Споделена история от Други

Непокорно куче ши-тцу
Проблемът е, че 4г. Куче ши-тцу си позволява да хапе стопанина си, драска по вратите, защото иска постоянно да е в стаята на стопанина си, не дава да му се подстригва главата и хапе а само тялото и яде само кокали, други храни не хапва, много пъти не слуша. ИНАТО Е И РЕВЕ ДА ВЛИЗА В СТАИТЕ И ПОСЛЕ ПО ЛЕГЛОТО ДА СПИ НА СТОПАНИНА СИ, НО ОТ СТРАХ НЕ ГО ДЪРЖА ВЕЧЕ ЗАЩОТО Е ХАПАЛО. Гледано беше с много грижа, но пишка навсякЪде още, не се паддаде на послушание.
ПЛАШИ СЕ И ОТ ГЪРМЕЖИ И ЛАЕ НА НЕПОЗНАТИ НО НЕ НА ВСИЧКИ.

Къде можем да го изпратим според вас, тъй като е порода в приют, или в развъдник или на друго място? Дайте съвет.

Коментари

1.   Аааа, големи тъпанари сте! В приют ще умре.
Има породи, които е нужно да се обучават. Тва да не ти е играчка? ! Какво като е малка порода. Има си характеристики за всяка порода и тази има нужда от дресировка. Горкото куче...

2.   Пускайте обява и ако никой не го иска в приют. Напишете изрично, че е агресивно и хапе, за да не пострада някой друг.

3.   Преди да тръгнеш да даваш животинчето в гаден приют, препоръчвам ти да гледаш епизоди от предаването-, , Говорещият с кучета". Предаването преди време го излъчваха доста често по тв., но би трябвало да ги има епизодите онлайн в интернет.
Дай шанс на кучето да си оправи поведението, преди да го изхвърлиш от дома си.

4.   Аман от такива като теб. Дано децата ти да са все послушни и да не те ядосват. Току виж решиш да ги изоставиш в дом за сираци.

5.   Съжалявам, че ще го кажа, но не сте се справили с обучението на кучето си. Трябва да му се отделя внимание, да му се карате когато прави бели, да го награждавате когато е направило каквото сте поискали от него. Очевидно кучето ви е стресирано и за това хапе. И аз имам ши-тзу и това е най-спокойното и кротко куче, което съм имала. Изключително послушно - никога нищо не е повредило, изключително умно - много бързо научава команди и си ходи само навън по нужда, и доста мързеливичко - не му се обикаля много или пък да беснее цял ден в къщи. Има треньори за кучета ако вие не може да се справите, ако обаче сте решили да го разкарате за по-лесно, по-добре пишете в някоя от ши-тцу групите във фейсбук, че поне да попадне при читави хора.

6.   Потърси училище за кучета, но изглежда ми много преувеличено това което пишеш и звучи като че ли проблема е в теб а не в кучето. Няма такъв филм яде само кокали и и то дребна порода със слаба захапка.