Споделена история от Други

Инфлуенсъри - безделници
Здравейте!
Посочете пример за безделническа дейност (инфлуенсърска) с 0% КПД (коефициент на полезно действие), която е чиста загуба на време и безполезна за благото на обществото като цяло.

* Инфлуенсър - популярна личност, впечатляваща своята аудитория със специфични познания или интригуващо ежедневие.

** Ключови думи: инфлуенсър/безделник/лентяй/пройдоха/паразит/търтей/готованец/мързеливец/ и др.

*** бездѐлник - мн. безделници, м. Човек, на когото не му се работи; лентяй. Само безделниците стоят по цял ден в кафенетата.

Коментари

1.   Абсолютно вярно е това! Чуждестранните инфлуенсъри поне не се тюхкат по цял ден колко им е било натоварено да си монтират видеата, като родната Антоанета Попова например. Истината е, че те дори не се съобразяват с предпочитанията на аудиторията си, на която й писна да гледа сутрешни и вечерни рутини, грим, храна, готвене, какво правят през деня си (един неработен ден на работещите българи) и подобни. Предъвкване на едни и същи теми, които не изискват да са чели нещо преди това, защото тях и това ги мързи.

2.   Абсолютни безделници, ама безделници с пари са явно повечето, на които не им е нужно по начало да работят, за да си плащат сметките. Даже се чудя още колко време ще просъществува тази боза със популярността на тия соц мрежи, които само покваряват и развалят хората. От средство за комуникация се превърнаха в място за висене и съществуване, но почти нищо градивно и никаква връзка с реалния живот.

3.   Хората имат нужда от емоции, затова има и инфлуенсъри със съответнице последователи.

4.   По принцип грешиш авторе, хората които описваш не можеш да наречеш мързеливи или безделници. Те просто са новия вид забавление, които заменят едновремешните разказвачи на приказки по улиците, които са били заменени от цирковите артисти, след тях театралните актьори, след това те пък са били заменени от филмовите актьори, после изгряват кеч актьорите, днес всички тези започват да се изместват от инфлуенсъри. Разбира се прекалено голямото им количество, често влошава качеството, но клиентелата сама избира кой "театър" да гледа и днешното интернет пространство, предлага от този вид забавление за всеки вид интереси. И съвсем не мога да се съглася че не са полезни, те са точно толкова полезни колкото актьорите от филма Карибски пирати например. Ползата е забавление, дават на последователите си възможност за малко да избягат от реалността си и да погледат нещо, което е забавно за тях. Полезни са за подобряване на емоционалното състояние на клиентелата си. А реално никой не може да те накара да гледаш, аз лично за първи път от коментар 1 разбрах че съществувала Антоанета Попова.

5.   Добре беше преди социалните мрежи, когато разни безделници нямаха поле за изява и трябваше да бачкат истинска работа, за да си вадят парите.

6.   Факн6е, че топ инфлуинсърите изкарват много, а представи си някой с научти постижению и денонощен труд, печели в пъти по-малко. Тези хора вдъхновяват младите хора, една такава загледах учила в чужбина и на изречението и:Чувствам се, като сопол. Просто ме отврати. Що за израз, изказ... простотия.

7.   Случайно попаднах на единия от тия безделници и го слушам как се оплаква, че нямал зарядно в Теслата и че му се отлепило уплътнението на вратата и затова трябва да ходи до Румъния. Направо да ги ожалиш. Нямал зарядно в колата милия... тц тц тц

8.   Преди им казваха шаврантии, а днес - инфлуенсърки!

9.   Защо толкова ви е яд на тези и инфлуенсъри? И защо се занимавате с тях.

10.   9, яд ме е защото ми вменяват каквото те харесват и промиват мозъците на децата с простотии, българските инфлуенсъри, за разлика от доста такива в чужбина са мързеливи, арогантни и адски ограничени откъм интереси и знания. Докато другаде някой, който само умее да се гримира и то любителски това умее в живота би бил забит в ъгъла или пратен при проститутките, тук ни се налага да ги издигаме на пиедестал и децата да подражават на някакви безмозъчни патки

11.   Бойко Борисов. КПД не е просто нула, а -10%, понеже България не само не мърда, а затъва все повече и повече всяка изминала година от 13 години нон стоп власт. Обаче има яко последователи сред тоя тъп народ от остригани ганчовци с бради и маратонки, почти всичките, вече 13 години масово последователи в България. Ниската им вибрация резонира с него, затова са му последователи и резултатът е налице.

12.   Инфлуенсър е човек с влияние. Пример - Роналдо скрива кенчето на Кока Кола и продажбите на компанията спадат. Модерната представа за инфлуенсър се измени във най-често безполезен индивид с много последователи (предимно деца и безделници) който на гърба на другите печели пари.

13.   Не мисля, че всички инфлуъенсъри са безделници. Има хора, които правят много интересни неща и са страхотно развлечение за аудиторията. :)
Че има много "wannabe" инфлуенсъри и инстаграм модели, които печелят само от една снимка с водка, примерно - така е, но не всички са такива.

Ето, ще ти дам пример с едно страхотно девойче - Faith Georgieva в YouTube. Момичето си има канал за криминални истории и разказва много увлекателно. Факт е, че каналът ѝ не е първият такъв в България, както тя твърди, нито пък е особено оригинален - но момичето разказва увлекателно и лично аз съм се заглеждала много пъти в това, което излиза от нея като материал.

И тя се води инфлуенсър и дори има спонсорирани реклами във видеата понякога, НО аз лично виждам смисъл в това, което тя прави, влага много труд в сглобяването и самото търсене на материалите.

Та, ако трябва да съм честна - просто спрете да подкрепяте посредствените моделки и инфлуенсърки, забранете и на децата си, и ще видите как скоро няма да са толкова важни.

14.   Faith Georgieva и Choko са от единиците с качествено съдържание и много труд, така е. Но ние говорим общи, като цяло. Faith Georgieva като съдържание е по-малко известна от Антоанета Попова или Изабел Георгиева, но е вложила много повече труд, усилия и си струва нейния канал да е по-популярен, така е