Споделена история от Други

Подкокоросване
Има ли хора около вас, колеги или близки, далечни приятели и роднини, които като се случи нещо с тях и се опитват да повлекат и вас?

Например някой е пред уволнение и очаква и от вас да напуснете, защото от съпричастност.

Или някой има конфликт с някой друг и вие трябва да имате също конфликт с въпросния човек.

Или някой се разведе и очаква от вас и вие да се разведете?

Напоследък не мога да изтърпя подобни хора около мен.

Коментари

1.   Много хора са така. Най-вече жени. Жените не обичат да са сами срещу света, търсят си съмишленици или съучастници с подобна съдба.

2.   Не, нямам такива хора в обкръжението си. Единствено може би по отношение на втората ситуация (конфликт с даден човек) донякъде мога да се асоциирам, защото в миналото ми се е случвало веднъж или два пъти. Но то това е донякъде нормално, защото когато си скаран с някого обикновено ти е важно да се обосновеш и да видят хората, че ти си правият, а другият е крив. Визирам общите ви приятели или роднини. Отделен е въпросът дали това винаги е така.

3.   Случва се. Особено при разведените жени. Омъжена жена, ако има няколко разведени приятелки е потенциална жертва в голяма степен.

4.   Що за глупак трябва да си за да правиш (в своя вреда) това, което някакви колеги, роднини, уж приятели и пр. били очаквали от теб? Понеже трябвало да си солидарен с тях?
Не се меся в ничий живот, но не допускам и такива в моя.
За разведените жени сте прави. Няма как човек, който не е съхранил собственото си семейство, да уважава чуждото. Много естествено, че им се иска всеки да е катастрофирало корито.

5.   Едни такива хубостници завидяха на отношенията ми с човека, който обичах, и започнаха да правят всичко възможно за да ни разделят и да ни скарат. Той поддаде, започна да се държи много зле с мен и се видях принудена да прекратя контакт.
И в момента в който това стана и той рухна и започна да драматизира, приятелите му изведнъж ги гледаш колко мъдри и щаслтливи станаха и как си намериха приятелки, които приличат на мен по различни неща...
Но иначе, аз съм била смотана, не знам си какво...

Видно стана, че през цялото време са му завиждали за готиния човек, който е намерил и не са искали да бъде щастлив, докато те не са.
Всичко съсипаха помежду ни.
Затова, който и да чете това - никога не споделяйте подробности от отношенията си с трети лица. Дръжте всичко между вас двама ви и не търсете отговори навън, защото ги няма.
Не си споделяйте щастието под път и над път - дръжте си всичко лично.
Хората започнат ли да завиждат, ще направят всичко възможно да съсипят онова, което имате и ако е както в нашия случай в началото на отношенията, просто нямате шанс.