Споделена история от Други

Вечен живот
Вярвате ли че един ден Бог ще награди праведните хора с Вечен живот заедно с Него? И как си го представяте? Какво според вас ще представлява?

Коментари

2.   Здравей. Да, Бог един ден ще ни приюти и ще живеем в Него. Препоръчвам ти да прочетеш последната книга в Библията - Откровение. Там е описано това, което Бог иска да знаем за това, което предстои. : )))))

3.   Всички успешни личности, които познавам са атеисти, а с християни и набожни е пълно по кофите за боклук. Гаден е живота, лош и несправедлив! И аз мисля да се отрека от това, че съм християнин!

4.   Живот след смъртта няма, мозъкът освобождава хормони на щастието секунди преди края като защитна реакция от това което следва и това е жестоката истина. Който не може да го приеме, вярва във всякакви чудеса. Също е много егоистично да мислим, че хората сме толкова специални и заслужаваме вечен живот. Мравките защо не ходят в Рая? Всяка мислещо същество търпи негативите да притежава мозък - отказва да се примири с факта че един ден ще умре. Най-много с това се измъчват богатите хора - в миналото това са били фараоните и опитите им да се върнат сред живите, а сега това са милиардерите с криогенните камери. За нас, обикновените хора, остават само два варианта - приеми го или търси утеха в свръхестественото.

5.   Авторе, вечен живот има, защото човекът е създаден от Бога с безсмъртна душа.

И по принцип няма за какво да питаш тук! Защото тук не е мястото за това. (Благодари на Бога, че видях темата ти и ти отговарям! )

А мястото да прочетеш за това са православните сайтове, а също така можеш да влезеш в някой близък православен храм и да поговориш със свещеника по тези въпроси!

ОК, аз ще ти напиша някои неща, но това не отменя горенаписаното от мен!

Бог е Вседържител и Той със Своя Божий промисъл управлява и промисля за целия свят, за всеки един човек. И косъм от главата ни не пада без Божията воля или Божието допущение.

Бог върши всичко за нас с една цел: да познаем Бога, да се обърнем към Него, да заживеем Богоугодно и да спасим душите си! Защото този живот е временен и е само подготовка за вечния живот. И ние сме създадени за вечен живот, който не свършва със смъртта. Но е много важно как човек е изживял земния си живот, защото на Страшния съд всеки човек ще бъде съден и ще се определи дали да отиде в ада или в рая(с Бога в Небесното царство)...

Затова тук на земята ни се изпрашат скърби, болести, трудности и изпитания. Всичко това ни се изпраща(или допуска) от Бога на нас хората, за да осъзнаем суетата на земния живот, да се обърнем към Бога и да се подготвим за вечния живот като заживеем Богоугодно и се въцърковим...

А какво ще представлява животът с Бога в Небесното Царство?

- Св. апостол Павел, който е бил там отговаря така: „око не е виждало, ухо не е чувало и на човек на ум не е идвало това, което Бог е приготвил за онези, които Го обичат. “ - това е описано в Библията, Новия Завет в посланието на Св. апостол Павел до Коринтяни, втора глава, девети стих.

И други Свети отци, които са виждали рая казват, че това е най-прекрасното нещо, такава красота, която човек дори не може и да си представи!

Но важното е да отидем там(в рая), а не в големия казан в ада!

Но това зависи от нас - от нашия живот и дела тук на земята!

6.   Да разбира се, това е божието обещание. Иначе какъв е смисъла на всичко на тая земя. Нали е за да бъдем изпитани и подготвени. Някои го наричат квантов преход също, за по-научно. И той вече е започнал. Дали спазваме божиите заповеди и дали съзнанието ни работи по принципите на божията любов. Ако нашиия резонанс трепти и е в хармония с божия/космическия ще оцелеем при предстоящите катаклизми, които предстоят скоро, ако ли не, ще погинем. За християните е вечния живот, за мусюлманите е дженнет... Щом Бог ни го е казал в Откровение не трябва да се съмняваме.
"Той ще изтрие всяка сълза от очите ни и скръб и смърт вече няма да има. О, смърте где е жилото ти, где е победата ти".... Просто вече е настъпило последното време и за това е тоя упадък и хаос във всяко отношение на планетата. Това е предвестник на идващите природни катаклизми и събития. За нас сега е важно да издържим до последно, да ходим по божията воля, за да получим и "венеца на живота. "

7.   Има, но 90% от нас ще отидат в ада, защото да живееш правено в днешния свят е невъзможно и ще става още по невъзможно.
Давам пример за един от смъртните грехове,
блудство:
Светите отци казват и е така, че ако ти дори погледнеш жена със сексуално желание, то това вече е равносилно да си блудствал с нея. Правете си сметката мъже, как няма да извършваш смъртен грях само докато се разхождаш по улицата с толкова много мацки с къси полички и прочее.
Колкото до жените и начина им на обличане, то да съблазняваш някого към грях е още по голям грях.
Така, че вечен живот поне към тази интерпретация на християнството има само за селектирана каста, за всички останали или аскетизъм или нищо.
Това не трябва да спира човек да мечтае де :) но в рая не се влиза никак лесно.

8.   Да, има вечен живот, но за едни той ще е в блаженство, а други ще са във вечни мъки. Това е предопределено от Господ.

Ще има Възкресение. Пише го и в Библията и в Корана. Ще се протръби с Рог - при първото протръбяване всички, които тогава са живи на земята ще паднат безжизнени.

След това второто протръбяване ще възкреси всички хора, които някога са живели на земята - още от най-древните поколения до последните всички ще бъдат насъбрани накуп и на групи, за да бъдат съдени.

Всеки човек ще получи Книгата на делата си - всички постъпки

Всеки сам ще види в Книгата на делата си какво е вършил на земята и след това едни ще се спасят, а други ще бъдат осъдени

Това е истината, колкото и невероятна да изглежда на хората, тук говорим за неща от Вселенски мащаб, над нас има други измерения и пространства, там обитават ангелите и Господ.