Споделена история от Други

Ужас от миризливки
Здравейте. Вече не знам кое лято подред стаята ми е атакувана от миризливки. Знам, че не хапят, няма с какво да ми навредят, сигурно не биха ме и полазили, но просто не мога да спя като знам, че са ми в стаята. Звука, който издават като летят е ужасно дразнещ, а и по принцип мразя буболечки. Имам подозрения, че имат някъде гнездо, защото за една вечер е имало и по 10. През деня ги няма, вечер излизат и кръжат около лампата. Има ли с какво да напръскам, така че да се махнат?

Коментари

1.   Здравей,

На терасата ли си простираш прането? Имаш ли комраници?

Преди години като бях тинейджърка простирахме на терасата и те кацаха по прането и ако не ги видиш ги вкарваш в стаята си. Така, че това е едно от нещата. Другото е, ако нямаш някаква мрежа или комарник си влизат през прозорец/врата.

Аз самата изпитвам панически ужас от тях и затова или ползвам сушилня или простирам на сушилка, която държа в някоя от стаите. Не знам на какво се дължи и от какво се е породил този ужас. Друг ужас са ми колорадските бръмбъри, но откакто не вадя картофи, нямам проблем с тях.

Иначе, не съм чувала да си правят гнездо. По-вероятно в твоя град/квартал да има бум и да си ги прибираш с дрехите.

Успех!

2.   Да, от дрехите идват. И аз ги мразя. Преди ме беше страх, сега не толкова. Не знам дали, ако праха не е ароматен се лепят също на дрехите.

3.   не летят бързо просто ги изсмучи с прахосмокачка и изнеси прахосмокачката навън

4.   Авторке, това е фобия, с която трябва да се бориш!

Миризливките са съвсем безобидни животинки и не създават никакъв проблем!

5.   Вземи един райд и пръскай яко, всичко мре. Те влизат през терасите, сложи мрежи на отворените прозорци и почти няма да влизат. Има супер голямо размножение на миризливки през последните 1-2г в БГ.

6.   Тези буболечки са знак, че в дома ти ще има пари, радваи се.

7.   Напълно го разбирам автора, и аз съм така-изобщо не мога да ги понасям, точно звука им от кръженето е това, от което буквално откачам: почнат ли да кръжат из стаята, най-вече около лампата, просто полудявам, и моментално се присягам към тупалка, проблема е че докато кацнат на удобно за мен място, където да ми се улесни тяхното убийство, дотогава просто е ужас! ... Улавял съм само няколко пъти с хартийка, но вече няма, вече директно ги убивам, без значение от миризмата която изпускат след трепането им, те нали затуй се наричат така, или вонещици! ... Не се омирисва цялата стая, това да е проблема(поне за мене)... И хлебарките са ми отвратителни и дори ме стряскат, но тия хвърчащи гадинки просто закръжат ли наоколо, откачам направо! ... Пък ако попаднат в мивката, пуснеш ли водата от чешмата, и като всяко друго насекомо, нямат никакъв шанс, и това е един от най-лесните начини за ликвидирането им, проблема е че ми се е случвало само 1-2 пъти! ...