Споделена история от Други

Не знам какво да правя
Здравейте,
Аз съм момиче на 21 години.
Няма с кой да споделя и не смея да отида на психолог, за това пиша тук. Дано малко да ми олекне.

Родена съм едно хубаво пролетно утро. Израснах в семейството в което родителите ми се караха непрестанно. Татко ни заряза и живея с мама, баба и дядо в просторна къща в голям български град. Не сме богати, но живеем нормално. Станах студентка. Учението върви добре. Влюбих се е в уникален мъж. Мил, грижовен, добър. Говори за всичко с мен и е толкова открит. Като цяло има много позитиви. Не е като масата, които изневеряват, лъжат и се опитват да влязат в леглото ти.
Запознах ме се, като станах студентка. Оказа се, че живеем в един град. Имаме близо петнадесет години разлика. Той ми бе първият и не съжалявам.
С времето така се получи че се разделихме заради моята несигурност. Сложих край на всичко, но още го обичам. Той няма друга, още е сам. Въпреки привличането към мои връстници, така и не пожелах да бъда с някой от тях.
Не съм сигурна какво да правя. Когато се запознахме с него мама научи, разбра за разликата ни и беше против него. Не си направи труда да го опознае. Ако тя реагира така, как ли ще реагират те.
Страх ме е да се изправя срещу тях. Не искам да ги нараня, а толкова си го обичам. Страхът ме завладява и не мога да си позволя да се отдам на любовта си.
Какво да правя, как да постъпя...

Коментари

1.   Любовта е илюзия на пари и хормони а ти си много малка и финансово не осигурена и мисли за бъдещето какво и как ше направиш за своето добро а не на първия да родиш дете. За три минути щастие цял живот може да си го направиш много сложен живота.

2.   Добре де, нали вече писа и те посъветвахме? Ти си се разделила с този, какво има да го мислиш? ! Какво мислят роднините ти е без значение, от какво те е страх? Ти докога ще им позволяваш да ти контролират живота? Не става въпрос да се караш с тях, но твърдо си отстоявай мнението. Ако можеш се отдели на квартира.

3.   Момиче, всички мъже са еднакви, не го ли разбра. Мили и добри са само докато не му омръзнеш. Това се случва неизбежно в 100% от случаите. После те приемат за даденост и предмет. В момента ти си го идеализирала именно, защото не сте заедно и психиката ти си играе игри с теб. Гледай трезво на нещата. Това, че не го виждаш с друга не значи, че няма други. 100% върти няколко такива млади агнета като теб, но тайно. Той ако е искал да се обвърже с теб щеше да го направи въпреки несигурността ти. Не е имал желание и сега няма да има. Явно си е вечния ерген.

4.   Класически симптоми на daddy issues от твоя страна.

5.   кажи на майка ти да ти намира мъж. явно тя ще живее твоят живот.

6.   Събери се пак с него, да не ти пука, изживеи си щастието с него щом го искаш, това е правилното решение.

7.   Авторке, щом го обичаш още и той е сам - обади му се, потърси го и направи това, което зависи от теб, за да възобновите отношенията си!

Майка ти се притеснява от разликата във възрастта и затова е против. Но ти й кажи, че е важен човека!

Затова, ако смяташ, че това е подходящия човек за теб, за да създадете семейство - тогава не се страхувай, а действай!

9.   Имал съм приятелка, която беше с 19 години по-млада от мен. Разбирахме се чудесно. Проблем имаха единствено околните - не им харесваше нашата връзка и правеха всичко възможно да ни пречат.
Ако успееш да се пребориш с това по някакъв начин, според мен може да сте си страхотно семейство.

10.   Мда, липсва ти бащата...

11.   Според мен си достатъчно голяма за да решаваш сама за личния си живот и с кой да бъдеш.

В крайна сметка ти ще живееш с дадения мъж а не роднините ти

Т. Т.