Споделена история от Други

Предложение относно сайта
Тъй като този сайт е за анонимно споделяне, предлагам коментари подписани със псевдоними да не се одобряват, така ще се избегнат дразгите и излишният спам.
Нека всеки под коментар изкаже мнението си.

Коментари

1.   Не съм съгласен. Освен това тук се допускат да се подписват само стари посетители на сайта. Аз лично пробвах да наложат мой псевдоним, обаче бях рязан често и се отказах. Но мен ме кефи повече да виждам какви глупости пише Блак Сабат и някои други от женски пол.

2.   Съгласен съм, има други форуми, които задължително изискват регистрация и псевдоним.
Да се одобряват само псевдоними писани в "проза, литература", някои са авторски и е приемливо да представят себе си както искат.

3.   Напълно подкрепям, разни кифлоприземители, торбаланковци и други да спазват правилата на сайта!

4.   Подкрепям, някои с голямо его слагат псевдоними тук, тук е анонимен сайт и има защо да е такъв.

5.   И каква е причината авторе да си против свободата, всеки да си има избор, дали да си има пседоним или да няма? Защо те дразнят псевдонимите им? Забелязах с годините, че понякога ползват псевдонима си, понякога не и се изказват като анонимни.

6.   Подкрепям. Като е анонимно да е за всички. Интересува ме текста, не кой го е писал.

7.   Съгласна, но няма да ни се вземе под внимание мнението

8.   5, няма всеки свободата, защото не всеки ако сложи псевдоним му публикуват коментара, както на не всеки, който публикува коментар спазваш правилата и не само тези на сайта се публикува, за сметка на обидни коментари, сексистки, педофилски коментари, както и педофилски теми. В закона е писано кой е педофил и кой не за да се разсъждава на тази тема и колко били сладки и свежи малки момиченца.

9.   Дали ще си пишат никому ненужните псевдоними или не, това няма да ги направи по-умни, нито ще се разкарат от сайта. Иначе и мен много ме дразнят тия с никовете с това, че хем са прости, хем си показват простотията с увереност и са убедени, че са хванали Господ са шлифера. Всички ги знаем кои са. Ефект на Дънинг-Крюгер в действие. Добре, че поне най-дразнещия Торбалан се разкара. ЧХ е плътно по петите му по идиотия.

10.   Не съм съгласен!

Всеки трябва да има свобода и възможност, ако иска, да си напише псевдоним под коментара!

11.   Нямам нищо против псевдонимите. Помагат ми да подбирам кои коментари да не чета. Има няколко автора с псевдоними, които директно ги скролвам без да ги чета.

12.   Подписващите се го правят с псевдоним, който не разкрива самоличност. Всъщност, аз бих искала сайтът да стане форум.

13.   И пак се продължава одобряването на коментари с псевдоними, стана ясно, че не са желани!

14.   Значи 100 или 1000 човека могат да спазват правилата, а 5-6 не могат? Точно тях не ги чета изобщо, но и без ника ще ги позная безпогрешно по глупостите, които пишат. И по това, че независимо от темата пишат винаги за себе си. Вече им знам биографиите, даже и на един, който се появи отскоро и още се представя със специалността от казармата.

15.   Кифленца, по-малко приземени ли ще се чувствате, ако пишещите мнения нямат подпис?

Между другото, правилата на форума забраняват публикуване на ЛИЧНИ ДАННИ, а подписът е нещо съвсем различно, щом не е лично име и не съдържа официално познато прозвище (например обществена личност с разпознаваемост в обществото, като: Влади Въргала, Графа, Шкумбата, Мара Отварачката, Мариус Куркински, Астор, Фънки, Тиквата, Део). Лични данни са:
- собствено име и фамилия;
- артистично или наложило се прозвище на известна обществена личност;
- собствен телефонен номер;
- ел. поща с включено в нея лично име (фирмените пощи или такива без собствено име по Закон НЕ се считат за лични данни);
- личен адрес или точни данни за местоположението му (GPS координати);
- номер на лична карта;
- ЕГН;
- IP адрес;
- снимка на лицето.

Ако го искате черно на бяло, ето ви го обяснено официално по Закон:
https://commission. europa. eu/law/law-topic/data-protection/reform/what-personal-data_bg

Отделен въпрос е, че тук повсеместно проверяващите сами нарушават правилата на форума, одобрявайки всеки ден мнения с грозни епитети и целенасочени обиди на личностна основа. Има десетки хора, които се включват с "мнения" единствено с цел да плюят и да ръсят омраза, вместо да участват по нормален начин с доводи в разискването.

- Кифлоприземител

16.   Не искаме да се одобряват коментари със псевдоними, редно е модераторите да се съобразяват с това!

17.   На мене пък ми е супер гадно да чета мнения без подпис. Може да са от всеки. Ми то може мненията в целият сайт така да ги пише един и същ човек. То тука само мнителност дали темата е истинска, песимизъм ограниченост и тъпотии все едно всичките неща не са писани от отделни личности, а са писани от един и същ индивид с изключмение на мненията на тия, които се подписват. Трябва да се забрани на хора да пишат като се крият като плъхове. Гадно ми е също тук да ровят като мишки само и средно на всеки сто прочели тема само двама от тях да са оставили коментар. Останалите 98 са консуматори, тарикати и шушумиги които само ровят тук като мишки и нищо не споделят и трябва да бъдат с отрязан достъп. Крайно време е да се вкарат нещата в правият път в този сайт.

Чорбаджията на курникът

18.   На мене ми е все едно кой как ще се нарече или ще пише напълно анонимно(което е по за предпочитане), но е по важно какво е написал, и още по важно е, как другите от форума го оценяват. С тези звездички това не се получава, много по добре ще бъде, да се отброяват положителните или отрицателните оценки, и да се изписват с цифри, а не със звезди. Сигурен съм, че тогава ефективността и активността ще се повиши, а ползата за хората ще бъде много голяма.

19.   Псевдонимите мисля, че по-скоро вредят на пишещия историята, ако е наясно с тях разбира се. Какво имам предвид - например, ако авторът е чел мнения в други теми на въпросното лице, подписващо се с Х, и не ги одобрява, то веднага ще се настрои да не хареса и настоящото му мнение, пък макар и то да има резон в конкретния случай. Може даже и да не го прочете. Или обратното - понеже много харесва мненията на това същото лице, да приеме по презумпция, че съветът е добър, а той да не е такъв. С две думи: малко е трудно да си безпристрастен, след като вече си се настроил по определен начин. Аз поне съм така и вече дори тенденциозно пропускам мнения от определени хора, които съм преценила, че не са на моята вълна и не мога да се асоциирам с написаното от тях до момента. Ако мнението беше анонимно, това щеше да бъде избегнато.

20.   Не мисля че псевдонимите са голям проблем, по-скоро проблем са коментарите в които се нападат авторите без причина.

21.   Номер 19, това, което ти описваш, е безволие и лесна податливост на пристрастно мислене на някои от потребителите. Би било полезно за тях самите да се научат да имат свое мнение, да съдят за хората според техните думи и постъпки, да бъдат безпристрастни. Това ще изгради у тях способност да разсъждават и вземат правилни решения, а не да прекланят главица, ставайки роби на предубежденията си. Ако някой се припознава в нечий подпис, това е проблем на припознаващия се, а не на подписващия се.

Ще ти дам пример как аз разсъждавам. С лекота отдавам заслуженото на всяко допринасящо за някоя тема изказване, независимо дали същият човек преди това е изрекъл нещо непристойно за мен или за други хора. Често се случва да отговарям учтиво и да водя диалог с хора, които са ме псували тук или клели да ми се случи нещо лошо. Има една добре позната подписваща се тук участничка, която в предишни години на два пъти ми се извиняваше, задето е била груба с мен преди това, без да е било основателно. Случи се и наскоро друга жена тук да ми се извинява, но тя нямаше подпис. Тя после установи, че нейната предубеденост ѝ е попречила да осмисли написаните от мен думи и прибързано е започнала със заяждането (нещо, което и ти описваш горе). Това е грешен подход и вреди най-вече на този, който не умее да владее себе си.

Такива хора обикновено сами си признават, че НЕ четат какво е написал човекът, когото хулят, но същевременно си ИЗМИСЛЯТ всякакви неверни неща по негов адрес и после се излагат пред всички, като пишат собствените си лъжи за него и се опитват непременно да изопачат нещата по грозния начин, по който ИМ СЕ ИСКА да бяха в действителност. Покварената им душа се храни от това да изпъкнат със злоба и само това осмисля деня им. Жалко за тях, но все пак тяхно е решението какви ще бъдат нравствените им устои. Те не правят така единствено спрямо подписващите се, а дори и само въз основа на това дали отговарят представител на отсрещния пол или от същия пол, но несподелящ техните виждания (пример: неспособни на сериозни отношения жени с голям навъртян километраж плюят по рано родили жени със сплотено семейство), защото са силно предубедени и в желанието си да уязвят някого употребяват възможно най-грозните епитети, на които са способни.

Положително настроените хора не трупат мрачни мисли у себе си, имат чиста съвест и са безпристрастни в мнението си към останалите. Последните обаче са отговорни за това как ще бъдат възприемани. В един момент може да правят добро впечатление, в следващия - обратното. Въпрос на ценности и постоянство в действията им.

- Кифлоприземител

22.   Не е редно да се подписват коментари в анонимен сайт.

След като това очевидно не е ясно на някои потребители, би трябвало наистина модераторите да се намесят и да изтриват псевдонима или изобщо да не публикуват подписани коментари.

И мен сайта доста ме разочарова с това и мислех и аз да пусна такава тема с надежда да се усетят.
Иначе към момента и аз скролвам надолу и като видя подпис под коментара, просто не го чета, но все повече губя интерес, защото с тези псевдоними става ясно, че по всички теми пишат все едни и същи хора.