Споделена история от Други

Търся трезво искрено мнение
Здравейте. Според вас възможно ли е ако изчезна от проклетата ми къща, да заживея нормален живот? Безработна съм по ред причини, ако започвам буквално от нулата без никой зад гърба си, намеря си работа, дали ще е вариант да живея в колата докато започнат да ми плащат, след това да намеря някаква евтина стаичка, да живея там докато не завърша висшето и после евентуално да си намеря по-платена работа, по голямо жилище, може би и друга кола? Дали са постижими тези неща или са само в мечтите ми...

Коментари

1.   Авторке, така като те чета, проблемът не е в къщата, а в главата ти!

По принцип е добре човек да има дом!

Какво ти пречи къщата?

Ако не се чувстваш комфортно в нея - извикай православен свещеник да направи водосвет и да поръси в къщата, и да освети и самата къща!

Това за което мечтаеш, и въобще всичко материално, е постижимо в живота, но запомни от мен, че много по-важно е духовното. Защото душата на човека е много по-ценна от тялото му!

Затова - стреми се да се развиваш като човек, да намериш Бога, да започнеш работа, и всички тези въпроси, които сега те вълнуват - ще се разрешат или сами ще отпаднат.

А да живееш в кола - не е вариант: къде ще ходиш до тоалетна, как ще се миеш, къпеш...

Просто си потърси работа и като я намериш, и имаш вече доход, тогава ще обмислиш конкретно нещата!

2.   Не само са в мечтите, плод на чиста идиотщина са. Добре, ще живуркаш у трошката си, бомба. Кеф ти климатик (надявам се поне това да има), кеф ти личен транспорт, кеф ти да нямаш наем. Екстра, но с една уловка: климатик, трошка, тези изискват гориво, то изисква пари, които нямаш. Също така, колите нямат кенеф. Та, к'во правим сега? Серем на паркинга или караме до гората всеки път шом ни се присере? Останалото "може би ще си намеря, дали ще си намеря" няма дори да го коментирам. Не знаеш къде си и що си, а искаш да ставаш бездомна без пукната пара в джоба.

Малоумно е. Толко. Почваш работа (ако ще мижава), спестяваш, тогава правиш резки движения. Ако волево искаш да излезеш на улицата, няма какво да ти кажа.

3.   Продай си колата, намери си квартира, може със съквартирантка или на общежитие, щом си студентка. Намери си работа, учи и работи, всичко може, действай и успех!

4.   Не мисля, че е добра идея.

5.   Не можеш да живееш в колата. Първо потърси работа.

6.   Намери си сега работа и спести малко пари, намери къде да живееш и продължавай да работиш, учиш... Емоционално си настроена, живот в колата как да стане, 2 месеца и пак идва зима, хигиена, къпане... много филми гледаш. Помоли приятели, сети се да някой който има място и можеш да отидеш да живееш при някого.

7.   Продай колата с парите наеми стая, идеята ти да живееш в колата не е добра, защото няма как без да се къпеш да ходиш да работиш сред хора.
Ако си млада и пълнолетна просто стигни до морето и работа и квартира ще ти дадат, спестявай за да имаш на есен да си наемеш жилище и да намериш постоянна работа

8.   За съжаление няма как да живееш в кола, така че преди да напуснеш къщата си намираш работа, спестяваш на наема на 1 малка стаичка или си намираш съквартиранти, с които да делиш наема и тогава напускаш.

9.   Търси си гадже, живеи при него, така може да си делите разходите за месеца, намери си работа, вариант да отидеш в чужбина е добре, щом си така както описваш, средата в която си е неподходяща, щом си решила да се местиш, не е от хубав живот.

10.   в сОФИЯ има стаи по 300 лева, по-добре си наеми една такава, с обшо ползване на баня и съквартиранти, ще плащаш и по-малко сметки като си делите.

В колата няма как да живееш за дълго, още по-малко зимата ще трябва да ти бичи климатик, а това значи колата да работи постоянно - ще даваш луди пари за гориво!

А с къщата не разбрах какъв е проблемът - караш се с ваще или нещо друго?

Т. Т.

11.   Авторке, не казваш на колко си, защо искаш да се махнеш, в село ли си, в град ли?
Не, не стават така нещата. Колко ще изкараш в колата? Ако нямаш пукната пара заделена, ок и да живееш в колата какво ще ядеш? Потърси си работа с настаняване - виждала стм такива обяви за София. Нищо не пречи да опиташ.

12.   Не ги слушай тия лумпени българи. Има много хора в щатите, които живеят в колите си когато загубят домовете си поради неплатежоспособност, а там цените за наем са страшни, застраховки, медицински.. ужас. Тук ще става като там, все по-зле и с цените на имотите... Не всеки е селски или комунистичеси наследник, че да има свой дом, а да се тегли ипотечен кредит, за половин милион, за ново строителство... безумие. Не всеки работи в хай тек парк и не всеки взима 5к заплата.
Ако обстановката в тази къща е ужасна, подозирам заради хората в нея - бягай от там. Планът ти е добър, според мен. Намираш си работа, отиваш в колата, паркираш се близо до бензиностанция за по-голяма сигурност и така, там ще ходиш и до тоалетна. Интернет ще ловиш от бензиностанцията или в някое заведение където да си вършиш работа на лаптопа, след като си студентка. Ако нямаш лаптоп, има евтини ноутбуци по 300 - 400 лв. за да си пишеш курсовите работи и да сърфираш в нета. Къпане в някой фитнес. Вадиш карта за целия месец, за 40 лв. и готово. В колата реално само ще спиш, и ще си почиваш. Може да е много удобно с някои модификации.
Пък след време, ще видиш какво ще стане. Но не се плаши от това да спиш в колата си.

13.   Имах едно гадже- французойка, която беше живяла в колата си в Париж, 2 години, като е била млада.. Работила е нормална работа, но мнгоо трудно се взема жилище в града. Има хора костюмари, които живеят на палатки. по парковете там.
Практически е възможно обаче:
1. За зимата си вземаш един мнгоо добър спален чувал. 300 лева. С хубав чувал, даже и на палатка в планината, в снега може да спиш без проблеми. Лятото нямаш изобщо никакъв проблем. През ноща може да стане студено понякога, особено като падне росата
2. Паркираш на някакво място, където е пусто. В България поне можеш да паркираш буквално навсякъде
3. Вземаш си абонамент в един фитнес, където да се къпеш. За жена е даже по добре, тъй като няма нужда да се бръснеш
4. Единствения ти проблем е удобството. Ако колата ти е комби си ок. Ама на седалките да спиш всеки ден ще ти се стори нагорнище.
5. Обществени перални в студ. град има колкото искаш.
6. Пак там може да се храниш по столовете. Топла храна. Все още са по комунистически цени.

Знам, че сигурно даже нямаш 18 и сигурно не се разбираш с вашите. И аз ги правех тия неща като бях на толкова. Спях на скамейките в парка, лятото. Как да е.. успех ти желая!