Споделена история от Други

Да я махна ли от приятели във фб?
Аз съм жена на 24 години. С бившата ми най-добра приятелка с която бяхме съученички, случиха се някои неща и се разделихме. Всяка пое по своя път. Миналата година реших да я потърся и така започнахме да си пишеме често. Най често тя ме търсеше. Обаче откакто си намери приятел тя спря да ми пише и дори започна да ми сийнва. И аз спрях да й пиша. Вече не ми пука, Искам да я махна от фб защото не ми трябва и не я чувствам за приятелка. Но не искам да се чувствам гадно че съм я махнала без да й кажа. Дайте съвет

Коментари

1.   Да.

2.   Блокирай я и готово. Може да стои в списъка ти с приятели, но няма да вижда твоите публикации.

3.   Не я махай от приятели, няма смисъл, нито сте се карали, нито нищо. Бих ти дала като идея да направиш така, че да не ти излизат нейни публикации в новините, доколкото знам може и в Месинджър да я ограничиш (да ти изчезне от чатовете, да не получаваш нотификации за нейни съобщения и други). По този начин максимално ще ти изчезне (така да се каже) от полезрението и просто ще спреш всякакъв вид комуникация с нея. Ако пък смяташ, че това за теб е окей, просто я махни, но на мен ми се вижда детинско, след като с нищо не го е провокирала, визирам скандал някакъв или нещо от този сорт.

4.   И без това казваш, че сте се отдалечили вече. Както го чувстваш така постъпи без угризения.

5.   И мислиш че така ще я накажеш, че не ти обръща вниманието което ти изискваш от нея? Смяташ че тя е длъжна да отделя до живот "правилно" количество време за теб което ти си определила?
Добре знаеш че тя сега си има приятел, добре знаеш какво е да си влюбена и колко време отнема да обръща внимание на приятеля, неговите роднини, неговите приятели, и колко уморена от емоции може би се чувства.

6.   Бебешки истории! Жената си има свой живот, както и ти, надявам се. Приятелството ви няма да бъде, както е било преди. Много са ми смешни тия маханици и прибавяници на приятели във фейсбук.

7.   Сама казваш, че всяка от вас двете е поела по своя път. Какво други обяснение е необходимо? ! Емоционалното съдържание вече не е същото. Неприятно, но е нормално, случва се на всеки. Лично аз също имах близки приятели, с които се отдалечихме. Не се търсим и дори не съм сигурен дали ако видя някой от тях, бих отишъл да го заговоря.