Споделена история от Други

Как реагирате на простаците?
Да кажем, че възниква някаква конфликтна ситуация, срещу вас стои малоумен човек, който ви обвинява за нещо, за което не сте виновни или въобще не съществува. Какви са вашите действия? Аз лично буквално онемявам. Като чуя много простотия наведнъж и/или фалшиви обвинения, просто не знам какво да кажа. 1 - мразя дя се карам с хората, предпочитам да се разберем цивилизовано. 2 - и да обясняваш на маолоумен, няма да разбере никога. И 3 - току виж се окажете виномни за още нещо, за което не сте дори чували, хаха. Като работиш с много хора се случва често. Мечтая си да работя от вкъщи.

Коментари

1.   С емиграция.

2.   По същия начин. Много ефективно действа. Според мен ти избягваш конфликтите и искаш да се затвориш у вас, за да не ти се случват.

3.   Преди онемявах, сега ако ме хванат не на кеф и ми падне пердето започвам да обиждам на "изрод", даже една жена, която ме сръчка в автобуса преди няколко години така изтрещях и започнах да я наричам "грозен изрод". Не се хваля, но тая беше много заядлива - буквално ме подритна и сбута по-зле от улично куче. Ръчка ме в тялото и вика "Я се бутни натам! ". Никой не я защити, според мен си бях в правото.

И на един старец в Билата дето се заяде колко време сме избирали кисело мляко му се разкрещях така. В този случай не знам кой прав и кой крив, но е факт, че в Билата често слагат мляко с изтичащ срок най-отпред, какъв е да ни се меси колко време ще избираме кисело мляко, за къде бърза като е пенсионер вече и сигурно не работи не мога да го разбера, вместо да си живее леко и бавно и да се радва на спокойни старини той тръгнал да пришпорва хората.

Като им се разкрещиш наистина и те онемяват, защото не очакват такава реакция. Лошото е, че често натоварвам и себе си психически така. Но ми писна да си мълча, а те да ме мачкат и подритват като улично псе.

4.   С идиот не можеш да се разбереш, нали я знаеш тази сентенция...
Само, че понякога трябва да си още по-голям простак и да не мълчиш, за да те вземат сериозно. Ако видя, че случая е прекалено краен и срещу мен стои кръгъл идиот, буквално му тегля една майна и не се разправям повече.
Научих се да не взимам вече нищо на сърце и имам абсолютен мир в съзнанието си. Просто не си заслужава да допускаш някакъв тъпанар да те ангажира и да мислиш за това.

5.   Работата от вкъщи не създава конфликти, но води към десоциализация.

6.   Както се оправям и с лудите - правя се на по луд от него за да го изплаша!

7.   Всеки един проблем има три решения :
1. Търпене
2. Борба
3. Бягство

Сам трябва да си прецениш кое решение да вземеш. Търпението до време, зависи и колко си мъдър. Борбата не е християнско решение("от око за око, накрая всички остават слепи") Обикновено бягството е решението в повечето случаи.

8.   Абе единствения начин да се оправяш с идиоти е да им паднеш на нивото.

Поне аз досега никога не съм видял някой идиот да е разбрал нещо, ако му го обясниш нормално и спокойно.

Виж ако и ти се развикаш и почнеш да му отвръщаш на агресията е доста по-вероятно да те разбере - на неговия език.

Иначе просто ще ви мачкат простаци и идиоти.

Т. Т.

9.   По принцип евтаназията е най-хубавото и правилно решение в такива ситуации, но живеем в изостанало общество и не можем да я прилагаме.

10.   Със сарказъм, но малцина от тях могат да ме разберат и да зацепят метафората.

11.   Няма смисъл да им отговарям, аз съм мъж на 30 години, работя всеки ден с подобни колеги, в началото бях в шок, че мъже над 50 говорят толкова простотии. Те открито си казаха какви сексуални намеци имат към млади жени и дори момичета на 18, 17, 16 години.. как ще ги облизват по*** и други простотии.