Споделена история от Други

Как да променя характера си?
Здравейте! Момиче съм и много бих искала да разбера какво е вашето мнение относно промяната на един характер. Причината, поради която пиша тази тема е, че имам много лош характер, който винаги съм опитвала да коригирам, но без успех. Под "лош" си представете характер, който никога не може да каже НЕ, който търпи и не може да се защити, който иска да се хареса на всеки един човек и който не може да отстоява мнението си. Истината е, че съм мек характер, който търпи до един момент и накрая избухва. Имало е случаи, в които съм се защитавала, но чак когато ми е писнало от търпене. Много бих се радвала, ако ме посъветвате и изкажете мнението си.
Благодаря Ви предварително! :)

Коментари

1.   Ами трябва да започнеш с малки стъпки. Да отстояваш себе си. Да казваш какво е приемливо за теб и какво не.

Постави си за цел например следващите 5 пъти като те накарат да правиш нещо, което не искаш да откажеш.

Истината е, че в днешно време добрите хора просто ги надушват използвачите и наглите и не спират да ги натискат и да им досаждат.

2.   Има някои неща, които не могат да се променят, те са фундамента ти, основата на личността ти. Ако имаш някое лошо качество, то е за сметка на добро и обратното.. Така стоят нещата. Гледай да ставаш все по-добра в нещата, в които си добра, със сигурност има такива, по този начин ще натрупаш увереност, че можеш нещо. А като говорим за описаното от теб, не е зле да експериментираш с поведението си, нищо страшно няма да стане, хумора винаги помага също.

3.   Не характера, а възприятията трябва да промениш, пишеш си записки, гледаш видеа, четеш и препрочиташ записките си, за да създадеш невронни връзки в умът ти. Първа тема "Лични граници" наистина много видеа и информация по въпроса.

4.   Характерът не се променя скъпа...

"който никога не може да каже НЕ, който търпи и не може да се защити, "

Това не е характер, а социално поведение. Още от дете се развива, за да направим родителите си доволни. Каквото ни кажат, ние трябва да кажем "да" и получаваме за "награда" тяхната любов и одобрение. Когато детето порасне и разшири социалната си среда, се предполага, че ще започне да разсъждава със собствената си глава кога да казва "да" и кога "не". Да защитава позицията си. При много това не се развива и е показател за инфантилност. Тъй че вместо да се чудих как да си променяш "характера", свърши нещо по-просто - порасни...

5.   Аз съм по същия начин, причината - много властни родители. Не знам на колко си, но аз с времето се понаучих да се отбранява, не много ефективно, но поне в малка степен.

6.   Характера се оформя в детските години, после доста малко се променя - обикновено промените са революционни и стават при някакво голямо сътресение.

Вместо да се опитваш да се промеяш, намери си хора с които можеш да бъдеш себе си, без това да е проблем.

7.   Хубаво е, че си го осъзнала на тази ранна възраст. Има хора цял живот не го осъзнават. Това е най-важното. Осъзнаването. Липсва ти и самочуствие. Можеш да започнеш нещо да тренираш така се трупа самочуствие, както и да експеремемтираш с поведението то. Започвай да отказваш на хората и за незначителни неща, да видиш реакцията ми. И това как ти ще се почустваш. Ако този човек спре да комуникира с теб или започне да се сърди. Значи е манипулатор и не ти трябва. Има доста материал в нета по темата. Започни да четеш и да го прилагаш.

9.   Аз пък съм импулсивна. Много бързо действам и това ми създава много проблеми. Какво бихте ми препоръчали? Аз като цяло съм сангвиник, много бързо правя всичко, говоря много бързо, някой говори и още не се е доизказал и аз знам какво ще ми каже и направо отговарям, защото не ми се чака и не обичам да ми губят времето напразно. Хубавото е, че се научих да си сдържам гнева, но още някаква идея като ми хрумне в главата и след секунди вече съм започнала да я правя.

10.   С няколко думи не бягай, а търси скандала. Когато започнеш да търсиш скандала, тоест да не те е страх какво ще стане всъщност ще спреш да привличаш скандали и злоба от околните.

11.   Искаш разрешение?
Има лесен вариант
Методиката на Лабковский
Не ми благодари след година...