Споделена история от Други

Писна ми от тая Америка
Писна ми от всичко американско, което се прокламира навсякъде. То не беше трансджендърия, то не беше насилие над жени и феминизъм, то не беше смяна на половете, то не беше LGBTQIA, проноунси, хормонно подтискане в пубертета, расизъм и БЛТ, woke култура, cancel култура, gen z, мултикултуризъм и глобализация. Писна ми да ми говорят за демокрация и либерализъм. За Тръмп и за Байдън. За не знам какви си интереси и за не знам каква си хегемония.
Писна ми даже и от "добрите": , Джордън Питърсън, Пърл, Бред Купър, АндрюТейт, Whatever, Майкъл Уолш, Бен Шапиро...
Виждате ли... проблема е следния. Един път като почнеш да ги следваш в тубата и после всички препоръчани клипове са за тях. По този начин ви въвличат в техните проблеми. Искат да вземете страна. Очевидно ще вземете страната на разума и нормалното, но вие вече сте въвлечени в проблема. Ако даже и малка емоцийка се прояви във вас, значи вече сте нагазили.
Американските проблеми не ме интересуват. Не би трябвало да ви интересуват и вас. Целия ютуб, даже целия интернет (включително и този форум) е пропаганда. Защо? Защото 30% от популацията на САЩ са недиагностицирани с психични отклонения. 3% имат сериозни отклонения, с диагнози. Нарцистични, садистични, агресивни. Има едни хора, които използват ентусиазма на тия луди, спонсорират ги и образуват различни агенди, прозорци на Овертон. Проблема е, че тяхното присъствие в интернет е твърде настойчиво. Не е голямо, но образува тенденции. Събират си контингент, който им приглася и така формират обществено мнение.
Лошото е че децата отделят твърде много време в интернет и го лапат това като чиста монета. За тях вече това се превръща в нормално. Даже някои, с по-егоистични натури, като Грета, да кажем биват използвани с по-радикални цели.
Реддит съба /България например е жив пример, в който модераторите са платени да поддържат някаква хомофобска/филска /транс пропаганда. Този форум не прави изключение. Определено някой плаща на тукашните модератори да ни натрисат американските теми и да ни въвличат в тях. Пускат си техните теми, които очевидно са провокации и трият коментарите на тези, които не са им угодни. Почти съм сигурен че тази тема изобщо няма да види бял свят. Не, няма синове които спят с майките си. Няма 14годишни изнасилени, които да постват тук темите си. В България даже шанса да намериш суинг двойка е близък до нулата, на фона на всички останали.

Изобщо ЦЕЛИЯ интернет е такава помия, особено ютуб и социалните мрежи, както и сайтовете които ви питат за бисквитки. Стойте далеч! Не се оставяйте да ви въвличат! Запазете неутралитет във всичко!!

Коментари

1.   На мен ми писна от Русия!

2.   На абсолютно същото мнение съм! Хората масово деградираха. Аз съм на 100% сигурна, че клипа на Цанов те е подтикнал да напишеш тази тема. Тик ток отдавна спрях да гледам - хората точно оттам започват изпростяването си - то не бяха Оги с*кса, не бяха тротинетки, олигофрени... Както мъжът с халата беше написал на плакат - Спрете да правите глупавите хора известни!
Всичко Американско е лудо - подигравки, гаври, само ненормалности. Някои хора русофоби, които пък обичат американското да се замислят какво харесват и какво подхранват!!!

3.   Ми като не харесват, не ги гледай. Не виждам проблем.

4.   Разбирам те. Трябва да разбереш обаче, че Америка и дори ако щеш западния свят НЕ Е равен на джендърство и всякакви подобни простотии. Не знам точно с каква цел развъждат такива подобни недоразумения, но не е коректно да се слага знак за равенство между тези неща. Такива хора като теб са доста склонни да симпатизират на Русия, вместо да се борят да променят западния свят. Изродщината НЕ Е равно на Европа и САЩ!

5.   Ще ти отговоря на американски-What do you fucking know?

Всички тези течения като пънк с прически като динозаври, джендъри, хормонно подтискане в пубертета и каквото се сетиш друго се прави с една цел. Тя е набиване в очите на това на всички за да бъдат смачкани вродените наклонности на доста хора да поставят някакви "норми и граници" на другите и различните и да им казват в какво да вярват, как да се държат, как да се обличат с кого да спят и т. н. само защото те не харесват това, демек специално за индивиди като теб. Идеята е всеки да бъде какъвто иска да бъде и да вярва в каквото иска да вярва без да бъде осъждан и дискриминиран от другите простосмъртни за това. Затова е цялата тази настойчива показност и нападане на всеки който осъжда другите за това какви се виждат те. Никой простосмъртен не е мерило на друг простосмъртен и не може да му казва какво може и какво не. Това с тия неща е вид психологическо лечение на ограничените и подтискащите другите и различните хора. Идеята е пак казвам, не това или онова, а всеки да вярва в каквото е избрал да вярва и да бъде такъв какъвто е избрал да бъде, без другите да могат да му казват, да го осъждат и дискриминират. Затова са тия паради на различните. А щом хората са избрали да бъдат олигофрени със забит в смартфона нос, то това е техен личен избор. Нека бъдат такива тогава. Какъв е смисъла олигофрените да бъдат държани насилствено в определена рамка? Това не ги прави неолигофрени, просто нямат външната изява. Ако се ограничи тъпака той ще е зле защото е ограничен(както беше по комунизмът), ако му се даде пълна свобода пак ще е зле защото е тъпак и има изява. Е, демокрация има и в Германия и във Финландия и в България. Тъпаците като народи веднага се проявяват в условията на демокрацията понеже са свободни откъм изява, както е видно в България където е пълна трагедия и деградация на всякакво ниво, за което и само мечтаят за комунистическият режим отново. Мечтаят ама няма, ще се пържат в собственият си сос защото тъпаците това заслужават, не някой да ги държи на каишка изкъсо че да не се сриват сами. Отива на майната си България защото е страна с тъпаци, а не защото има демокрация или някой и се меси отвън и я дърпа към дъното. Така трябва да бъде с тъпаците. А, че кръвни роднини спят един с друг, спят и то доста и това не е въпрос на спор. Това е легално и обичайно и в Русия, включително и по времето комунизмът, понеже сигурно си русофил и я смяташ за образец и стожер на ценностите и противовес на Запада. Единствено тъпаците като българите живеят под закон забраняващ това, защото само тъпака може безотговорно да направи дете при риск от увреждане около 50 процента и затова върху тъпака има превенция. Янонците не правят инцест деца, защото не са тъпаци, затова там няма закон забраняващ го и инцеста там е нещо напълно обичайно. Децата та децата, ами възпитавайте си децата бе българи, ама и това не можете защота самите вие нямате нито възпитанието нито акъла. Не можете да създадете друга среда различна от тази която инкубира олигофрени(човек е първите му 7 години), защото няма никой горе, нито в училищата, нито в родителите.

6.   Явно са те отебали от r/bulgaria, та сега ревеш тука като ощипана трътка. "Тубата" (YouTube, за тези които не са неграмотни аутисти) е американски сайт, може всеки да качва и промотира каквото си иска. Като не искаш да му гледаш видеата, не влизай там. Ако не щеш да зяпаш американска политика, не я следи. Гледай си вулгарситанските новини за това кой циганин е обарал баба ти оня ден.

7.   Да, има синове, които спят с майките си. Има и дъщери, които спят с бащите си. Има даже и синове, които спят с бащите си. Има 14-годишни изнасилени момичета, които да постват тук темите си. Има и такива, които ебът змиите си. Има и такива, които си ядат говната и си пият пикнята, докато се ебът. Има си то, и още как. Не бъди тъп, не генерализирай и не забранявай на хората да мислят и гледат, каквото си искат. Това, че не се е случило на теб не значи, че не се случва на милиони хора всяка секунда в различни точки на света.

9.   Запада отдавна не е това, което беше. Яко се изпедепчиха..

10.   Нещата са съвсем прости: пренаселена е планетата, има 8 млрд. човека и се чудят с какво да се занимават и какво да измислят, за да оправдаят безмисленото си съществуване.

Животът няма никакъв смисъл като цяло, горното важи не само за Америка. Всичко омръзва много бързо и трябва да измислят нови "приключения"...

11.   "Писна ми да ми говорят за демокрация и либерализъм".

А на мен ми писна да ми възхваляват социализма и комунизма, защото поставят страшно много ограничения за обикновените хора. Сега всеки може да живее където си поиска и да прави каквото си реши, стига да не нарушава закона. Също така авторе, гейовете са най-обижданите хора в цялата страна. Повечето от тях, в реалния живот, не натрапват по никакъв начин, че са такива и пак биват обиждани.
С останалото съм съгласен, наистина няма синове, които спят с майките си, това е най-голямата измишльотина, която съм чувал.

12.   Някой да те кара да следиш такава информация? Като не те интересува, сменяш канала на телевизора, вместо новините за САЩ, четеш новините за Путин и Ким и готово. Сега поне има избор, а преди 1989 имаше 2 телевизионни канала, две радио станции и нямаше Интернет, та искаш или не гледаше/слушаше само техните програми. Сега поне имаш море от информация онлайн, така че можеш да решиш какво да гледаш и да четеш.

13.   Вярно е, но я има и обратната страна. А именно възхваляване на Русия/Путин/комунизма. Дразнещото е, че се изопачава всичко, само и само да се изкара запада лош по дефолт, а Русия - хубава. Навъдиха се един куп русофили, които манипулират общественото мнение с елементарни психологически прийоми, на които обаче простите хора се хващат.

Един пример: Киро Брейка използва всичко възможно, за да оплюе запада и да идеализира Копейкин и Русия. Ей го онзи ден направил клип за Тошо Куката и го изкара, че това е заради запада, западните ценности, Америка и т. н., намеквайки, че едва ли не по бай Тошо всички хора са били ебати пичовете и такива неща нямало. Първо - какво общо има това, че някой психопат решил да търси внимание на гърба на невинно момче? И второ - айде да не засягаме темата какви са били хората по комунистическо. Какво се случвало в казармите, в конц лагерите, как са ги изтезавали за слушане на радио "Свободна Европа", че не искали да си сменят името и т. н.

Ако ще плюе запада, нека поне бъде обективен и да каже и за изтока. А не всичко лошо да се приписва на запада, а удобно да се мълчи за лошите страни на изтока.

Мен лично такива плазмодии като Киро Сводника ме дразнят още повече. И напоследък имам чувството, че са мнозинство.

14.   Автора е и ще се обърна специално към но. 5, защото си е направил труда да пише толкова много.

Никой не ти е забранил да се чукаш с мъже. Никога не е било забранено Проблема приятелю е, че хората са така устроени, че ако им повториш една гнусна идеология 100 пъти и ще формираш мнение у тях.
Да, парадите се организират с цел промоция и прокарване на идеологии. Навремето имахме манифестации за утвърждаване на комунизма със същата цел.
90% от видеата в Тубата (ето аз си запазвам правото да я наричам туба, а не YouTube, че нали сме в демокрация) също са пропаганда или провокация, за да въвличат хората в неща, които изобщо не ги интересува и никога в историята на човечеството не ги е интересувало.

Явно ще послушам но. 3, ще се наложи да изчистя всичко и ще оставя само домакините дето ме учат как да правя кекс и баница.

Колкото до Русия... Ето, ярък пример за това как хората биват въвлечени. Ако не е Америка, значи е Русия. И Русия не ме интересува Но аз препоръчванки на руски канали и видеа нямам. Имам само американски буклук в тубата си. Даже някои видеа перманентно си висят и чакат моето внимание, без изобщо, ама изобщо да ме интересуват.. Между впрочем самото споменаване на думата Русия, без изобщо да е в контекста на темата говори само едно - колко сте въвлечени вие. Най вероятно платени да пускате про-американски теми и коментирате върху теми като моята.

Колкото до r/Bulgaria... изобщо никога не съм бил в групата. Отново редит ми натрисат някакви глупости са трансджендърията в България, без да ме интересуват. Целия съб е такава гняс, че пръстите ми се чувстват мръсни като натисна там... какво да правя в тази група изобщо.
А форума тук... ето някакви хорица с яростни позиции за Америка почнаха с техните платени коментарчета. Слуги на Прокопиев или Домусчиев явно. Или Пеевски?? .... ъъъъ

* Благодаря на модераторите тук, че ми пуснаха темата.! Оценявам го!

15.   Номер 5 - Това не е американски, а английски. Американците нямат свой език. Интересен факт, който всеки трябва да знае. Има само американски акцент.