Споделена история от Здраве

Как е добре да се ходи на гинеколог
Малко темата е неприлична, но все пак ще попитам как е добре една жена да ходи при гинеколог - бръсната или небръсната? Питала съм някои мои приятелки и всяка има различно мнение, но по-младите май си ходят при гинеколога бръснати. Аз съм на 40+ и досега не съм ходила при моя лекар бръсната, но да си призная ми се иска да го направя. Срам ме е, че с това все едно му правя намек за нещо. Комплекси явно. Не знам.

Коментари

1.   Не съм ходила на гинеколог и дано не ми се налага. Ако се наложи ще бера голям срам особено ако гинеколога е мъж. Само при мисълта, че някой ще ме докосва и вижда там долу полудявам и се подмокрям.. Ако гинеколога е жена може би да не се подмокрям, кой знае, ....
Ж33

2.   Що за въпрос? Космарлаци ли да гледа? 21 век сме, не е хигиенично косми отвсякъде да стърчат, особено лятото. Аз не съм много по-млада, на 35, винаги се обезкосмявам, дори да няма кой да ме гледа.

3.   Гинекологът е просто лекар. Например, когато ходите на уши, нос и гърло, за да кажем да Ви видят за проблем с ушите, режете ли си косата? Вероятно не. Ходите си с дължината, която имате. Така и с гинеколога.

4.   Авторке-ще ти споделя нещо, което се случи преди време и още ме напушва смях, като се сетя. Значи НАЛОЖИ се да отида, беше нужно, иначе-да отида заради кеф, както прават повечето-не...
И естествено-избрах при жена, за да не ме е и срам толкова, още пове съм девствена и просто няма начин да си събуя гащите пред някакъв тип, без значение, че лекар се пише, при мъж-не.
Обаче-аз си махам космите до дъно и него ден понеже всичкото ми друго бельо беше в пералнята, и бяха ми останали едни розови бикини-сладко, наситено, бонбонено розово и отпред бяха бикините самата материя отпред беше полу-прозрачна дантела на рози ха ха и така без косми и с тия гащи, аз отивам на гинеколог. Викам си - за да не притеснявам толкова-ще си представя, че лекарката е баба ми, ха ха ха и ще й кажа само да види, без много да пипа-защото мразя мисълта някаква непозната там да ме опипва, че като ме накара да седна на гинекологичния стол-ЕГАТИ СТОЛА, то направо шпагат да направиш, казах си-ааа, нее- само единия крак леко ще сложа, че и каишки имаше... Не ги е връзвала, но се изплаших, егати приличаше на стол от порно филм с тия кожени каиши при стъпалата, на стол за изтезания-направо.

Седнах криво -ляво казах й, направо й заповядах-а тя една едра възрастна жена, можеше да мине за моя баба, и й казах-само да погледне, и тя уж едва -едва ме докосваше, но аз така се дърпах и въртях... Така де, не й казах-девствена съм, просто се надявах да не си тикне пръстите където не трябва, а и проблемът беше външен почти, кажи-речи ха ха. Накрая станах обух се и тя пъшкайки от изнервеност, защото я подлудих малко... и ми вика-не е сериозно, но ти много неадекватно се държиш, ха ха ха. Абе-неадекватно-друг път... , не беше хич неадекватно, просто не можа да разбере, че се стремя да НЕ си пъха пръстите на разни места.
След случката се замислих-от нейна перспектива със сигурност е изглеждало странно, защото бях на 28 години, отделно-без косми на интимните части, е не съвсем косъм да няма-но си бяха почти навсякъде премахнати-просто така ми е комфортно и като капак-с някакви розови, ярки бикини и то с полу-прозрачна дантела на рози... ами може да е решила и, че съм компаньонка ха ха ха, аз пък едва й позволих да ме докосне и то колкото да постави диагноза.
Така, че както ти е комфортно-така отиди... Аз също винаги съм мислела, че на гинекологичен преглед се ходи-без косми или почти да няма, естествено-да си минала през банята преди това и така. Не знам прекалено косматите жени как ходят по гинекологични прегледи.... той въобще лекаря ще види ли нещо... ще има да ровичка и опипва още повече, ха ха ха.

5.   Хаха ми те си гледат работата. Не им пука дали имаш косми или не, нормални са космите там. Просто гледат да си свършат работата и не те оглеждат за косми.

6.   Мъж съм, но се замисли - при лекарите ходят ВСЯКАКВИ хора. Виждали са всичко. Няма да се впечатлят от космите или липсата им. Но според мен е по-спретнато да няма.

7.   В чужбина не ги бръснот като раждат дори, добра хигиена и това е, тъпотия на квадрот и какви са тези теми дето обсъждате.

8.   Ще отидеш както ти е удобно!!! За гинеколога няма значение дали имаш или нямаш косми, той гледа женски полови органи по 20-30 пъти на ден, и повярвай космите са му най-малкия проблем. Повечето жени ходят с проблем, болезнен страшно миризлив проблем. Нямаш представа как гадно мирише течението на жени с миома, нямаш ни най-малка представа как мирише застояла в матката кръв от проблемна менструация. А когато жена отиде с развален кренвирш или друга храна в себе с, защото решила да си го пъха в любовна игра, а той се скъсал и стояла така няколко дни като мислела че сам ще излезе накрая, като започне да вдига температура бяга при гинеколога да вади и да промива загнояло влагалище.
След като прочете това, мислиш ли дали гинеколога му пука за прическата ти? Дори да решиш да идеш с всичките си косми, няма никакъв проблем, достатъчно е да си възможно най- скоро измита. Вече ако ще правиш аборт или ще раждаш по добре се обръсни, защото ще накарат санитарката да те бръсне преди такава интервенция.

9.   Номер 7. Не бръснат насилствено кати в българските болници, но е хигиенично да се избръсне жената. Не може да разжда с космарлаци, за клизмата същата работа. Редно е да е по желание, има и свещички няккви