Споделена история от Други

Лош опит с агенции за наеми
Здравейте! С половинката ми се местим в друг град и искам да споделя опита си с агенциите, за да не си губят времето и други хора като нас.
Първо искахме да наемем от собственик, но последствие стана ясно, че всички такива работят с агенции и няма как да се минем без комисионна. Приехме го. Хубаво, харесахме квартира, наема супер и отиваме на оглед, направо с намерение за наемане на момента. Точно влизаме в града и се обаждаме на агенцията, че сме готови да посетим апартамента в уговорения час и те казват, че още вчера се заел апартамента. Интересното беше, че предния ден бяха потвърдили, че все още е свободен...
Поканиха ни в офиса и след като си зададохме критериите за трети път, въпреки че вече бяха обсъдени по телефона започнаха да търсят обяви, на които да отидем на оглед, като разбира се увеличиха с 300 лв бюджета ни с утеха към нас, че собствениците били склонни винаги да преговарят. Първия показан апартамент беше едностаен, вместо двустаен, както ние си бяхме пожелали, втория беше дяволски скъп, третия на 20км от искания район. През всички огледи агента обещаваше на собственика, че сме готови да платим веднага, че много ни харесва и ще го купим, без изобщо да се посъветва с нас дали е така... Общо взето ни изгубиха времето. Това което предприехме е да се разберем коя е най-предпочитаната агенция за съответния град и да се свържем с човек, склонен да съдейства поне малко, а не просто да вземе едни пари.
Съвета ми към всички, които търсят квартира е да не се подлъгват както ние направихме. Свържете се с официален агент и не си губете времето с фалшиви обяви, а такива много. И като видите, че агента е 20-годишна пикла, цялата тауирана и с джуки като на Джулиана Гани изчезвайте веднага.

Коментари

1.   Това е известен похват. Слагат обява на изгоден апартамент, който не съществува за да привлекат вниманието. После казват "о, сори, апартамента вече не е наличен" и започват да ти предлагат други на по-скапани условия. Стар трик.

2.   Според мен не е невъзможно да се намери нещо от собственик - търсете по фейсбук обявите или в ОЛХ.

Брокитата са мафия и единственото, което мислят е как да ви вземат парите, то е ясно.

Т. Т.

3.   E, това са си стари номера. Изобщо, не ги интересуват критриите, но те водят по всички адреси, които знаят. Директно ги смразявам да не ми губят времето.

4.   Всички агенции работят с този стар номер, обявяват изгоден апартамент, който въобще не се отдава. Когато им идеш на крака се почва обработването на клиента докато се съгласи да наеме или купи, нещо което наистина предлагат.