Споделена история от Други

Всички са еднакви
Разглеждах фейсбук профилите на колежките ми от университета. Всички са едни и същи - омъжени с дете и обикалят по екскурзии, на почивки, по дискотеки, интересуват ги само дрехи, скъпи рокли, с които да се снимат. Не знам от къде взимат пари за луксозен живот. Слагат си глупави цитати за любовта на английски език. Бързат да вземат фамилията на мъжете си.
Когато учехме всички бяха злобни и заядливи, лицемерни. Правеха си подли номера, саботираха се на изпитите. Караха се за оценки, снимаха си студентските книжки за фейсбук.
Как си намериха мъже? Обичат ли ги наистина тези мъже или се женят само, за да се изтъкват. Прекаляват с показността. Ще се избият да си слагат коя е най, най. Отвратих се от всичко.
Моят приятел ме заряза преди 5г., още го обичам и не искам да съм с някой, само за да не съм сама, или за да има с кого да се показвам във фейсбук. Искам никога да не го бях срещала, не мога да го забравя. Харесваше ме преди като нямах фейсбук, после като си направих се разсърди за нещо и се разделихме. Той много ме обиди, махна ме от приятели, а лицемерките ги остави. Искал да му се обаждам по телефона, не да му пиша във фейсбук. Даже няма телефон с интернат, аз пък не обичам да говоря по телефона. А откакто ме махна е станал много активен, постоянно честити празници на наши общи приятели, с намеци към мен, знаейки че ще ги видя. Цитира мои думи към него. И той е лицемер като всички. Няма смисъл да се занимавам с него, ако ме обичаше, щеше да направи всичко за мен, не да се сърди за нищо. Един негов приятел дори ми прати покана за приятелство. Сигурно да ме шпионира. Нищо не ми харесва, нито ми пише.
Впрочем аз нямам пари за екскурзии, не искам и да ходя. Купувам си книги.
При тях всичко изглежда като излязло от лъскаво списание. Все едно живеят в приказка. Даже не им и завиждам. Всичко им е фалшиво, материално. Бях се разболяла от тези неща, от живота в София. Преместих се да живея в провинцията. Много ми дойде двуличието. Състезават се коя ще покаже най - впечатляващ живот.
Имам други приятели, които също са женени с деца, но не го натякват така, също ходят на екскурзии, но не парадират с това.

Коментари

1.   София е за селяндури, какво очакваш?
Бившият ти е пълно мекере след като за един фейсбук се е направил на интересен. Нас още от училище ни подканваха учители да си правим профили, защото ни изпращаха материали там. Предполагам, че и за много работни позиции се изисква и щеш, не щеш - ще им изпълняваш прищявките. Не знам какво изобщо ги мислиш и него, и познатите ти паразитиращи жени...

2.   "Всички са едни и същи - омъжени с дете и обикалят по екскурзии"

Обективно погледното, това няма как да е възможно... Женски приказки от типа - всичките мъже били еди какви си... Това което искаш да кажеш е - всичките жени които на ТЕБ ти правят впечатление, с които ти се сравняваш са такива. Елементарна психология. Никой не те кара да им следиш фейсбука и да се чувстваш комплексирана.

"ако ме обичаше, щеше да направи всичко за мен"

Това го има само във филмчетата на Дисни... всъщност май и там го няма... Ако си останала с такива впечатление, подготви се за живот сама... Ако не знаеш да ти кажа - една връзка е вземане и даване, способност да правите взаимни компромиси в името на някакво общо бъдеще. НЕ, връзката не е мъж да правел всичко за теб... "щот ма обича"...

Факт обаче, че провинцията не е толкова токсична среда, хората не са с толкова голямо его, по-скромни са. Пожелавам ти и ти да си намалиш егото и намериш някой...

3.   Мисля че трябва да спреш да живееш в този изкуствен свят, в който си се навряла . Изтрий си Фейсбука , не ти влияе добре .
Не за друго , но когато една врата с щастие се затваря се отваря нова. Ти май доста нови врати си пропуснала, губейки си времето с интернет глупости .

4.   Хората са зли, примитивни и жалки.

5.   Спокойно, на тези, които животът им изглежда перфектен в инстаграм е далеч от това, имат куп семейни проблеми и драми.
Най-големите тарикати, които познавам или нямат изобщо инстаграм и фейсбук или никога нищо не са поствали. Примерно единия кара ултра скъпи коли, има супер успешенн бизнес, много красиви жени и определено има много интересен живот, но няма изобщо социални мрежи, защото няма какво да доказва на никого - той се е доказал отдавна и е господар на живота си. Другият ми добър приятел има много интересен живот, пътува много, ходи по дестинации от които обикновените кифли и позьори, които цяла година събират пари за тая екскурзия, с месеци си постват снимки, но никога не е качвал нищо и само хората, които го познават знаят къде е и какво прави, над нещата е пичагата и не изпитва нуждата явно да се доказва на хора, за които не му пука. Аз също спрях да качвам каквото и да е, безсмислено е. Много хора живеят някакъв фалшив и чужд живот за няколко лайка.

6.   Е, ти нали не си такава, какво ти дреме за бившите колежки? Няма да се жениш за тях.

7.   Лично за мен като човек видял много, не приемам сериозно жени, които мислят само за екскурзии, дрехи, дрънкулки, Фесбук и т. н.
Човек има само 24 часа на ден, от тях работи поне 8, спи още 8, тоест ти остават 8 часа, които определят битието ти. Така че не мога да приема за нормално, че в тези 8 свободни ми часа, няма да тренирам мозъка си или духпвното в мен, а ще седна да търся екскурзии, дрехи онлайн или ще ходя по магазините за такива, да не говорим за прекарване на време във Фейсбук, просто никога не съм имал такъв, нито има жена ми.
Не ги съдя хората, вероятно са си намерили партньори, които отговарят на същото битие. Щом така им харесва не виждам нищо лошо. Познавам такива двойки, избягваме ги семейно, не контактуваме с такива, не защото ни дразнят, а просто защото нямаме какво да си кажем, нито имаме общи теми на разговор. Те се открояват с това, че са все някъде, но не и в домът си, като че ли там ги очакват проблемите и битовизмите от които бягат. Отделно ние пестим доста, имаме деца, които някога ще се нуждаят от това, взимаме и двамата много добри пари, което е рядко за България и пак е трудно да се заделят значителни суми. Така че тези които харчат всичко за глезотии сега, за мен са безотговорни и още повече не виждам смисъл да контактувам с такива хора. Далеч са от мен и семейството ми като морал, възпитание и ценности.

8.   “Даже не им завиждам” затова си пуснала дълга тема в сподели да ги обсъждаш и говориш против тях, но ти само констатираш фактите, нали така?

9.   Това не са хора, а просто добитък.

10.   Всички са еднакви, само ти си някакъв уникат! Как пък не!
И ти си лицемерна. Като не те интересува бившият, защо му гледаш фейсб.? Нали си имаш книги за четене, чети там вместо да ровиш из хорските снимки и да плюеш. Както си искат, така си живеят, където искат там ходят и се снимат. Като те дразнят, не гледаш и не коментираш. Това твоето е елементарна завист, най-вече защото те са си намерили мъже, а ти си сама. Иначе ако онзи вместо да те зареже, те беше водил на екскурзии и почивки и беше ти правил подаръци, нямаше да откажеш. И сигурно щеше да си качваш снимки в соц. мрежи.
Не той и приятелят му те шпионират, а ти тях. Няма такъв филм мъж да те е зарязал преди 5 (пет) години и да се интересува живо от теб. Освен в твоята глава.

11.   Имам подобен казус бях със момиче на което аз помогнах да се реализира в чужбина и тя реши, че просто съм и станал скучен и тръгна по точно това, което ти описваш почивки, онлайн магазини и показност, но понеже аз не обичам много много социалните мрежи и показността тя си намери човек от тази прослойка. Пиши тук да си разменим контактите и да обменяме опит интересно ми е да чуя и женската гледна точка

12.   Не знам дали осъзнавашр но твоето поведение е по-тъпо.. Не харесваш нещо, но гледаш и цъкаш с език. Малко на завист ми прилича твоето. Един живот живеят хората. Работят, пътуват, споделят красиви пейзажи. На мен са ми по-странни други хора. Мойте бивши съученички например публикуват много по-нелепи неща. Опържила картофи и наденица, пльоснала ги в чиния и поства!!! Или пък друга, която и без друго е с наднормено тегло сега бременна в 8-ми месец огоила един търбух и хилавия й мъж едвам я е обгърнал изотзад. Аз такива постове не намирам за нормални и подминавам. Радвам се когато гледам че приятелите ми пътуват.

13.   От Авторката
Не се мисля за уникат. Просто споделям впечатления. Иначе благодаря за отговорите.

14.   От авторката
Номер 11 дай имейл адрес да ти пиша. Не знам позволено ли е да си оставяме лични данни.

15.   До 11. Погледнато от страни е толкова забавно и лесно, обаче ти даже не осъзнаваш и не разбираш, колко добре са се развили нещата за теб.

Човек е характер и мисли, освен тяло разбира се. Така че мисли насочени към първичното, елементарното и това което не изисква отговорности и ценности. Характер, който я кара да търси и явно да намира себеподобни, такива които да осигуряват и да са съпричастни с тази нейна тинейджърска натура и нагласа.
Въпросът обаче е само един. Може ли цял живот това да е относителното щастие за някой. От опит и чисто психологически погледнато, такива хора са неспособни да са съпричастни, да се грижат и отнасят с уважение към който и да било. Говориш че си имал връзка, без да си даваш ясна представа какво е връзка. Веселото винаги е приятно, но не е самоцел. Една връзка не е само кеф, макар че повечето твърдят това. Отношения не се градят в хубави времена, а в трудни. Всеки може да търси лесното, но не мисля че това е най-правилното.
Отделно с толкова прекарано време за този начин на живот, гаранция ти давам че не остава много друго време, камо ли такова за близки да се погрижиш за някой, да помогнеш, да помислиш, да се изучиш, да направиш нещо свое, да заделиш някой лев, да го инвестираш.
Тоест такъв човек носи само проблеми, но не за себе си, а за околните. Това битие показва явна глупост и безотговорност.

16.   Фейсбук вече не е това, което беше, аз също започнах да се дразня от тази показност виж къде съм, виж ми роклята, виж колко съм красива и така нататък...

17.   Един умен човек е казал:
Битието определя съзнанието...