Споделена история от Други

Повиквателна!!!
В моя край, в югозападна България всички конкретно в нашата община всички мъже между 77-83 набор са получили повиквателна! В нея има точка, която гласи, че трябва да върнат обратно писмо, в което да посочат номер на обувки и размер дрехи!
Някъде другаде дали има нещо подобно?

Коментари

1.   Сигурен ли си, че не те ебава някой... 77-ми набор, не искам да звучаа гурбо, ама са 45-6 годишни и освен, ако не са Джордж Клуни, са си баш в категория чичковци.

2.   Нарисувай им един дедов... И сега могат да заминават евроатлантиците от парламента (и електората им) да се бият, никой не ги спира.
Няма да е зле да направиш една снимка на хартийката и да я разпространиш във Фейса, а журналистчетата ще я докопат и ще продължат натам. Малко да се разсмърди и по медиите.

3.   Признай си, че темата е провокация. Стане ли такова нещо всичките повикани веднага ще се съберат и ще пометат Киро парапета и тъпия пожарникар. Само една искра му трябва на народа за да изгорят тия идиоти.

4.   Повиквателните са заради актуализиране на списъците за окомплектоване

5.   Аз съм на 22 ама не бих отказал една повиквателна.
Но иначе по темата. Баща ми преди почти година получи такава и само си даде номера на обувките и размера на дрехите.

6.   Я кажи за коя община става въпрос да ти кажа да ли правилно си разбрал?

Компетентен

7.   На военна повинност подлежат всички до 56-годишна възраст включително, тоест всички до набор 1967 година включително. Не знам как стои въпроса само с граничния набор 1966, които постепенно ще навършат 57 през тази календарна година.
Това са все мъже, които гледат семейства и деца. Обикновено на младите мъже не им прощават, тези от 18 до 39 години.
Дано да не е истина!
Ако е, трябва да изметем тези, които искат да ни вкарат във война.

8.   Забравил си най важното. Откъде идва това писмо?
От министерството на отбраната на България? На Съединените щати? От местната полиция? Или баба Пенка комшийката, дето шие военни дрехи?

9.   Това върви от две години някъде, повсеместно из БГ и не е свързано с войната в Украйна. Започна много преди нея. Обновяват се списъците на резервистите.
За да си в резерва, трябва да си служил. Родените 77-а повечето са, защото казармата я отмениха чак 2007-а.

10.   А на това какво ще кажете -"НАТО съобщи, че от 9 до 15 март предстои учение на граждански и военни специалисти от държавите от алианса, насочено към съгласуване на действията. "? Девети е след два дни, следете дали ще има новини за това учение? Само наивниците се лъжат, че ще ни се размине тази война, а тя вече е започнала. Така се започва, първо подготовка и после на фронта. Ето това получаваме от САЩ, чисто нова война. Нали искахте краварска демокрация, ето получавате я, но ще я платите скъпо. Скоро слушах един български генерал да казва, че при повикване от военните и ако откажете глобата е 1000 лв, ако и при второ повикване отново откажете, тогава следва съд за вреда на държавата. Каза, че и неслужилите подлежат на повикване като пълнолетни мъже. Натовската бримка се затяга, вече ни навряха в лапите им, затова се нароиха много краварски подлоги, те ще ни скапят живота. От ПП, ДБ, ГЕРБ, и ДПС нищо добро не очаквайте, те ще ни докарат войната!

11.   Споко, никаква война няма да ни докарат, мен лично и да ме повикат няма да отида, нека ме глобяват, ще ми вземат.... Кат ме вкарат в пандиза какво?

12.   НИКОГА, ама НИКОГА няма да е задължително ходенето в тази война..
От младите който иска да ходи да става курбан - моля. Някакви келеши дето са виждали калашник на компютъра - заповядайте.

Тия дето сме служили, ако изобщо някой ни извика всички знаем, накъде първо се насочим.

13.   №12, аз съм дал клетва да браня България, но ако някой я нападне, без да има причина, но не и да се бия заради кефа на краварите от САЩ. Както отиват нещата, войната ще ескалира и неминуемо краварите ще ни набутат и нас, но дадат ли ми автомат в ръцете, първо по нашите краварски подлоги ще стрелям. Ние сами сме си виновни за да стигнем до това дередже, полъгахме се по шепа подлоги от СДС, които по нареждане от САЩ ни бутнаха в пропастта, без никой да попита народа, дали искаме да членуваме в НАТО. Но за да ни приемат в ЕС, първо ни натикаха в този джендърски военен съюз НАТО и сега се чудим какво да правим. Един път ще се мре, но преди това поне 30 краварски подлоги ще утрепя, заради децата ни.

14.   От 12 до 13
Точно това и аз имах предвид
-------
Имам приятели в Украйна, които от време на време ми разказват новости.
Ходенето на фронта не е задължително в Украйна. Няма как да е в България. Точка.
СБУ в Западна Украйна (предимно)! хващали келеши от улицата на видимо 18-19 и им връчвали декларация за здравно състояние. С него отиваш. да ти правят медицински преглед в ДОБРОВОЛЧЕСКИТЕ пунктове. Те обаче не са глупави и директно ги хвърляли в коша. Тези дето се панират и се подлъгват или дето наистина искат да ходят после се водит НАЕМНИ войници и им плащат (да убиват донбаски деца)

Противоконституционно е в Украйна да мобилизират и задължават мъжете да ходят на фронта. Просто защото НЕ Е ВОЙНА. Юридически няма подписани актове за война, нито в Русия, нито в Украйна. Това тряба да се набие в главите на всички веднъж за винаги и да спрат да гледат телевизия!

Единствено Путин си позволи да мобилизира частично мъжете СЛЕД референдумите. Т. е. да пазят новите граници. Имам приятели и руснаци, които ми казаха, че нито един войник от тези мобилизираните не е бил пращан на фронта. Т. е и от руска страна са наемници. Наемници са дори в Донбас... дето си защитават земята, какво да говорим повече.

Така, че спете спокойно деца. Това нито е война, нито е наша. Стане ли наша Кирчо и Тиквата няма да успеят до Терминала да стигнат. Аз ви обещавам от името на всички мои сънаборници.

15.   10 - Стига, бе мишко! Като те е страх, заминавай за Кирибати- там войната е далеч! За твое сведение за последен път български войски бяха пратени в чужбина през 1968 г в тогавашна Чехословакия, защото така изкомандваха от Москва.

18.   Страшен плъх 15, а ти пушка хващал ли си, освен на някое панаирджийско стрелбище. Служих в Грудово точто по това време за което говориш, не ми говори за военни. Както тогава ни командваха от Москва, днес ни командват краварски боклуци от САЩ. Тогава имахве ракети насочени към Турция и всичко беше спокойно, нямаше руски военни бази в България, а сега напълниха маса краварски такива. Уж само щяха да тренират в Ново село и щяха да си ходят, а забравиха да си отидат, и не само това, а заради тях, Русия и нас ще очисти, защо се навъдихне много краварски подлоги. Сега армията ни е по бели гащи, краварите ни унищожиха уж старо оръжие, но от такова сега ядат бой в Украйна, вече започнаха да цвилят. Отворко ти къде си служил, ако изобщо си бил в казарма? Който е бил в казарма не иска войни, а отворковците, които не са служили си мислят, че войната е пионерски лагер, от които си и ти.

22.   Подкрепям 18. Бермудския триъгълник беше школата :)
Много знаят келешите днес, ама часовника да показва 6 без 10 са го виждали само вечерно време

23.   Според мен едни, някакви хора просто имитират дейност за да не ги съкратят евентуално... Облеклото на воюващ не е без значение, но е на твърде заден план. От Украйна да са просили облекло? "Годните" да бъдат мобилизирани, като маса, са си дебели чичковци. Не забравяйте, че малцина от тях са в цветущо здраве. Запасняците и едно време си бяха... "Швейковци".
Война... Само се молете да не се случва! Те и украинците до последно не вярваха. От старите хора съм чувал: "покрай сухото гори и суровото". Пламне ли веднъж... страшно е! Тези, които ще ни въвлекат са си оплели... бункери. Народът - пушечно месо.
Личното ми мнение е, че колкото по-бързо капитулираме, толкова по малко жертви и разрушения ще има само. Няма как при отбраната на един град да не се стреля от всеки дом. Няма как, когато някой стреля срещу теб, независимо от къде, да не стреляш по него...
Повиквателните - ташак-работа. Само да не засвистят ракети...