. Наказание до 3 поколения. Леле, та те двете Кореи съществуват от точно 3 поколения. Може би в началото е и ало такова нещо, но не вярвам да го има и днес. В Южна Корея има дългово робство, но пропагандата си трае и ни показва задръстванията в Сеул. Още повече, че на самите корейци не им пука. Младите в Южна Корея са вдигнали ръце от събратята си в Северна и не искат обединение. Щяло да излезе скъпо. Както казваше един доцент по история, суверенитетът служи само за софрата. Тогава защо на нас да ни пука какво се случва там и как живеят онези? Да си гледаме нас. Трябва да ни интересува геополитиката, а не лъжите на американците.

Коментари

2.   Важното е да има банани (по един в ноздра и един отзад за подскащатите), другото го зарежи.

3.   Не знам много за Северна Корея, но съм виждал снимки от последните години и определено не бих казал, че изглежда по-зле от ;европейска' българия!

Площта на страната им е почти, колкото БГ, но са с нмного по-лош климат и природни дадености и въпреки това са над 20 милион! Работливи са като пчелички!

А Ю. Корея е американска колония, така че е нормално да са затънали в дългове.

4.   Един безмозъчен и безгласен роб винаги би предпочел да живее в тоталитарна държава, където партията и вожда решава всичко вместо теб и не ти се налага да мислиш и да избираш.

5.   Номер 2 и 3 - тогава какъв е проблема да отидете там и да се махнете от Европейската джендърия и западните колонии? Партията ще ви даде възможност да работите 5 дни в седмицата и шестия ще е подарък за Кимчо.

Официалната статистика е, че от хубавата Северна Корея са избягали за 20 години към 200 000 северно корейци към лошата Южна Корея. А от лошата Южна Корея към хубавата Северна Корея са избягали само 2 мисля и те са били северно корейски агенти. И това е официална информация.

6.   Да ти обясня - стандартът на живот в САЩ толкова пропада, че трябва да се хванат да се занимават с някоя държава дето е даже по-зле от тях... Така продължавата да се чувстват "велики". В САЩ не ги реазстрелват, ама затворите им също са пълни с дисиденти, примерно Асанж, и другите лийкъри покрай уикилийск платформата. Сноудън избяга иначе и той щеше да гние в затвора... Знам и други такива. В Канада пък имаше протести на тираджиите, и тези които ги подкрепиха им блокираха сметките. Да не говорим за изборите в САЩ, които една камара хора казаха че ги нагласиха, показаха и данни, но сега ако го напишеш в някоя от големите платформи като фейс, ютюб, ще те баннат. Америка е единствената "демократична страна" в която не можеш да повдигнеш даже въпросът дали изборите бяха честни... Но пък по цял ден се занимават да обсъждат изборите в други страни като Сирия, Русия, Китай, Корея... В Америка просто действат по-цивилизовано, иначе е същото тоталитарно управление като страните които плюят... Те затова трябва да се занимават с тях, отчаят опитвайки се да се разграничат, иначе като ги погледнеш отстрани, все същото...

7.   "Уважаеми клиенти, излъчването на телевизионната програма е спряно, на основание на действащ регламент на Съвета на Европейския Съюз "

Това е изписано на телевизора на родителите ми, когато се опитвам да гледам руската ОРТ

Нямам какво повече да кажа. Изводите оставям на вас.
----
Колкото по темата. Бил съм в Южна Корея и съм говорил с хора които имат роднини в Северна. Говорил съм и със северно корейци, избягали. Изобщо не е толкова зле, колкото се описва. Апропо целия този диктаторски режим е американски продукт, за да разделят Корея. Както разделиха и Виетнам, и Украйна от Русия и тн

8.   До номер 3 - снимките, които си виждал вероятно са от центъра на Пхенян. Те други снимки няма да ти покажат, това е част от тяхната пропаганда, да си кажеш "Ее то не е толкова зле". Ама какво е дереджето в останалите 95% от страната, където са "нормалните" живущи, не се показва. Общо взето бедност, мизерия и глад.

9.   7, а в същото време в РФ не е спряна нито една западна медия...
Хората ги гледат и им се чудят на акъла на западняците.

10.   3, единствените снимки, които показват са от площада в Пхенян. По тая логика и Русия е добре, защото Червения площад е спретнат. Да, добре е, ама само в Москва и Санкт Петербург. Ама я отиди в селата да видиш за какво става въпрос. Аз не можах да повярвам, че в 21. век все още има хора без течаща вода и абсолютно никакви асфалтови улици. Като в 18. век носеха вода в менци от единствената чешма в селото. Отделно че трезвен мъж не видях нито един. Всички вървяха на зиг-заг. Усещането е да си в зомби село.

11.   Положението е "Леле, Божке, ще остана прост докрай! "

Тук е като външнополитическата секция на "Работническо дело" - само че списван от някои народни овчемаси.

Гнилият капитализъм аха да рухне. Ама все не рухва, бе, другари, неговата м.

И кат са разпадни русия, пардон, Америка, ний кво ши прайм.

12.   Доста болни мозъци се навъдиха в този форум.
Ако си в Северна Корея няма да имаш всъщност този форум. Ще имаш пет сайта, които можеш да отвориш, всичките с контролирано от властите съдържание. Ако изобщо можеш да си позволиш устройство, от което да имаш достъп до Интернет.
Хората може да изглеждат доволни, но това е само и единствено защото нямат друг избор. Дори не осъзнавате какво богатство е това да имаш избор и да си свободен. Между другото, другата ваша любимка, Русия, е тръгнала по същия път като С. Корея.
А и направете, ако искате и сравнение между двете Кореи - на практика един народ, а разликата в кономическо и социално развитие е колосална в полза на Южна Корея. Като е толкова хубаво в Северна, защо, въпреки изключително строго охранявата граница между двете държави, хора се опитват да бягат към Южна, а не обратното?
И още един пример за "хубавината" на Северна Корея. Преди години американски студент на екскурзия там, беше свалил портрет на Supreme Leader от стената на хотела, в който е отседнал. Беше осъден там на смъртна присъда. Американското правителство с неимоверни дипломатически усилия успя да издейства да го освободят. С. Корея им го върна, но толкова болен и със съсипано здраве, че момчето не след дълго почина.

13.   До 12 - може ли източник с информация за този случай? Стана ми интересно…