Споделена история от Други

Само аз ли имам такива разбирания за живота?
Имам чувството, че ще ми е много добре да живея сред Амишите в Америка. Без Интернет, без мобилни телефони, без новини, даже без телевизия. Макар, че на мен телевизията не ми е проблем, проблем ми е висенето на телефона и на лаптопа. Да работиш и да се храниш от земята и да не зависиш от обществото е атрактивна оферта.

Но от друга страна някои от модерните неща ми харесват. Колкото и да мразя Интернет, компютрите и телефоните, защото съм пристрастен към тях и си губя времето с четене на ФБ и форуми, в същото време се възхищавам на тези, които могат да ги използват за да надцакат системата и работят като инфлуенсъри.

Теа и Наум живеят идеалния живот - клипчета, пътувания из екзотични дестинации, водене на ТВ предавания. Всъщност може би ако намеря жена, която може да е инфлуенсърка без като мен просто безцелно да си губи времето в Нета ще е добре. Но едва ли не ще трябва тя да ми прави всичко, свързано с Интернет. Щото аз мога да седна сутринта и да стана чак късно вечер от компютъра, наистина съм пристрастен към четенето на онлайн форуми, новинарски сайтове и какво ли още не. И какво печеля от това - съсипвам си здравето да чета глупостите на някой Ганьо, Ганка или т. н. Никой не ти плаща ако знаеш кой модел кола кога е произведена или кога ще излезе следващия уиндоус примерно. Излишна информация. По-добре вместо да погълвах чуждата информация аз да пусках клипчута в Тик Ток и снимки в Инстаграм.

Дори си купих Нокия с копчета да се опитам да поспра малко с тези екрани, че е зле за очите ми. Чудя се обаче дали един айфон няма да ми върши отлична работа - ще си сложа само УотсАп и Инстаграм, а ще махна ФБ и ще блокирам достъпа до браузъра, че да не чета на хората глупостите. Инстаграм не ми е пристрастяващ, ще го ползвам за да пускам снимки само и така.

Не ме питайте как работя, защото на работа нямаме филтър! То са форуми, то са Уикипедии, то е ФБ. Не мога да се спра. Това го пиша от работата! Като Амишите и аз бих желал един свят без компютри и мобилни телефони, но нямам нищо против жена ми или дъщеря ми да са инфлуенсърки или моделки, да обикалят света и да се снимат за кориците на лъскави списания. Ако имаше как да съм активен в социалните медии, но друг да ми публикува съдържанието щеше да ми е супер да съм инфлуенсър и аз!

Коментари

1.   Реализираи идеята си, животът е готино когато е интересен, надявам се в скоро време да има хора, които да работят това, да правят соц. мрежи на всеки, които иска съдържанието в социалните му мрежи да е хубаво и шарено, това е много добра професия и ще се търси в бъдеще, защото е модерно и хубаво нещо за всички.

2.   Инфлуенсъри с лопата да ги ринеш. Ще станат повече от зрителите.