Споделена история от Други

За мен да имам дете е абсурд
Здравейте! Искам да споделя моето мнение. Аз съм нещо като практик по-скоро. Не искам да споделям за себе си информация. Ще кажа само, че за мен най-важното нещо в живота ми е да пътувам, всеки месец ходя в няколко държави на екскурзия. Заради пътуването има някои ограничения-това, че трябва да бъда минималист и да притежавам много малко вещи, защото често се местя, също така не мога да си позволя да имам домашен любимец, не мога също така да работя работа, която не е изцяло дистанционна. Преди постоянно си мислех за бъдещето ми, аз съм млада, дали да имам деца или не. Хората ми казват, че трябва един ден да имам деца, но аз лично не изпитвам нужда и не виждам смисъл. Негативите на това да имам ще са много повече от ползите. Казвам ползите, защото съм практик. Не съм кариеристка, перфектна домакиня съм, обичам да готвя и да чистя. Аз съм млада, много красива, магнетична, всички мъже са луди по мен и аз се гордея с това, че съм кукла. Не мога да видя себе си като майка, дори не ми е приятно да си го представям. Мисля, че ако един ден имам дете, аз повече няма да съм личността, която съм в момента. То ще вземе цялата любов и внимание, което сега е насочено към мен, ще се чувствам странно и различно. Аз съм по-егоистичен човек, сега парите отиват за екскурзии, ако имам дете ще се намалят екскурзиите, освен ако не се започне работа като вол и въпреки това пак не се знае дали изобщо ще има такива. За мен най-важното нещо в живота ми е да пътувам, затова съм се отказала от много неща, включително и удобства като многото вещи и т. н. Може би един ден като обиколя абсолютно целият свят, до 10 години да кажем, ще се кротна малко, но пак не мисля, че съм достатъчно отговорна, че да седя да се грижа за дете. Просто се познавам, бързо ми доскучават нещата, аз съм сангвиник, ще пропусна много забавления в живота, а той е кратък. Като цяло ако един ден имам дете, то ще бъде само колкото да имам и заради другите хора, но не заради самата мен. Знаете, хората казват “Всеки трябва да остави поколение” и т. н. Мама иска да има внуци, но аз имам брат по-голям от мен с 13 години, той е кариерист, но аз мисля, че един ден с жена му ще си имат дете, така, че все пак ще се остави поколение и внуци, дори да не е от мен. Просто сега живея перфектен живот и знам, че един ден като имам дете няма да е същият. И защо да си развалям щастието? Сега имам пари, пасивни доходи, свобода, живея си живота, един ден като имам дете няма да е същият, не само материално, но и духовно. А и аз не дължа нищо на никого, както и другите на мен. Мен никой не ме е питал дали съм искала да се раждам (то няма и как), това е било изцяло решение и желание на родителите ми. Така че, аз съм важната и каквото аз преценя. И няма човек на Земята, който да ме убеди, че децата не са трудност, дори и малка такава, и че материално без деца човек е на много по-добро положение. А и като имаш дете ти имаш отговорност, не само че трябва да мислиш за собственото си оцеляване финансово, ами и за неговото. Сега животът е много скъп материално, човек едва успява да си докара добър живот за себе си само, а ако има и дете не ми се мисли, сигурно две работи ще трябват. И като цяло според мен това е само една трудност, пречка и загуба на време и финанси, по-добре тези пари и време да ги вложа в нещо смислено и в собственото си щастие. То повечето хора, които имат деца са го направили, за да станат щастливи, защото им е приятно да седят у дома или да се разхождат с детето, на тях не им е приоритет непрекъснатото пътуване. Но за мен например няма да е щастие постоянно да седя на едно място заради детето, а ще искам да се местя постоянно както сега. Като дигитален номад работата пак не ти позволява изцяло да се насладиш на пътуванията, но тя поне е смислена, буквално тя ти спонсорира тези пътувания, без нея ще си седиш вкъщи постоянно, а детето пък представете си каква пречка ще е. Постоянно ще се съобразяваме с неговите нужди и лигавщини. Всички хора с деца, които виждам са не напълно удовлетворени, защото се скъсват от работа дори повече от преди, защото за бебето се налага, трудно им е да пътуват, преди парите са били за тях за забавления или вещи, а сега не могат чак толкова лесно да си позволяват, както преди. Преди като нямах пари животът ми не беше интересен, но сега като имам виждам колко хубав е живота-пътувания, ресторанти, дрехи, преживявания, забавления, не искам да се откажа от всичко това за едно бебе, което аз дори не съм желала, а съм направила заради натиска на обществото. Моите родители са ни направили на 20 и нито са пътували в чужбина, нито нищо, само в апартамента и на работа и да ни гледат и така са си пропилели животите, дори тате заради работата се разболя и почина, той работеше много и много тежка работа и печелеше много хубави пари за България, които пак не стигаха заради децата най-вече. Според мен да имаш дете трябва да си алтруист и човек с много малко его, на когото изобщо не му пука за това колко неща ще изпусне в живота. То не е голям проблем да нямаш, много мъже не искат деца, други си имат вече, а и дори да си изпуснеш времето и един ден да се сетиш на 50 че искаш деца винаги можеш да си осиновиш, аз няма да гоня биологичният часовник и да се стресирам. Аз съм много далеч от 30, какво остава за 50 да мисля. А и представете си един ден да се разведа и независимо, че съм много красива никой мъж няма да иска да е с мен, само защото имам дете, не знам защо е това, но има такава теория. И още много причини да не искам дете има, но няма да пиша повече. А причини да искам е само, че ще се издължа пред обществото и няма да съм отхвърлена и това не е лична пълноценна причина.

Коментари

1.   Вярно е това, много правилно разсъждаваш. И бонус някой балканец ако получиш-и той ще иска грижи, готвене, пране, чистене. Ще седне наготово.
Намери си истински мъж, не плужек, който ще ти осигури бавачка, а не живот при маминка. Хората и с деца пътуват, стига да са платежоспособни. Не е нужно да стоиш завряна и да чакаш детето да стане на 3 години че да се разходиш до мола или на почивка. Сега мамите са модерни, не като нашите мами. От нищо не се лишават, до 9 месец са по почивки и салони за красота. Поръчва се храна за вкъщи-не като едно време, от кухнята в парка и обратно.
Това заробване може да се случи само ако се хванеш с някой голчо, дето няма пукната пара и кара жената да готви от сутрин до вечер и почивка най-много 2 нощувки в бунгало с хлебарки за отбий номер. Ако имаш свестен мъж и ще те води навсякъде и бавачки ще осигури и чистачка.
Няма нищо лошо в това да имаш едно дете. Жени със страхотна кариера са се справили, някои и по 2, 3 имат.
Лошото е да се хванеш с пропаднал мъж, и да те кара да живеел като в 19 век че няма пари за удобства или няколко вечери навън.

2.   Абсолютно те подкрепям. И според мен не трябва да имаш деца. Най-добре превантивна стерилизация.

3.   Браво авторке-много добре казано! Да ти кажа-възхищавам се на това, че доста си пътувала и продължаваш да го правиш и аз съм красива, интелигентна, никога не съм искала дори и 1 дете да имам, това за осиновяването-много добре си го казала-все едно чета моите писания, но за съжаление-без частта с пътуванията, при мен така се стече животът, че въпреки огромното ми желание за пътувания в чужбина-основно внимание се наложи да отделя на здравето си и съответно доста пари там заминаха, като добавим и факта, че парите винаги са били проблем в живота ми... Но не съм се отказала-надявам се догодина да съм събрала достатъчно за една екскурзия до Италия-Венеция, Кавалино, Верона, мисля да пътувам с организирана група, защото ще съм сама и малко ме е страх съвсем сама да пътувам до друга страна, още повече, че досега и със самолет не съм летяла и ще съм доста неориентирана на летището... но пък-като се засмисля-аз цял живот САМО на себе си съм разчитала и винаги сама се оправям, може и сама да тръгна, но вероятно няма да е точно на първото пътуване. Да те попитам-понеже ти доста си пътувала-според теб колко пари са нужни за екскурзия от 5 дни в Италия, 4 нощувки, пътуване със самолет в двете посоки и отсядане в 3-звезден хотел? Като уточнявам-слабичка съм и принципно не се тъпча с храна, тоест и само пица да ям-хич няма да ми е никакъв проблем, алкохол-не пия... , разбира се държа да плавам с гондола-без значение, че е скъпичко, малко пари и за сувенири... и горе-долу по груби сметки-според теб колко пари ще са ми нужни? Знам, че при пътуване в група по-лесно се преценяват разходите, кои неща са включени и кои-не в екскурзията, но ако реша да съм сама? Някои хора казват-с организирана група-излизало доста по-скъпо, други казват обратното. Аз считам, че ако пътувам сама-може и доста по-скъпо да ми излезе... не знам. Ще се радвам да ме ориентираш... А също и да попитам-докато четох поста ти, останах с впечатлението, че вероятно си инфлуенсър? Не знам-ти кажи дали правилно предположих...

5.   Добре де, защо ни се обясняваш на нас? :) Всеки си избира сам пътя в живота, аз пък имам две деца и съм много доволен от живота който водя с тях и жена ми, ама няма да седна да ти се обяснявам и да се оправдавам, че не съм като някой друг:) Явно си на тази вълна и си щастлива, ако продължаваш да бъдеш щастлива в кожата си и след 10, и след 20, и след 30 години, пък и в старостта, значи си взела правилното решение. Важното е решенията, които взимаме да са узтойчиви и позитивни за нас във времето.

6.   Всеки човек трябва да живее както си е избрал. Който няма проблем с отглеждането на деца и не му тежи - да си ги прави. Аз съм мъж и въпреки всичко те разбирам, тъй като и мен ме напрягат непрекъснато да правя деца! Не съм съгласен да създавам нестабилно семейство! Днеска се жениш, утре се развеждаш. Трябва да поемаш отговорност към детето ти, само защото жена ти е имала цел още от самото начало да те прецака и да се разведе с теб. Този филм не спира да се върти и е адски напрягащ. Изобщо не харесвам тези измислени глупави закони за брак. Брак, брак и всичко отива към сиво и приказката се разрушава част по част. Много рядко може да видиш изключение от това правило. Хората си омръзват и започват да се карат и да си слагат рога. Хората никога не са били моногамни и няма да бъдат. Аз тоя живот го живея за втори път и не мисля да си го причиня това с децата, не е добре. Даже сега като гледам какви деца са се появили на 12 години, тотално се отказвам детето ми да расте между дебилчета. Ние не сме егоисти, разумни хора.

7.   Ха! Ти ревнуваш от детето. Ревнуваш от вниманието, което ще вземе от теб. Дори да си кукла, в което се съмнявам, ще ти кажа и защо: ще си толкова максимум 10-15 години още, не разчитай на външността. Казах, че се съмнявам, защото ти се описваш перфектна отвсякъде: домакинство, външен вид, всичко ти е топ. А то няма как да е така. Нека бъдем реалисти, а не кухи нарциси. За мен си нарцис, който би ревнувал от растящото дете, да не дава Господ да е момиче и то красиво момиче. Аз съм красива майка на красива дъщеря, радвам се на красотата й, да, фокуса сега е върху нея. Но ти с твоето мислене не бива да имаш деца, ще ги повредиш, ще мислиш само за външния си вид, я не за важните неща, извън кухото

8.   Стотици години кръвната ти линия се е справила с какви ли не болести, оцеляла е през две световни войни и накрая просто ще замре щото на Ганка й се фръцка, пътува и не иска да й увиснат циците. Колко тъжно...

9.   Права си за всичко. И аз обожавам да пътувам. За съжаление работя в офис и не мога толкова често като теб. Но събирам пари няколко месеца и си взимам болничен и тръгвам. Сега мечтая да отида в Бразилия. Разбра и че в края на годината Неймар организира круиз там. Така хем ще срещна мъжкият ми идеал хем ще посрещна Нова Година на Копакабана. Мога и да не се върна :D Мислила съм и за бъдещето ми след като се "кротна' Ако ми е притрябвала връзка ще се хвана с някой разведен и с деца за да не иска да му раждам.
Тук обаче едва ли ще срещнеш разбиране. Очаквай коментари от разни чичовци как идват османските орди и те принуждават да раждаш. Или жени които са нещастни в семейния живот и искат всички да са заврени в кухнята като тях.

10.   Не знам дали осъзнаваш, че ти си по-голям алтруист от всички оснанали. Твоя труд ще отиде в полза на чуждите деца

11.   Стигнах до - аз съм млада, много красива и магнетична и всички мъже са луди по мен.
Кои мъже бе? Тия, които гледаш, докато те погледнат и после се правиш на недостъпна ли?
Тука в тоя сайт всички сте богини, не знам да има жена, която да е писала и да не е казала, че е мега красавицата.
Всички сте уникални, ама всеки вика - вземи я ти брат

12.   И защо ни обясняваш, никой не ти е опрял ножа.
50 са далече, но ще стигнеш до тях само за миг, няма и да се усетиш.
Дори без деца, трудно се позволява пътуване в чужбина.
В живота човек няма много близки, а и като имаш деца не ти се свиди пари за тях.

13.   Тези неща, си ги решаваш сама, животът си е твой, живеи го както ти харесва на теб, да не ти пука, мненията нямат смисъл, защото животът които живеят е друг, нищо общо с твоя, хората имат различен житейски път.

14.   Еми... Спокойно, и стари моми трябва да има.
Като направиш 35 ще се сетиш защо ти е дете. След 30 рязко ще срадне интереса към теб и всички преживявания дето сега ти се струват вълшебни, ще посивеят. Но и фармацевтите трябва да заработват. И инвитро клиниките... Има време, не се притеснявай, живота е за да се живее. Ко ти пука.

15.   Аз от тая писаница разбрах само, че екскурзиите са по-важни от децата.

16.   От н. 3 до н. 11-Да бе, всеки викал-, , вземи я ти брат", затова ли такива типове като теб се късат да реват и да се оплакват по сайтовете, че нямало било жени, че умрели били за секс-но нямало с кой, че и най-грозната жена да е-щели да се навият, заради жалкия си сексуален нагон, затова ли сте вечно толкова окаяни, влачещи се по земята и облени в сълзи, че жените не ви обръщат внимание, а пък вие и пари за проститутки нямате и е под мизерното ви достойнство на ръчна да карате, че затова пък се късате постове да пишете и във всеки коментар да се жалите колко сте зле и как животът ви е нещастен без жени? !

17.   Евала авторке, така като се зачетох, все една моя братовчедка го е писала. Е, после по някои неща разбрах, че не е тя, но тя води такъв живот и е щастлива. Днес е в Барселона, след месец ми се обажда, че заминава да работи на някакъв остров, после пък работеше в Дубай... завиждам и на свободата, но от друга страна не мога да си представя целият ми живот да е събран в 2 куфара. А и живот като нейния предполага, че няма как да имаш сериозна връзка. А аз обичам човекът до мен и домашния си любимец и няма да ги изоставя за да обикалям по света, но се възхищавам на жени като теб и като нея. И въобще да не ти пука какво мислят другите. Това си е твоят живот, живей го както ти харесва.

18.   Ужас, не мажах да го прочета цялото, научете се хора да се изразявате. Това се учи във втори клас, абсурдно дълъг текст. Напрани ви впечатление, перфектна домакиня, перфектно не съществува, кажете ли ти някой, перфектно значи проблем. Кукла си била, всички мъже те харесали и какво, като те харесват, май самочувствието ти е вповече. И последно МАМА, като видя жена да напише или каже мама сякаш е на 5 г. вече много неща са ясни. Глидай си живота, пътуванията, не си разваляй кефа.

19.   Виж сега, аз донякъде те разбирам, но първо не разбрах каква е тази 'професия дигитален номад' и дали на 50 още ще я работиш?

Не си лекар. Не си учител. Работиш за някаква фирма, която може да фалира всеки момент, а отсега си правиш планове за цял живот напред? !

Няма лошо - сега си във възход, паднало ти е пари, пътувания - ОК, но не мога да разбера защо масово се самозабравяте и мислите, че цял живот ще сте върха на сладоледа? !

Най00големият р

Най-големият проблем с липсата на семейство е, че в даден момент на теб ще ти тежи. Семейството е опора.

Дигиталният номад като го закъса някъде по чужбина кой въобще ще му помогне и протегне ръка?

Повечето хора са прекалено слаби, за да бъдат цял живот сами. Всеки рано или късно си търси партньор, дори и да не е с цел деца.

А добре възпитаните и отегледани деца са една инвестиция в бъдещето, която няма с какво да замениш.

Говоря като човек с МНОГО възрастни роднини(80 годишпни), които добре че са децата им в момента да ги гледат.

Т. Т.

20.   Радвам се, че много хора не искат деца в тази държава. Тъкмо по-малко идиоти.

21.   Брей колко хейт. Да, преследвай го, разбира се.

23.   Авторката*

Благодаря на всички за коментарите! Оценявам времето, което сте отделили и изразили мненията си.

До номер 3-Хубаво е, че искаш да пътуваш, това много обогатява животът на човек. За 5 дни в Италия ще са ти нужни по груби сметки около 500 евро за един човек. Също трябва да знаеш, че често летището е далеч от самият град и тук трябва да пресметнеш и парите за транспорт от летището до града. На мен много пъти ми се е налагало да пътувам с автобус от летището до града, защото е на 60 км. С група излиза по-скъпо в повечето случаи, но е по-сигурно за теб като сама жена. Иначе на летището е много лесно, дори да не си пътувала вярвам, че ще се справиш, защото навсякъде има табели, а и можеш да попиташ някого. Преди имаше евтини билети от порядъка на 10-20 евро, но вече няма такива, и все пак е добре да купиш билети възможно най-рано, защото в последният момент са убийствено скъпи и не си струва. Също аз мисля, че е по-добре Airbnb, отколкото хотел, защото дори най-евтините хотели са скъпи, а не са дори толкова хубави, докато в Airbnb за същите пари можеш да намериш много по-хубави. Airbnb също си има недостатъци, понякога не е абсолютно същото като на снимката, въпреки, че не е фрапантно, например на снимката стаята може да изглежда по-просторна и свежа, човекът да е обработил снимката. В Airbnb трябва да комуникираш директно със собственика и ако той те одобри тогава вече можеш да наемеш стаята/апартамента. Аз бях преди седмица и половина в Милано, в най-обикновенно пицария парче пица беше 3, 50€, като цяло цените са г/д като в България, но в евро.

Не съм инфлуенсър, моден стилист съм, то е изцяло онлайн бизнес. На кратко клиенти ми плащат да създавам тоалети за тях в замисимост от техните нужди или да ги консултирам, продавам картинки така да се каже, както и други дейности като търсене на продукти по техните критерии.

До номер 7-Не е вярно това, че красотата ще трае още 10-15 години. Много зависи от гени, начин на живот, ниво на стрес, поддръжка. Хората мислят, че съм дете, защото имам много младолико лице. Човек като има красиви черти, той дори и да остарее пак ще си ги има. Тялото и то може да се поддържа с подходящо хранене и спорт. Аз имам много роднини, които са стари, но са много красиви. Най-вече баща ми и баба ми, ако ги видиш няма да повярваш, че са на възрастта на която са. Човек и стар да стане пак може да е красив, човек не е красив само като е млад, много е относително. Аз не съм казала, че съм перфектна, просто съм го казала, защото са реални факти-наистина съм естествено красива и съм добра домакиня, което не мисля, че е нещо чак толкова трудно за постигане, почти всеки може да се научи да готви добре и да чисти, въпрос на търпение е.

До номер 8-Всеки е прав за себе си с мнението си, може би ти също. Аз мисля по такъв начин, че животът е кратък и е само един, аз няма да имам втори шанс, ако този не го изживея качествено по моят идеал и не гоня собственото си щастие. Някои хора имаме много големи семейства, имаме братя/сестри, братовчеди, не мисля, че ако аз само нямам деца това ще повлияе по някакъв начин на това за което ти говориш. Иначе, винаги можеш да оставиш нещо след себе си, дори да не е дете може да бъде това, че си помагал на хората или си създал нещо, някакво откритие и т. н. А и ние всички ще умрем един ден, след смъртта ни нищо няма да има смисъл. Аз не се смятам за чак толкова специална, едва ли не от кралското семейство, че толкова да държа гените ми да се запазят. Някак не разбирам какъв смисъл има това, с какво помага на мен или на околните, на хората не им пука и никой не мисли за гените на семейство еди кои, ние сме обикновенни хора като всички. Ако някой реши, че не иска деца, то друг от семейството ще реши, че иска и пак ще се запази рода. Децата са голяма отговорност и трябва човек да е сигурен, защото не може да ги върне, те не са телевизор и ако няма голяма мотивация и наистина смислени причини, тогава по-добре да не бърза да прави деца, трябва да има някаква лична причина, а не просто продължаване на рода или защото всички трябва да имат и се счита за нормално от обществото.

24.   Не прочетох цялото писание, не намерих причина да го правя. Авторке, дълбоко не ми дреме дали ти искаш или не деца и защо и къде се развяваш всеки месец. Живей, както щеш, защо трябва да занимаваш хората с битието си? Светът не се върти около теб.

25.   Ще споделя мъжко мнение. До 25 г. като видех жена, която иска да има деца бягах от нея. След 25 г. като видя жена да ми говори, че не иска деца изобщо не я броях за опция за каквото и да било. Кви пътувания, кви 5 лева, ще инвестирам аз пари, време и чувства в жена, която я е с мен после, я не, а аз ще си застарявам бавно и славно без поколение. Ако си намериш кукурдак като тебе да гледате котки - ок, но за 90% от мъжете изобщо не си опция, повярвай ми, а станеш ли на 30 - жална ти майка, даже няма да има и с кой да пътуваш, освен някой 50-60 годишен чичка, който вече има деца и се е развел, че да си клати нещо на 30, което не иска деца от него. И така млада, красива и ала бала - само с някой чичак. Опичай си акъла, живота те е създал да раждаш, харесва ти или не, не може да се противиш на майката природа. Индивид, който отказва да се размножава е напълно излишен за популацията - това е чиста наука, в дивата природа не се ли размножаваш - умираш, и хората не сме по-различни - не се ли размножаваш идват и болести, психически мръдваш, защото просто си излишен всякак.

26.   А котки поне харесваш ли? Че като гледам натам върви... Много хора нямат деца, не може всеки да има. Тва е ок. Ама твоето мислене Като цяло е много недоразвито. Като на 12 годишно дете. Предполагам че си на 19?

27.   Здравейте и честита демокрация.

28.   Значи, моля ти се, кажи какво работиш, хем пари за нон-стоп пътуване, хем нон-стоп отпуска, за да пътуваш. Излиза, че взимаш неква страшна заплата, пък и си през ден в отпуска, казваи бързо фирмата, а и си на 21/22, значи и опит нямаш, без проблем могат да наемат и мене по тая логика :D

Абе жена, ако изобщо си жена, че в тия джендър времена кой ти знае, как нон-стоп пътуваш бе и си префектна домакиня, докато се снимаш за инстаграмУ на некое блато у Македония, кой ти мие стъклата у вазе, нали си префекта домакиня, на тия дъждове ще се изложиш с мръсни стъкла.

Край и си най-красивата, мале, мале, ебати тролската тема :D, безработен чичо или леля в държаваната администрация, или 12 годишен дето не си е написал домашното. Кой си ти бе калъф?

На никой не му дреме дали ще имаш дете или не, аре бегай да си бъркаш у носа.

29.   Като гледам бабите и дядовците в моя блок деца и внуци просто умират да се грижат за тях. Изоставени на произвола живеят от пенсия до пенсия и влачат колички, защото децата им са много заети и не могат олио и зеленчуци да напазаруват. Или им носят гадна храна от социални грижи. Тук писачите мислят че днешните лигави келемета утре ще им гледат дъртите задници. Смях. Като остарея и нямам деца продавам всичко и отивам в луксозен старчески дом, тук или в чужбина. Ще ми правят масажчета, ще се плацикам в басейни и ще ми слугуват. Няма да пазя апартамента за внуци, които чакат да умра за да го продадат, а аз да се мъча с мизерна пенсия. И това ще е един прекрасен завършек на щастлив и безгрижен живот

30.   Хем не искаш деца, хем чувстваш някаква нужда да се аргументираш и убедиш другите защо не искаш. Май сама себе си убеждаваш, че ти е добре без деца.

31.   Хахаха 25 падам от смях с теб.
За 90% от мъжете, авторката не е опция, защото не иска деца? !? ! Поогледай се малко преди да ръсиш такива простотии моля те. Информира се и влез в час. Точно за 90% от мъжете е опция, тъй като господата, както знаем им се води безгрижен живот без отговорности. Та това, че индивид, който не желае да се размножава е излишен за популацията, можеш да го споделиш на съвременния мъж и на приятелчета та си, не на авторката. Тя по-скоро е изключение, отколкото правило. Тъй като по-голямата част от жените биха желали семейство, въпросът е, че няма с кого да го изградят, защото неможковците нямат потребност да имат партньор в живота. Да ебне нещо и не го занимавай повече.

32.   Авторката

Смисълът на живота не е нещо универсално, всеки човек избира какъв път ще следва и какъв ще е за него смисъла на живота, има ужасно много опции и това да твърди някой, че само той е прав, а всички други са глупаци, само защото не следват неговият идеал. Аз и преди казах, аз нямам против хората с различни гледни точки и начин на живот, опитвам се да ги разбера и знам, че хората, които искат деца разсъждават по-различно, но те са прави също, както и аз съм права също, зависи под какъв ъгъл гледащ нещата, а животът има много различни “ъгли”. Не всеки има този начин на мислене, той е характерен най-вече за последователите на будизма, нужна е много работа върху себе си и собственото си его, за да можеш да достигнеш самоконтрол над собственото си съзнание и реакции, това да осъзнаеш, че абсолютно всеки е прав и да умееш да приемеш напълно противоположно на твоето мнение. Това как комуникирате с другите хора говори най-вече за вас и вашият вътрешен свят. Щастливият човек дава любов, помощ и щастие на другите, а не негативност, обиди и съдене. Както казах, няма да споделям информация за себе си, която е извън темата, най-малкото защото няма смисъл. Много от хората в коментарите не обърнаха внимание на същественото, за което говоря, вместо това започнаха да говорят директно как аз не съм омъжена, не съм красива, не съм добра домакиня, да предполагат моята възраст. Всички тези неща се изписаха, защото тези хора се борят с големи вътрешни комплекси, те имат нуждата да принизяват другите хора. Предишното ми Аз с голямото его щеше да спори и да се доказва, но сега няма да хабя тази енергия и да развалям вътрешният си мир за подобни безсмислени неща, ценя си времето и краткият ни живот тук. Очевидно ви липсва увереност и имате нужда да се държите така, защото това ви помага да се съхраните, аз нямам против, аз искам да съм щастлива, а не права. Ако искате продължавайте да се самозалъгвате и мислете каквото искате, това не е мой проблем, а ваш, защото фактите са си факти и те са в моя полза, а не ваша. Щом искате да казвате на черното бяло давайте, и да ми кажете, че 1 1=3 съгласна съм, абсолютно сте прави, бъдете щастливи сега с правотата си. Но ще ви дам един съвет, вие ако искате го приемайте. В живота ще се случва да срещате хора по-добри от вас в дадено нещо, дали ще е че пътува повече или знае много повече езици или външен вид, интелект или пари, няма значение, вие нищо не печелите като изливате помия върху тези хора, винаги ще има по-добри и от мен и от вас, вместо да завиждате по-умно е да се учите от тях и да се издигнете и вие.
Когато някой човек смята за себе си, че нещо е невъзможно и самият той не може даденото нещо, поставил е своят лимит и има ниски цели, идва например един надъхан човек и му казва “Аз ще стана милионер” и тези хора не вярват в това именно заради собствените си ограничаващи вярвания и му се подиграват. След години същият човек се връща вече наистина станал милионер и тези хора, които дотогава са му се подигравали изведнъж млъкват. Човек сам се ограничава, когато имаш ниски цели и очаквания е почти невъзможно да постигнеш повече от това в главата си. Затова вие мислите, че лъжа и ме идеализирате, но аз самата не се смятам за перфектна, както вие смятате за мен. Аз смятам, че това да пътуваш по света, да си красив и да имаш работа, да умееш да готвиш и чистиш, са нормални неща, които повечето хора могат да постигнат.
Със злоба вие не вредите на мен или на околните, вредите единствено на себе си. Вие създавате собственият си свят, той може да е приемане, щастие и доброта, може да е обиди, клевети и омраза, изборът е само ваш и носи последствия. Сами може да видите с какви думи и отношение се отнасят към мен, която просто съм изразила мнение по дадена тема. Аз не ви мразя, няма да ви обидя, нито ще ви съдя, а ще ви пожелая да станете истински щастливи и да постигнете духовен мир и да не се налага да тровите себе си с омраза към различните хора около вас, съчувствам ви, разбирам ви и се надявам всичко в животите ви да провърви и Бог цял живот да е с вас и да ви помага.
Казвайки ми, че не сте прочели темата ми, вие опитвате да се почувствате важни и повече от мен, да ме омаловажите всякаш моето мнение не е важно. Ако аз видя тема и не я дочета, може би не ми е интересна и това е окей, не съм длъжна да чета всичко, просто ще я зарежа, но няма да си губя времето да коментирам как не съм я прочела и да принизявам човека.
Явно тази тема няма да постигне своята цел, но можем да я използваме за психологически анализ, всеки може да прочете коментарите тук и да опита да помисли защо даден човек е написал коментара си по даденият начин, какви комплекси, травми, проблеми и тревоги има и да ни помогне на всички нас да превъзмогнем тези неща и да променим тези неща в себе си и да станем по-добри хора. Забелязах и много невежество, не се чете и мисли достатъчно, но се говори в повече. Например аз съм написала по-горе, че се занимавам с онлайн бизнес, дори съм написала и какъв точно. Разбира се, че ще работя онлайн бизнес, това е един от малкото начини да пътуваш по света постоянно. Не знам защо ми говорите за заплати и отпуски? ! Разбира се, че като работите на заплата ще има таван на доходите и липса на свободно време и няма да може да пътувате непрекъснато, това е нормално. Аз имам предостатъчно свободно време, че да пътувам до различни държави и да ми остава и време да съм вкъщи и да си върша домакинската работа. Този месец бях в 4 държави, във всяка стоях за по 3-4 дни, през останалото време си бях вкъщи и си готвех, чистех каквото има и си почивах и си правех дизайните, моята работа е като хоби и не ме натоварва, цените за дизайните ми аз ги определям и колкото по-високи са цените, толкова по-малко време отнемам за работа и същевременно имам същите пари. Домакините не са жени, които само си седят вкъщи и не ходят никъде, аз съм написала думата домакиня в смисъла, че върша домакински задължения добре и ми харесва, а иначе аз си спадам и към категорията работещи жени, защото изкарвам пари. Хората с негативна енергия за всяко нещо ще се хванат, дори малко, като правописа ми (въпреки, че аз не виждам да пиша неграмотно) или нещо друго. Ако кажа нещо, че е черно веднага ще кажат, ”грешиш глупачке, бяло е”. Ако кажа бяло е, ”ама не, много си глупава, черно е. Каквото и да кажа, като не приемат чуждо мнение, а само тяхното и не ме харесват по техни причини, винаги ще намерят кусури, ще се ровят в най-малките детайли, само за да докажат, че те са прави, а аз съм “калъф (?? ), незряла, лъжкиня, стара мома” и всички други помии, които се изсипаха върху мен, заради собствените им емоции. Защото именно от емоции се водят, били те различни като неувереност, страх, завист, тесногръдие и т. н, все неща върху които трябва да поработят. Видях и коментари, в които хора съвсем спокойно изказват и аргументират своето мнение без обиди и с културен тон, водени от разумът си, техните мнения макар и различни от моето (въпреки, че съм съгласна също, ако погледнем от тяхната гледна точка те са прави наистина и това работи добре при тяхната ситуация), аз ги приемам и ги прочетох с наслада и заинтригуваност. Благодаря за коментарите! Пожелавам на всички да са здрави и щастливи и да живеят по начина, по който искат, постигайки всичките си мечти и да бъдат добри хора, даващи любов, разбиране и добри думи на другите, както и на себе си, дори още повече. Не позволявайте на егото ви да ви погълне, виждате колко разрушително е, а любовта и добротата ще помогнат на нас и светът, в който живеем, не омразата и лошотията към нас и другите.

33.   Егати фейк темата. Дядковците, не се ли източихте да пишете измислици с цел провокации?

34.   Авторката

До номер 29-Много хора създават деца с идеята да си подсигурят старините, но това не е гарантирано, както те смятат. Човек може да няма деца и да няма кой да го гледа като остарее, също както може да има деца и пак да няма кой да го гледа като остарее. Също така това, че човек няма деца далеч не означава, че няма да има любов в живота си или ще му бъде скучно. Първо, щастието е нещо, което идва отвътре, а не от външният свят. Не трябва да разчитаме някой или нещо да ни прави щастливи или да внася смисъл в живота ни, това е изцяло наша работа. Ако човек успее да постигне вътрешен мир и да бъде щастлив вътрешно, тогава той винаги ще е щастлив, защото е независим от външният свят, каквото и лошо да се случи той пак ще бъде щастлив, ако има менталната нагласа. Дори човек да няма деца, това не значи, че ще е самотен или нещастен, това е много важно да се разбере. Някои говореха за жени-стари моми с котки, ами тази “стара мома с котки” има вероятност дори да е по-щастлива от някоя жена с деца, всичко е относително и не трябва да слагаме етикети и да се подиграваме. Аз разбирам идеята ти, ти също имаш право и ако настина смяташ, че ще се чувстваш щастлива така, значи си на прав път. Живей всякаш всеки ден ти е последен и се радвай на живота, той е хубав и има много какво да опиташ и вземеш от него, граби с пълни шепи.

До номер 30-Ами целта на темата ми е да взема крайно решение. Преди мислех, че в бъдеще ще имам деца, но сега съм по-скоро на 70% сигурна, че не искам. И точно защото не съм сигурна, реших, че ще пусна темата и ще изразя своето мнение и хората ще коментират с културен тон техните мнения, било то За или Против децата и така ще мога да обмисля и видя нещата още по-добре и да спра да се терзая. Не целя да убеждавам никого в нищо, аз уважавам чуждите мнения, било то и противоположните на моето, нито убеждавам себе си, аз самата се колебая. За съжаление много хора реагираха с раздразнение и от неутрална, темата стана негативна, имаше дори обидни квалификации от страна на някои коментирали, както и се смени фокуса на темата, а именно как изкарвам парите си, каква домакиня съм, колко съм красива (което детинско) и се съсипа така да се каже предназначението на темата.

Също забравих да отбележа, че аз съм За бракът. Тоест, ако някой не харесва бракът и не иска да се жени аз го разбирам и нямам проблем с това, но смятам и че бракът е хубаво нещо и вярвам, че е хубаво да имаме любов в живота си, съпруг/а за която да се грижим и да се подкрепяме един друг и да се правим щастливи. Аз лично рядко се влюбвам, но когато се случи съм лоялна и съм готова да бъда с този човек до края на дните си, не обичам да сменям партньора си и съм моногамна по природа. Това са изцяло мои виждания и не казвам, че съм права, просто така се чувствам добре. Тоест аз съм За съпруга, но по-скоро Против дете (лично за мен). Дори някой човек да не иска да се жени и реши да стои сам, това е негово право и лично решение, което аз подкрепям и не се бъркам, просташко е да се наричат хора “стари моми и ергени”, нека не се подиграваме по този начин. И на хората, които са във връзка и не се женят също, както и на тези в брак, нека уважаваме всички хора без тези грозни обиди и нападки. Още по-малко през телефона не знам как някои хора преценяват кой е грозен, кой с ниско самочувствие, кой глупав (от някакъв абзац в интернет, аз цял живот живея с някои хора и пак не мога да твърдя, че ги познавам). Сократ е казал: “Аз знам, че нищо не знам, но някои и това не знаят”. Не съдете прибързано и още повече като някои хора тук направо без даже и да сте прочели и помислили и не бъдете арогантни, защото това ви затваря мисленето и много ви вреди. Аз се смятам за умен човек, но не всезнаещ, знам, че винаги има какво да науча от абсолютно всеки човек и не съм повече от никой, точно затова аз имам възможността да продължавам да се развивам, а не да стоя на едно място, защото смиреността и приемането отварят врати, а егото и арогантността те оставят да седиш цял живот на същото място, което само по-себе си е жалко и те лишава от възможността да разгърнеш пълният си потенциал, което е едно от най-ценните неща и право на всеки човек.

35.   E, нали тате беше умрял от много, много тежка работа, къде да го видим колко е красив?
Впрочем, човек който е щастлив и доволен, няма нужда да ни отговаря на въпроси, дето не сме му задали.

36.   Не си единствена авторке, дори е излишно да го казвам... И за мене е пълен абсурд, а ше ставам на 34, не мога да си причиня подобно нещо! ... Така че и аз си ценя мойта свобода, без да споделям сега в какво се изразява тя...
Обичам да чета такива теми, но изложението ти е наистина много дълго, а толкова дълги изложения с повече от 3-4 абзаца не си играя да ги чета, или ако все пак започна, то стигам до едно място и веднага минавам на коментиралите-затова е хубаво по-накратко да се пише, но... как да е.

37.   Ми недей да имаш деца, тоя роман беше излишен. Повечето млади в днешно време не искат деца, не е нищо особено

38.   Прочетох само историята ти без коментарите защото са много.
Моето аз преди да има дете те разбира.
Аз “кукла” която получава внимание от абсолютно всички мъже не само заради външния вид, но и заради ума.
Първо искам да те посъветвам да работиш върху вътрешното си аз, защото в днешно време грозни жени няма а само бедни.
Красотата е относителна, красиви жени на всеки ъгъл…
Излъчването е нещо естествено което дава на показ твоята всъщност а тя не е ли е достойна за твоята красота, никой няма да вникне дълбоко в теб, ще си като празна скъпа опаковка и ще те държат за показ и красота или ще те изхвърлят ако продукта вътре е развален и не става.
Докато бях бременна ме притесняваха тези неща, че вече няма да съм “номер 1” във всяко отношение, но бебето ми се роди и осъзнах че това е единствения смисъл на живота, нищо не се сравнява с това, нито почивки нито внимание, дъщеря ми е на 1 година и продължавам с живота си по същия начин само че си имам едно малко съкровище за компания, което ми скъсва нервите всеки път когато пътуваме или отидем на ресторант всичко е леш… каквото и да облека е съсипано, чантата ми е пълна с памперси и бебешки неща, но знаеш ли какво осъзнах? Почивките са много по добри с деца, никога не са скучни отделно радостта им няма цена- когато нямаш дете където и да отидеш реално правиш същото а децата запълват тези моменти на мълчание.
Мисля че когато имаш прилични доходи живота ти не става толкова зле както ти го описваш. Моето дете не ми е пречка за нищо, напротив сега ми се ходи по света за да мога да споделя този момент с детето и да съм свидетел на щастието и радостта му, вярно с цялото време на света защото имам късмет че не ми се налага да работя.
Имам забележки по себе си след раждането, няколко кила отгоре, гърдите ми виснаха, но не ми пречи - първите години са посветени на детето - аз го приемам като почивка от себе си и не искам да губя най хубавите ми моменти с бебчо заради някакви комплекси, след това яко спорт и силикон.
Харесва ми семейния живот който имам сега, ей т’ва е истината нищо друго на този свят не си струва повече от това да си легнеш в леглото и да си гушнеш човека който обичаш и малкото ти всичко, защото както обичаш детето си е неописуемо само ние майките знаем….
Етапите в живота - ти си избираш кога да излезнеш от една и да влезнеш в друга- на мен това което казваш ми звучи пълна простотия, но и аз съм била там и това е било всичко за мен тогава. Живота си е твой никой не те натиска за нищо, хората не трябва да те интересуват ти сама избираш, не е нужно да бързаш, но повярвай ми струва си! Поне един път в живота … с правилния човек / с истински чувства.
Успех!!

39.   Вярвай ми, сега мислиш така, защото още този живот ти е пресен и още ти е сладко, но ще видиш че след няколко години ще ти омръзне и ще усетиш празнота. Ще се обърнеш наоколо и ще видиш че всичките ти приятели са с деца и ще се почувстваш като аутсайдер и самотна. И най хубавите неща в един момент писват

40.   До 16 от 11

Кои типове като мен бе скъпа? Кои са тия типове като мен, я ми ги покажи, че ти нито ме знаеш кой съм, нито ме познаваш? Какви са тия типове? Ще пиша колкото си искам коментари, щото ви знам повечето какви лъжкини сте. Авторката писала много съм красива, и ти отдолу на следващия коментар и аз съм много красива...
Тука в тоя сайт всички сте уникални красавици, ама иначе пишете фермани по 5 страници за мъжете и за бракаб и децата и в колко депресии сте изпаднали.

41.   Най- тъжното нещо е да гледаш толкова хора да живеят неосъзнато, с неадекватен мироглед и без ценностна система. Само его. Консуматори. И пишат фермани, дето няма кой да ги чете, дето никой не го интересува и всяка втора тема е за същото.

42.   Има много жени, които един ден мъжът им ги зарязва и те остават сами с детето и ако са без дете ще се справят, но с дете не. Като жена не се чувства сигурна как може да има желание за дете? ! Познавам много самотни жени с деца и не искам да си го причинявам. Да родя, отгледам и накрая и да ме зарежат с детето и аз да се чудя как да работя 2 работи за да смогвам