Споделена история от Други

Имат ли жените по-голяма психическа сила от мъжете
Чудех се дали тук му е мястото да споделя нещо. Всичко започна от някакъв нищо-незначещ спор със съпругата ми и вменяване на вина на мен, и съответните изводи за моето държане спрямо нея. Държа да подчертая, че сме и двамата на повече от зряла възраст. Съпругата ми започна да твърди, че мъжете като правило не издържат на емоционално-психически натоварвания и че те позорно бягат, когато в семейството има болен член. Лошото е, че и двамата имаме близки, даже много близки познати, които потвърждават нейната теза. В едното семейство мъжът се беше изнесъл при "маминка" и нито се интересуваше от деца, нито даваше някакви пари, а се интересуваше от компании с жени. Съпругата в семейството, след много грешни диагнози, които забавиха адекватното лечение И беше установено, че има синдром на Хочкинс в 3, 5стадий. Имаше махане на лимфни възли, тежка химиотерапия и най-вече продължителна, лъчетерапия, опада И косата, а тя имаше много хубава руса коса и е със сини ясни очи. От това тя доста напълня, а иначе имаше спортна фигура. През всичкото това време, тя ходи на работа, готви, гледа децата, чисти и т. н. Казваше как се е криела да повръща в тоалетната да не забележат колегите И. На всичкото отгоре "хубавеца", когато веднъж, по случайно се е отбил, за да се наяде с ирония И казва, че е надебеляла. Тя имаше много хубава перука с цвета на косата И, така, че той не забелязва това. Той даже и не разбра, че тя е болна-никаква заинтересованост. Пропуснах да кажа, че в най-тежките И моменти от лечението, той се сеща, че трябва да се разведат и когато минава делото, най-нахално И иска пари за такси. Жената си е здрава, ходи на контролни прегледи а от това време са минали 18 години. Тази жена ни е роднина така, че на голяма част сме свидетели. Другият случай е подобен, но там жената е с рак на гърдата и пак същите проблеми, и тук жената гледа дете и се лекува, а в това време съпругът се развежда, защото е открил нова любов. Жената и тя е здрава и ходи на контролни прегледи, има си малък бизнес, сама се издържа и гледа детето си. Третият случай е, че мъжът се разболява, здрав едър, спортист и внезапно тази "хубава" диагноза, следва операция, рязане на лимфни възли, а съпругата му до него по цял ден на една малка табуретка по 12 часа. Даже си беше купила бяла престилка, сложила статоскоп и, на високи токчета и хубави джинси. Хората я мислят за лекарка. След това познатото -лъчетерапия, води съпруга си на облъчване, чака го, води го в къщи и пак отива на работа. От тогава минаха много години. Та в тези случаи се показва някаква особена сила на жената, не говоря за физическа, а някаква стаена в нея. Та интересно ми е вашето мнение и съответната реакция. Да подчертая, случаите са реални, а и друго, и тримата се разболяват на възраст в границите на 35-37 години.

Коментари

1.   До човек е. А жените по принцип имат по-висока издръжливост към подобни рутинни задачи, които не ги кефят.

2.   Мъж съм, но в моргата винаги припадат мъже вкл. и кандидат полицаи и почти никога жени.

3.   "позорно бягат, когато в семейството има болен член. "

Не са малко жените които бягат когато мъжът им се разболее, и те трябва да се грижат за него, вместо обратното. Но проблемът не е толкова емоционален, колкото прагматичен сигурно...

Иначе на въпросът ти - определено не. Ако не знаеш, мъже са гнили по фронтовете с години, из окопите, в кал и чакайки да умрат. Нещо което огромната маса жени не биха издържали. Но дали повече мъже биха се опитвали да избягат от отговорност, стига да могат... Сигурно да, мъжете са по-добри егоисти. Особено ако говориш за "семейни мъже" в днешно време, повечето са путьовци... Жените такива си ги търсят.

4.   Голяма част от мъжете станаха путьовци факт! Аз лично издържам на сто процента жена ми. Грижа се за нея, не давам и косъм да и падне от главата. Дори бих продал и бъбрека си за нея. Тя също дава всичко за мен. В къщи не пипам нищо.

Чингис Хан-Скандинавеца

5.   Има мъже, които са големи егоисти, много нарцистични. Гледат единствено какво може жената да им даде и да е с отличен външен вид и отношение към тях, от тяхна страна не предлагат нищо.
Да, наистина много пъти, когато има болести, големи проблеми, смърт в семейството и подобни, отношенията между посредствени хора и където няма любов, се обтягат и това може да доведе до раздяла.

6.   Не, жените нямат нито психическа, нито физическа, нито емоционална, нито каквато и да било друга сила ПО-ГОЛЯМА от тази на мъжете. Всичко, което ти го е надрънкала жена ти са пълни глупости, или ти самата си жена, представяща се за мъж, и опитваща се да ни натриса болните си феминистични идеологии. Жената само появи ли се някоя кризисна ситуация тотално полудява и изперква от паника, започва да реве, крещи, врещи и пищи. Мъжът на нейно място ще седне, ще помисли трезво и логично как стоят нещата, какви са възможностите за оправяне на проблема, какви са първопричините за проблема, и ще започне последователно и методично една по една да ги ликвидира, докато не го разреши напълно. Жената такова нещо като логика не знае. За нея съществуват само емоциите и чувствата и като се появи някоя мишка тя не вземе някой предмет да я убие, ами се качва отгоре на леглото и почва да пищи "мъжоооо, къде си, убий я тая мишка! ", че нея я е много страх. В шофирането също са зле. Гледат си маникюра и грима и говорят по телефона, докато карат и изобщо не гледат в пътя, така не една и две катастрофи са създадени, и то от безхаберни, безотговорни жени. За разболяването също не си права. Ако мъжът се разболее и падне на легло, жената в повечето случаи не остава да го гледа и да се грижи за него, ами хуква веднага да лапа чужди хуйове и да си търси някой по-богат и заможен, който да я издържа нея и да се грижи за нея цял живот. Жената е себично и егоистично същество и мрази да се грижи за някой друг, по-скоро предпочита някой друг да се грижи за нея и гледа да си уреди собствения гъз на хубав и лек живот. Изобщо не й пука нито за деца, нито за мъж, нито за нищо друго, освен за себе си. Ето това са ти "великите" жени-героини - пукнат грош не струват.

7.   Дрън-дрън. И аз съм ги слушал тези глупости, чиста женска злоба и избирателно разсъждаване. Все се изкарват света вода ненапита, но реално жените са тези, които при най-малката трудност духват. В момента, в който усети някаква слабост в теб или недай си Боже да останеш без пари, веднага ще й видиш гърба.

8.   Ако някой те изостави, не е достоен човек. Да са си намерили тези жени по-добри мъже. Те са имали избор, за разлика от мъжете ( в последните десетилетия единствено известни актьори, певци, богати бизнесмени, футболисти и мутри имат избор на жени).

9.   Глупости. Жената е по-слаба от мъжа и физически, и психически и това не е срамно. Просто така сме устроени.

10.   Има момченца, които ги е страх от игли. Имам познат, които има алергия към оси. Ако го ужили трябва незабавно да се бие инжекция. Лигльото почва да припада само като я види. Дърт 35 годишен пръч, а малко кръв да види и пребледнява. На жените от рано им е втълпявано колко боли раждането и как трябва да свикват.

11.   Мъжът на сестра ми също си намери любовница, когато получи тежка диагноза, разведе се с нея след 13 години брак и тя се върна с двете деца при родителите ни. Тя се оправи и здравословно, и с наша помощ - финансово, впоследствие си намери и хубава високоплатена работа.
Бившият й мъж дори се скара с майка ми и й каза, че му била дала болната си дъщеря.
Някога твърдеше, че каквото и да стане винаги ще я обича.
Да, ама не.

12.   Съвсем не става въпрос за психическа сила в описаните случаи. Нима някой от вас твърди, че мъжете бягат защото не могат да издържат емоционално на болестта на жена си? Нима описаните мъже са избягали от жалостивост и съжаление към болката на жена им? Ако случаят е такъв тогава оже да се каже че тези мъже не издържат на емоционално-психически натоварвания. Ако обаче мъже са избягали от болната си жена просто за да не поемат отговорност, а да я заменят със здрава жена, това си е чисто консуматорство, подменят жена си точ но както подменят развалената техника в дома си, разваля се пералнята купуват нова, съответно разваля се жената търсят нова и здрава

13.   4, тебе те знаем. Неандерталец в човешка кожа.

14.   Чисто статистически когато член на семейството се разболее лошо много по-голям процент мъже напускат семейството си, отколкото жени.
Жените остават и се грижат за болния член.
Дори когато жена се разболее с опасност за живота лекарите понякога я подготвят емоционално за възможността мъжът й да я напусне.
Не ми се търсят сега статистиките, но който иска е свободен да ги намери.

16.   Има по-силни хора, както и по-слаби, но не мисля, че опира толкова до пола, а до човека.

17.   Това са пълни глупости, занимаш ни с нечии история, аз пък се сещам за мъже нагърбили се с всичко, а жената тотално неадекватна. Какъв е смисъла на тази безсмислена дискусия, има всякакви хора, съдби, издръжливи, търпеливи и т. н. Сравняваш несравними хора и събития.

19.   Жените издържат на повече болка - физическа болка, това е вярно! Колкото до психическа сила /каквото и да визираш под това/ - кажи го на жената, която оня ден "спасявах" от оса! И понеже сигурно си мислиш "взел си я, ще я спасяваш" - не, всъщност тя беше продавачка в магазин, а аз влязох, за да купя хляб. В крайна сметка трябваше да помагам на жена на над 30 години да се пребори с едно малко насекомо. Можех и да я зарежа, но като я видях колко наплашена е, ми стана жал и временно отложих пазаруването.

И за паяци можем да говорим... И за какво ли не! Тук даваш по-скоро примери за идиоти, които си гледат кефа и това е съвпаднало с нечии страдания. Идиоти има и винаги ще има, егоисти също! Това какво общо има с "психическа сила" и "емоционално-психически натоварвания"?