Споделена история от Други

Мъж на 35, а изглеждам като на 25 - проблем ли е?
Здравейте, мъж на около 35 години съм. Много хора не вярват, че съм на толкова и ми дават някъде около макс. 25 години, често ме питат какво уча!? Преди три години дори в един хипермаркет ме бяха попитали имам ли 18, понеже си бях взел една бира.
Не съм нисък (1. 80м съм, което е средно за мъж). Малко съм кльощав имам бяла кожа, нямам гъста брада и лицето ми е някак по-детско. Може би ако напълнея и ми покара нормална гъста брада ще си пасна на годините визуално. Да обаче това не се случва, просто ген.
Това вероятно е една от причините да имам проблем с жените. Знаем, че младите жени (да кажем до 30г), харесват по оформени мъже и някак си няма да е гот жена на моята възраст да се хване с някой, който прилича на ученик.

Как виждате във вашите очи това?
Как една жена на около 30-35 възприема такъв човек? Би ли му обърнала внимание, при положение, че не притежавам някакви качества, които да ме издигат над останалите ми връстници?
Как младите момичета, да кажем на 20-25 биха възприели мъж с 10 години по-голям, който изглежда като техен набор?

Нямам някакви визуални дефекти (гърбав нос, акне, криви зъби), просто съм младолик и имам усещането, че не съм достатъчно мъжествен сред поколението си. Това винаги ми е било голям комплекс и е основната причина да ми липсва инициатива, да завързвам контакти и да общувам с жени, които харесвам. А пък ерген на 35 не е много ОК, както и да го погледнем.

Коментари

1.   Споко е пич, утре ще си на 40 и ще мязаш на 30. Това е много по-добре отколкото на 25 да мязаш на 35. Живота е кратък, но ти имаш екстра време преди да влезеш в категорията - бягай ве чичак. Ако съм на теб ще бухтя 18-25 докато мога, щото после само лелки ще ти налитат рано или късно, тогава минаваш на лелки по неволя.

2.   Спокойно - жените като все си избират нацепени батки си мислят, че мъжа ще бъде само техен. Резултата е, че тези батки масово им изневеряват, после следва едно писане по форуми от сорта на - защо мъжа ми ме бие, студене е към мен след първото дете и прочие типично женски теми... Споко!

3.   Според мен не е проблем, а даже е предимство.

6.   Абе ти луд ли си бе, аз съм същия - на 37 обаче изглеждам на 25, нямам 1 бръчка, а моите връстници вече са минали отдавна към чичетата.
Това като бях млад и на мен ми беше комплекс, обаче сега разбирам, че е дар от бога, ти си един от избраните. Хората дават луди пари, за да изглеждат млади, подлагат се на какви ли не операции и процедури, а ние сме го получили безплатно.
Да изглеждаш млад и да се чувстваш млад е нещо, което много малко хора могат да имат, без значение какви пари имат.
Виж примерно Киану Рийвс и Том Круз, еми би ли им дал към 60 г? Те просто също са от тези богоизбраните, така че се радвай, че си като тях ;)
Просто бъди във физическа форма и се грижи за кожата си и на 50 ще си като на 30 и ще си хващаш млади гаджета докато наборите ти ще са с бабички, защото жените над 40 са трагедия

7.   Според мен, другите ти качества не привличат жените. Сам си казваш, че това ти било пречело. Това си е твоя измишльотина, с която се оправдаваш. Гарантирам ти, че не всички жени се изтрепват за мъже в вид на говеда и два пръста чело. Това, че си висок е голямо предимство, но ти предпочиташ да се вторачиш в несъществуваш проблем.

8.   Секс - и хормоните си идват на мястото. Но умерен.

9.   Все едно описа мен, авторе. И възрастта, и външния вид и младеенето! Аз просто замених скучните офис длъжности, където да си младолик е пророк с изкуствата, там даже е предимство да изглеждаш млад.

10.   Има едно момченце тук, което е много комплексирано от батките и все за тях пише. Или някоя батка го е отрязала :D
Всичко е отосително. За всеки влак си има пътници. Едни ще харесват това, други - не. Иначе в един момент можеш ако поискаш и в личната си карта да си смъкнеш годинки. Ако се преместиш в друг град и започнеш начисто можеш отново да си изживеец лудите моменти в 20-те. Без да те гледат злобно че си "дърт" но инфантилен ;D А кой не иска да се върне там? Аз поне не познавам такъв човек. Аз бих се възползвала максимално от тази привилегия, която имаш ти.

11.   Не.

12.   А коса имаш ли? Че доста мъже оплешивявате над 20 години.
Нищо не казваш за характера си. Тая жена няма да те вземе заради ръст и брада, а какъв човек си

13.   30 е новото 20! Затова.

14.   Аз скоро ще стана на 32. Преди второто дете всякъш виждах една 15 годишна пикла в огледалото. Всички изглеждат по големи и възрастни, някак завиждах че оставам дете в лицето. Майка ми е на 58 ама изглежда на 45. Сега започнаха да и излизат бръчки малки, но ги има, докато нейни приятелки приличат на бабички. Един ден започнах да виждам всякъш бръчки (мимически) стреснах се виждах лелка в огледалото започнаха мазане с каквото намеря, но вече не виждам детето отсреща, а може би човек които е в процес на порастване. Радвай се, че си младолик хората дават пари, за да са вечно млади, това е дар. Докато едни приличат на 100 годишни ти ще си по добре :)

15.   Сега го имаш за проклятие, след няколко години ще разбереш каква благословия е. Жена съм и съм като теб, в моя род повечето сме така. Баба ми, Бог да я прости, на 80 я бяха питали къде работи. :)
Мисълта ми е, че на 20 се дразнех безумно, че ме взимат за дете, но сега съм на 40 и ми е кеф, че ме мислят за 30 годишна. Готино!

16.   Проблем може да бъде единствено ако не се възползваш от младежкия си вид и не въртиш млади, секси гаджета. Трябва да чукаш колкото се може повече. Ако не го направиш, след време, когато остарееш още, ще съжаляваш.

17.   А не бива да ти е комплекс, авторе, виж ме мене да речем, аз съдя по себе си-вървя към 34 вече(демек ние сме кажи-речи набори с тебе), а не съм висок нито 2м, нито съм си пуснал брада, нито шофирам, нито пуша нито нищо! ... Па това да си пуснеш брада само и само за да им изглеждаш по-възрастен е абсолютна тъпотия, и поне аз няма да си пусна. Тъпо е, жалко е и наистина излишно, само защото останалите на вид не те възприемат като по-застарял, да го кажем, ти да смяташ че едва ли не, нямаш място в това "общество"(кавичките са задължителни, обяснима е причината). Вярно е иначе, доста е дразнещо когато разни там, и млади и по-стари, ти викат "малък", "малкия" и пр., поне при мене е така, ама кво да се направи... живей си живота и просто ги отминавай авторе, няма смисъл от това-ти живееш за себе си, както на тебе ти е най-удобно и намериш за добре, пък вече дали на жените ше им допаднеш и изобщо как изглеждаш в техните очи, не бива да се тормозиш от това, поне според мен, щото и те не са цвете за мирисане в тая държава, ако разбираш подтекста ми. Аз поне вече съм станал толкова непукист, че въобще не ми дреме вече, кой какво ше смята за мене... Нито по-висок станах, нито семейство ше имам, всеки е свободен да живее както иска и да прави каквото най му изнася, без естествено това да нарушава обществения ред де, но кой както иска...

18.   Това е голям проблем. Жените искат мъже, не момченца. Сигурно и брада нямаш. Представям си как са ти се подигравали в училище.