Споделена история от Други

Трябва да изкарам пари!
Няма да ви губя времето направо започвам с въпроса. Как мога да изкарам пари на 18 години съм.

Родителите ми си изгубиха работата наскоро и парите не стигат нито за месо камоли за дрехи. Аз съм сериозно трениращ и за мен външният вид е от изключително голямо значение следя си калориите и захар от преработени храни почти не докосвам като се старая да стоя максимално изчистен а затова ми трябва доста протеин (който е скъп) за да стоя сит и за да може да се харесвам. Иначе ми излизат пъпки по кожата и стомаха ми се дразни много от преработена храна буквално не мога да изляза 3 дена нормално. Изпадам в депресия и не искам да живея. Също така ходя всяка седмица на barber и това също струва пари.

Лятото работех една гадна работа и взимах някви къси пари стигаха за храната обаче вече няма източник на доходи.

И затова ми трябват пари знаете ли какво може да се направи интернет търговия? Или нещо да поработя, което да се заплаща на седмица или на ден най-добре. Не разбирам много от бизнес, но съм много нахъсан да се науча и да започна имам много свободно време към този момент така, че мога да се отдам изцяло. Стига ми само да имам някакви доходи Б- категория имам средно все още не. Английски знам разговорно без проблем, но по-сложните неща не са ми ясни (новини например трудно разбирам)

Знам, че има успешни хора и тук, които могат да ми помогнат аз не ламтя за много аз просто искам да помогна на семейството ми и на себе си. Ще оценя всеки един коментар, дори да е критика, но не хейт, а градивна критика!

Коментари

1.   Пари може да спечелиш, различни начини има в зависимост от това в какво населено място живееш.
Казваш, че спортуваш и си в добра форма - можеш да работиш като хамалин. Взимат по 20-30 лв на час, даже някои и по 50 лева. Така хем ще тренираш мускулите си, хем пари ще имаш. И при един ден от 5 работни часа може да си на плюс 100 лева.
Друг вариант е да предлагаш услуги за тренировки, да изготвяш режими, но трябва да си доста отговорен и да угаждаш на капризи.
Разбира се, може да работиш като сервитьор или барман - кофти работа е, но ако си на вървежно място и се справяш добре, можеш да си печелиш доста бакшиши.
Ако си добър в разговарния английски, предложи си услугите за спийкинг, някой да се тренира чрез теб, някое дете на ваши съседи.
Бъди внимателен за вариантите в интернет, защото обещанията са големи, а разочарованите и излъгани хора - безброй.
Успех!

2.   Ми стани barber и ще захлебиш яко. Чувам на последък разни идиоти ходят всяка седмица.

3.   Толкова ли и трудно да кжеш на майка ти да наготви пиле с ориз вместо да пазаруваш нещо с напдис протеин но фактически да е една голяма химия.

В големите магазини в моловете има дрехи на промоции. Може да пазаруваш от тези дрехи които са пуснати на промоции. Бях си взел една риза от мола на промоция за 6 лева като беше намалена от 30 лева.

През лятото има много плодове и няма нужда да ядеш шоколади, вафли и тн.

На 18 години е трудно да те вземат на работа която да е постоянна. Могат да те вземат на сезонна работа лесно - намери си такава на морето.

5.   Отвори интернет магазин със стоки, които са от чужбина и в България ги няма.

6.   Първо... Ти си супер разглезено създание.
Второ... за "barber" си има хубава българска дума - нарича се "бръснар".
Изгледай няколко клипчета в YouTube и се научи сам да се бръснеш и подстригваш или помоли майка си да ти помогне - сигурна съм, че ще ти съдейства. Така ще спестиш пари.
Трето... дядо ти само на протеин е живял, да знаеш.
Като за начало... хвани си оправи мисленето, момче.
Каквото има на масата - това ще ядеш. Родителите ти правят всичко по силите си и ти си длъжен да сведеш глава и да уважаваш труда им. Като малка в семейството ми е имало периоди, в които съм яла по една филия на ден - препечена, с малко масло отгоре и поръсена с шарена сол. Взета бартер от съседите. Целият квартал си беше беден тогава и си разменяхме продукти, за да оцелеем - ние даваме ябълки, а те ни даваха хляб, примерно. Не си живял в бедно време и мислиш за глупости.
Но поне добре си се насочил да потърсиш работа, макар и подозирам, поради грешните причини.
Но ще ти дам съвет, все пак, защото аз работя от 13-годишна, за да помагам на семейството си.
Потърси в някоя пицария или ресторант работа.
Аз започнах като помощен персонал за едно квартално ресторантче.
Миех целия ресторант рано сутрин и вечер (вечер и всички съдове, прибори и табли) а в промеждутъка ходех на училище и се грижех за по-малката ми сестра.
Знам, че на такова място ще те вземат със сигурност, но не знам доколко егото ти ще го понесе.
На мен в училище ми викаха "чистачката" доста дълго време и ми се подиграваха - аз бях горда с това, че помагам на семейството си, но сестра ми понякога отвръщаше поглед от мен, за да не ѝ се подиграват и на нея, от което ми ставаше много болно (вече нещата отдавна са други и сме го изговорили с нея, тя е голяма жена, но тогава си беше травма и за двете ни).

7.   Ходя всяка седмица на, , barber"... Женчо, тая работа дето си намислил с интернет търговията няма да стане. Закъсал си го много яко. Почти, почти съм сигурен, че гадната работа дето си работил си е някаква напълно нормална, но те мързи и си прекалено лигав за да се стегнеш да работиш. От написаното съдя, че си мъж с привички, поведение и разбирания на съвременна госпожица. Закъсал си го. Мама и тате все някога щяха да престанат да ти дават парички. Явно ти е дошло изневиделица и си в шок. Ха ха!

8.   Та, както казват хората тук, в днешно време работа има колкото щеш. Имаш вече 18 години. Това не е проблем. Може да станеш хамалин, барман, сервитьор, продавач, работник в строителството, да работиш във фитнес зала,
По морето и курортите има работа
Дори в селата има хора, които се нуждаят от помощ и предлагат възнаграждение в замяна.

10.   Я се стегни! Ще ядеш каквото има на масата. Ти не си сериозно трениращ, а звучиш като разлигавена госпожица. Сериозно трениращите ядат всичко. Братовчед ми е сериозно трениращ тренира от 7 годишен сега е на 50г. и има тяло на мистър олимпия и яде апсолютно всичко. Един мъж трябва да може сам да си оформя брадата. А за главата нула номер. Е морее де казарма де.