Споделена история от Други

Мнения за филма "Диви и щастливи"
Здравейте, преди няколко години както си вървях видях един билборд и на него гледам афиша на този филм с Яна Маринова и Луиза Григорова. Супер професионално беше направен, направо да не повярва човек, че е български филм. Бях забравил за него, но наскоро се присетих, защото ме хвана носталгията по 2020-ра година, когато работих с много готини колеги. Реших да изгледам трейлъра и напарво се впечатлих! Заснет е супер професионално, все едно гледаш американски филм, личи си, че са дали много пари за камери и режисура. Иска ми се повечето български филми да изглеждат така. За съжаление, заради корона кризата филмът откъм постъпления от билети е провал. Но съдейки по трейлара хич не изглежда да е лош филм, нещо като българска версия на Телма и Луиз с повече екшън е. Някои, които са го гледали може ли да кажат струва ли си? За мен по трейлъра ако намеря дивиди ще си го закупя. Отдавна БГ филм не ми беше правил впечатление. То май ще се окаже, че около пандемията доста сполучливи БГ филми е сериали са се пускали, но поради разбираеми причини са се провалили и почти никой не е забелязал.

Коментари

1.   Току що като прочетох темата разбрах за този филм. Ще го изгледам, може би още довечера. Има го в нета качен.

За българското кино съм като цяло раздвоен. От една страна знам, че се харчат едни грешни милиони, с които може д се оправи здравеоопазване, села и други наболели проблеми.

От друга се радвам, че се прави нещо за българската култура да не се американизираме тотално.

Т. Т.

2.   Готино е филмчет. 7/10 му давам. Две мцки отвличат едно богаташко синче и се въвличат в големи приключения.

Доста се смях

Т. Т.

3.   2, Благодаря! Значи и аз ще го гледам, чувството от трейлъра не ме е подвело. Само съжалявам, че заради пандемията такъв филм е останал незабелязан. Поне да го бяха излъчили по телевизията, а те излъчват само американски филми, а от българските само сериали.

Автора

4.   Повечето хора искат нови филми, защото живеят в сегашния момент, стари филми няма смисъл, защото са показвани много пъти, трябва да се дава път на нови лица и хубави съвременни филми, я се постави на мястото на човекът, които показва филмите по телевизията, той е тотално отегчен, хората които гледат тези повторения също. С песните е същата история, ремикси никои не иска, хората искат съвременни, позитивни песни, всеки сезон различни певци, нормално е.

5.   Филмът е пълен боклук. Единственото добро в него е оператора. Младата Луиза Григорова не става за актриса, Яна Маринова, за съжаление също. Играят, но нямат дълбочина. Дадени са пари за този филм, безспорно. Но със същите пари можеше да се създаде нещо стойностно и с дълбочина, но те не могат да го изиграят. Не пиша като хейтър, гледах много филми през живота си и една част наистина ми харесват. Да не пропуснем, че и откъм сюжет този филм не струва.

6.   4 хора като вас са проблема на певците. "Всеки сезон различни певци", какво? ! Много повърхностно и консуматорско мислене имате. Заради такива като вас се правят тъпи песни еднодневки, които да консумирате като прасета с ракийката и салатката. Много примитивно мислене. Вие сигурно и на опера не ходите, защото е остаряло нещо на стотици години.