Излизане
Разделих се с приятелката си преди по-малко от 3 седмици. Тя вече е с друг човек и дори поства публично снимки с него. Видях, че го е добавила в приятели във фейсбук само около седмица след раздялата ни. Сигурен съм, че не е изневерявала физически, може да си е писала с него още преди или да го е пазила като резерва. На мен лично ми е криво, защото това беше 6 месечна връзка, а тя продължава на следващия ден още след като аз я прекратих връзката (имаше много червени лампи).

На вас случвало ли ви се е това? Как е възможно човек да продължи веднага с друг, дори и да си е писал с този човек? Аз лично си пиша с някои жени сега, общувам, но съм много изморен от връзката и не се чувствам готов за нова връзка, камо ли да публикувам вече снимки с нова приятелка.

Коментари

1.   На всички се е случвало. Хората не случайно повтарят мъдростта за маймуната и клона. Приеми, че жените са такива. Винаги, във всеки един момент, независимо с колко успешен и красив мъж са във връзка, те сканират обкръжението си за някой още по-по от текущия, с когото да усетят “тръпка”. Ако такъв се появи, текущия рязко изгаря. Изведнъж той се оказва скучен, недостатъчно успял, алкохолик, агресивен и т. н оправдания, с които жената оправдава в собствената си глава желанието за раздяла. Като поостареят и кандидатите секнат, обикновено се кротват с последния в редичката будали.

2.   Човек трябва да остане сам, докато не се оттърси. Ако веднага скачаш в други отношения, значи лъжеш себе си и другата страна. Даже е е признак за леко поведение на липса на сексуална хигиена. И новата връзка бързо ще издиша. Прочети за rebound relationship.

3.   Tи си се разделил с нея заради червени лампи, пишеш си с някои, ама бившата защо не прави точно като теб? ! Ами, защото не си ти. Това е нейната рекция на твоето отхвърляне.

4.   Тоест страдаш за жена, за която си бил един от многото, голяма грешка и доста безполезно. Трябва да се избавиш от това чувство за собственост и да се избавиш от очаквания към следващите ти жени, тогава живота ще ти стане доста по-безпроблемен.
Факта че се мята от мъж на мъж ми говори, не толкова добре за нея, макар че се среща не е като да е първата такава, като шансовете за нещо “грандиозно” и “неповторимо” намаляват със всеки следващ, не питай защо, приеми че е вярно.

Човек ако не се чувства добре сам, няма да може да е добре и с някой друг, чисто психологически не е възможно.

5.   Хората са различни, нормално е, да е имала някои друг, за резерва, може да е обиграна, никои не иска да е сам, след раздяла с някои, защото всеки иска щастие в живота си, да не ти пука, всякакви хора има, търси коректен човек за отношения, това е точния път за теб в живота.

6.   На мен ми се е случвало същото, но от мъже.
Най-"любимата" ми случка беше с един мъж, с когото имахме връзка (но явно не беше така за него) и точно ден след като прекратихме отношения, той обяви публично връзката с любовта на живота си зад гърба ми, като беше скрил дори събитието във фейсбук от мен, за да не видя и да не му правя проблеми.

Паралелно с това започна да се държи много студено с мен, да си публикува депресарски снимки и др., макар и уж да бяхме останали "приятели" след раздялата и уж и двамата да я искахме тази раздяла.
Чак след месеци, когато разбрах за причината от странични хора, ми стана ясно каква е цялата драма. Още преди да се разделим е започнал да говори за мен всякакви неща от типа, че му изневерявам, че съм го наранила и разни подобни. И после е дошла прекрасната му любов на живота, която да го спаси от злата жена и да го направи щастлив.

Паднах като разбрах какви ги е бръщолевил, докато в същото време аз се притеснявах за него и даже го питах как е... :D

Ta, да. В твоя случай поне вече официално сте били разделени като е започнала срещите. Което е нормално. И двамата се опитвате да продължите напред просто. Това е нейния начин да се справи с раздялата, а може и да се опитва да те накара да ревнуваш.
Тези първи връзки след раздялата не се застояват и са без значение. Спри да я следваш' насам-натам. Махни я от социалните мрежи и си продължавай сам известно време докато не ти мине изцяло. После си намери твоето момиче и толкова. :) Горе главата.

7.   Като си прекратил връзката, защо и ровиш профила и гледаш снимките? Вече не е с теб и може да прави каквото си иска. Това не те засяга.
Криво ти е защото тя вече има друг, а ти си сам. Ако ти сега имаше гадже, а тя не, нямаше да ти пука.

8.   Разделили сте се, тя не те кефи, защо точно ти пука с кой се е събрала, след колко време се е събрала и т. н. Гледай си твоя живот.