Споделена история от Други

Дефицитът на България
Прави ли Ви впечатление, че България страда от дефицит на чужденци от цял свят да идват да посещават не само морските курорти и градове, а цялата страна?!
В София може да се превърне още по космополитен и европейки град. Живея в София и се радвам, когато се срещна в някои бар в центъра мъже, които са чужденци.
Онзи ден със моята съквартирантка излизаме и се срещаме с едни англичани и си изкарахме много забавно и приятно.
Защо в България няма огромен поток на чужденци?
На работа комуникирам само на английски език и ми е по-лесно да си разговарям на английски език някак по свободно ми е.
Просто някой думи ми идват на английски език, а вече е международен език и това с разделението на езици е голяма глупост.
Една планета сме трябва да има един език!

Коментари

1.   Не е вярно, че има дефицит на чужденци, разходи се по баш центъра на София - около Витошка, Халите, Сердика разкопките.

Пълно е. С азиатци, афроамериканци, всякакви, англичани също доста дойдоха.

Само че защо трябва страната ни да се пълни с чужденци, а вие да работите като бачкатори на Запад? ! На англичаните ли искаш да си оставиш стрраната? ! Знаеш ли колко пенсионери от Англия изкупиха български земи на безценица, докато българите работят там и им изкарват данъците за пенсиите?

Като ти се учи английски никой не те е спрял. България е страна с огромна история, клон на славянската писменост, която е много по-древна от днешния английски език.

Тук като е иало български език в Англия още са живеели на племена и са говорели саксонски диалекти.

Престанете да целувате зад*иците на чужденците и имайте малко себеуважение. С най-добро го казвам. Нация без самоуважение се саозатрива.

Т. Т.

2.   В Пловдив е пълно с чужденци. И туристи на тумби, и студенти, и постоянно установени в града със закупено жилище. Къде виждаш дефицит не знам

3.   Не сме ти длъжни да говорим на шибания английски. Като не ти харесва българския, винаги може да хванеш пътя

4.   Разходи се на женският пазар, пълно е с "чужденци"... Ама като жена, трябва да ти превеждаме. Искаш да кажеш - богати мъже от Италия, Франция, Скандинавските страни. Ами няма с какво да ги привлечем. Дефицитът в България е в много сфери, не само тоя който ти забелязваш.

5.   Където има руснаци, няма туристи от цивилизованите държави. Черноморието е окупирано от москалите. Те го имат за тяхно. Дали са богаташи или държавни служители с имоти у нас, те тук го имат за бащиния. В Поморие примерно съм виждал руснак да влиза в двора на къща и да си бере грозде ей така без да пита може ли, не може ли.
Някакъв богаташ пък караше... забравих му името нещо като парашут, който тегли сърфист. Общината не можа да го принуди да плати глоба, защото караше въпросното нещо в соленото езеро, което е дом на лебеди и разни защитени видове. Има табели, ама на господаря не му дреме. Чужденците знаят и стоят на страна от Задунайская губерния.

6.   Така е, номер 1. Тук като е имало език и Москва е била миризливо блато, а мокшите са живели в землянки.

8.   Идват, но са някакви изпаднали. Само много беден и изпаднал ще дойде в София и то защото има вече лоукост самолетни компании.

А 1, авторката може да иска да има дете от чужденец и да го възпита и в двете култури. Децата от смесени бракове са с два родни езика и имат повече възможности. Аз винаги съм мечтал да си имам не 1, а две родини.

9.   Заради езика е, много ни отделя от света.

11.   9 то и Чешкия език ги отделя от запада, но Прага е винаги пълна с туристи. А при нас от големите градове само Пловдив и Русе могат да презложат нещо като Прага и Будапеща.