Споделена история от Семейство

Как да си възстановя контактите с близките
Здравейте,
Миналата година след големи промени в живота ми, раздяла с дългогодишен приятел /мъж/, паник атаки, промяна на работно място и тн. се отчуждих много от майка ми и баба ми. Трябваше да направя всички тези промени за мое добро и да поема по моя си път, защото се чувствах много зле. Проблема е, че след като се промених се отчуждих много дори от майка си и баба си.
Те не ме подкрепиха тогава, за пореден път, всеки път слушам упреци, негативизми, страхове и тн.. разбирате за какво говоря, и сякаш мозъка ми прие, че и те са част от цялата картина и е редно да редуцирам контакт и с тях щом ме товарят. Да, но сега едвам ми идва да се обадя веднъж месечно и не ми се говори с тях, а това също ме товари, все пак са ми близки.... и ми е мъчно, но нещо от вътре ме спира, макар да ми помагат и да се опитват все пак са си същите.. Някой има ли в подобна ситуация и как се справихте?

Коментари

1.   Въпросът, който задаваш е с ясен отговор: като започнеш постепенно да ги търсиш ида им се обаждаш по-често!

Нормално е техните виждания понякога да не съвпадат с твоите - така, че е нормално това, че преди не са те подкрепили! Затова не им се сърди и се постарай да си оправиш отношенията с тях!

"Утре" някоя от тях може да си замине от тоя свят, и ако не си се сдобрила с нея ще съжаляваш после цял живот!

Така, че според мен - действай и си оправяй отношенията с тях!

2.   Не знам какво да ти кажа. Мойте роднини са изключително токсични хора също, като деца са, искат на 100 процента да се съобразяваш с тях за всичко и да изпълняваш желанията им, щом ти свирнат трябва да метнеш всичко, кето правиш /независимо какво е/ и да хукнеш да им помагаш, дори за най-голямата дреболия.
И мен изключително много ме товари да се чувам с тях /не сме в едно населено място/, защото щом баща ми звънне, значи нещо иска и то да стане веднага на секундата, щом майка ми зъвнне е защото няма какво да прави и да ми разправя по 1 час за живота си, но ако аз и звъня и тя е заета, телефонът просто не се вдига. Изтощително е.
Според мен, щом си успяла един път да ги отдалечиш от себе си, значи от това си имала нужда и няма за какво да съжаляваш ако почнеш пак да им звъниш, нещата ще се върнат по старо му. С критиките и вменяването на несигурност.

3.   Трябва ти още малко време за да им повярваш.

4.   Може би са осъзнали грешката си.

5.   Същото и при мен е като номер 2, само майка ми е токсична, много егоистична също. Аз лично поддържам повърхностни отношения с майка ми, и по принцип с лоши роднини. Виждам се с тях няколко пъти в годината, винаги съм придружена от хубавите роднини или приятелски семейства, давам пари на лошите роднини по банков път, защото не искам да имам много живи контакти с тях.

Ценя психичното си и физическото си здраве, затова и ограничавам контактите с лоши роднини, и изобщо лоши хора.

6.   За какво ти е да си възстановяваш контактите с тях-за да ти лазят по нервите и да те стресират ли? Зарязваш ги и толкова! Някои не заслужават дори да се сетиш за тях!

7.   До 4
Каква грешка, че е предпочела спокоен живот пред негативизма на близките ли?

Ако ти носят негативи се чувай по рядко с тях, нашите са същите. Само ме осъждат за всичко.. постоянно критики. Тъжно ми е защото семейството за мен е ценно, но ми стига да знам за себе си, че ако някой изпадне в беда бих помогнал. Иначе се чуваме 3-4 пъти в месеца.

Излизай с приятели, запиши се на спорт. Със спорта и доброто хранене ще изчезнат и п. атаките. всеки ненаясно колко е важно правилното хранене спортна и да си пазиш душевния мир е минал по твоя път. Успех!!

8.   Вашите няма да се променят така са свикнали вече.

9.   Аз не казвам. че авторката е направила грешка а че техните може да са осъзнали собствените си грешки.