Споделена история от Други

Какво разбирате под "излизане от матрицата"
Напоследък много теми се навъдиха за матрицата. Какво разбирате под излизане от матрицата? Да живеете в пещера без никакви публични блага или да имате пасивни доходи и да не се налага да работите? Или нещо друго?

Коментари

1.   Да излезеш от матрицата значи да разбереш, че Бог е навсякъде. Във всеки камък, всяка планета, всяка мравка, всяко семенце... всеки човек. Когато разбереш това, ще проумееш, че цялата тази дуалистична система на добро и зло е част от един холограмен свят. Една вселена, която всъщност не съществува.

Ако все още си на ниво " има ли Бог или не", значи има доста още да спиш в пашкула
Това с публичните облаги, доходи и пещери са разсъждения на хора които току що са легнали да спят.

* Само едно допълнение: когато се заговори за Бог и хората се плашат.. Християнството в днешния му вид няма нищо общо с Бог. То нарочно е създадено от римската империя за да покаже на хората какво Бог не е. Това и ни предстои да разберем в близко бъдеще Първо г-н Мъск ще ни покаже какво НЕ Е Бог.

2.   Не мисля че да имаш много пари означава излизане от матрицата, даже обратното. Обаче не бих живял и като скот в гората. Ако можеше някак наистина всички да са равни щеше да е друго. Не мисля че можем да излезем от матрицата защото просто в нея сме родени, в нея ще умрем, без значение колко пари имаме. Иначе, гледайте поне да правите нещата които обичате, то е ясно че никога нищо няма да се оправи, ами по зле ще става. Доказателство за това е как всяко поколение говори за следващото колко зле е, и да ви кажа никой не лъже. Наистина хората ставаме все по зле, очаквайте филмите от жанр фантастика да започват леко да се сбъдват..
-Тончо

3.   Наи - добре си живей, както всички хора. Така ще ти е окей. Животът е хубав, когато е обикновен.

4.   Да излезеш от матрицата е да можеш да се издържаш без да работиш, да можеш да си произвеждаш храна на село и да можеш да живееш в по-примитивни условия, разбира се ако се наложи, с една дума да си независим от държавата.

Хан Крум

5.   Няма такова. И не е редно да има. Въпросната матрица много ще се услади на всеки, който има възможност да живее добре, да взема добра заплата, да прави пари. Досега не съм чул някой богат да е излязъл от нея. Дори самият Тейт, който говори за това не е излязъл.

Направете животът си добър.

6.   Матрицата е само в главата ни. Да излезеш от нея не означава да си икономически независим, а да разбереш силата си и да поемеш отговорност за съществуването си - и физическото, и нефизическото.

7.   4, да си произвеждаш храната е в противоречие с това да не работиш. Напротив, това си е доста работа, и то тежка.

8.   Номер 6-Абсолютно съм съгласна с теб, много точно си го написал!

9.   6 добре го е казал.

10.   Моето лично мнение е, "матрицата" се състои в определени модели на мислене, начин на живот, както и морални ценности. Неща, налагани ни несъзнателно чрез всичките социални мрежи, телевизии и общоприетите ценности (напълно разбити и не струващи, според мен), каращи по-голямата част хора да се стремят към пари, слава, "свобода"(изразена в смяната на пола и неадекватното поведение). Това, разбира се е най-видимото от цялата матрица.

От известно време започнах да изучавам Библията и колкото повече търся доказателства за това, че е боговдъхновена, толкова повече се убеждавам, че наистина е така. Чувствам се истински свободен и намирам неописуемото щастие в това да не съдя другите, да намирам доброто в тях, да прощавам и да бъда свободен от пороците и зависимостите си, както и да не се бъркам в живота на други. Свободен от завист, лъжи, измами, страх и всичко останало за което се сетите. Наистина е невероятно и личното ми мнение е, че човек колкото по-бързо го осъзнае и намери истината, толкова по-добре, но за жалост сме изтървали нишката много отдавна.

Правейки сравнението между истински свободен човек (описаното по-горе) и подрастващите момчета и момичета, голям процент от които са толкова объркани и манипулирани, ми става наистина мъчно за тях.

В крайна сметка може би по-лошото от това да не намериш истината и свободата, е това да си мислиш, че си ги намерил и спреш да търсиш.

М20

11.   Матрицата е всичко около нас и ние сме в нея. Ако имаш пасивни доходи това те поставя в добро положение в матрицата. Ако искаш да излезеш от матрицата, това означава да си отглеждаш сам прехраната, да не ползваш телефон, ток, вода, да живееш в гората. Аз лично не работя, домакиня съм, сама си осигурявам прехраната чрез градинарство, но ползвам телефон, така че пак не съм извън матрицата. Но във всички случаи, ако ще си в матрицата е по-добре е да имаш пасивни доходи, а не да се налага да работиш и да си роб както повечето хора.